505 entry daha
  • bence bir sevgilisi var ve birlikte yaşama ya da evlenme kararı aldı, bu yüzden düzenli bir hayatım olsun, bir evim ve işim olsun kafasına girdi. yoksa videolara devam edecek kadar para geliyordur youtube izlenmelerinden ve katıl üyelerinden ama yılın çoğunu gezerek geçirmek genelde bekar işi olduğu için bir partneriniz olunca bir anda yaşam tarzınız değişebiliyor ya da değişmek zorunda kalıyor.
  • hanımcı olmuş deyola
  • eski bir gezgin. önce şunu şöyle bırakayım ki hakkında daha önce yazdıklarım gözüksün.

(bkz: yiğit can iç/@beter mi)

herkesin neden bıraktığı ile ilgili bir fikri var ama kimse kalkıp da kendisini takip eden, seven, kendisi gezebilsin diye katıl butonu ile bir türk lirası dahi vermiş insanlara neredeyse hiçbir şey söylemeden, ben bırakıyorum by diye bir instagram gönderisi ile bıraktığını yazarak ayıp ettiğini söylememiş. *

ondan önce hatta kamp yaptığı bir story atıp kanada'da olduğunu ve yeni videoların geleceğini yazmıştı. sonra bir story ve ben bıraktım diyerek gitti.

evet diğer gezgin ve youtube videoları paylaşanlardan farklıydı. zaten küçük bir kitle tarafından bu kadar çok sevilmesinin sebebi buydu. takipçilerine göre değil, kendi kafasına göre yaşıyordu ve geziyordu. kafası esiyor duracell remi ile volkana tırmanıyor, kafası esiyor bir hostelde aylarca kalıyordu. uzun bir süre kendini takip edenlerin kulağında cuánto cuesta çınlamaları oluşturdu.

velhasılı yolu açık olsun, gezilerinde bir ruhsal uyanış yaşadığının farkındaydım. birkaç yazar arkadaş sevgilisi sebebiyle kanada'ya yerleştiğini söylemiş ama kendi fikrimce bu ihtimal pek mümkün değil. yiğit zaten hep bir arayış içindeydi, ne aradığını biliyor muydu bilmiyor muydu emin değilim ama muhtemelen aradığını kanada'da buldu. burada hangi birimize sorulsa kanada mı yoksa türkiye mi? diye herkes kanada'yı seçer. kendisine kırgınım hatta kızgınım çünkü aslında onun videoları sebebiyle istanbul'dan köyceğiz'e taşındım.

(bkz: bütün kariyeri bir kenara bırakıp köye yerleşmek/@beter mi)

onun gibi gezgin değilim ama yine onun gibi dalyan ormanlarında gezip kendi kendime konuşuyorum.ha böyle aslında buna sebep olduğu için teşekkür ederim. umarım buraları okur.
hesabın var mı? giriş yap