69 entry daha
  • fazla uzamasıyla birlikte, "diline sürpriz yapsana hamoa goduum!" tadını yakalamış ürün satma cümleciği.fakat bir soru var ki kaç gündür aklımı kurcalıyor; "neden dilime sürpriz yapmak isteyeyim?".neden efendim?

belki bu sorunun cevabını bulabilirim diye üşenmedim bu güzide ürünün sitesine girdim (buyrun sizde girin: http://www.tridentsplash.ca/)fakat ne göreyim; "2nd annual trident splash national cannonball championship".kısa süreli bir şaşkınlığın ardından hemen link'e tıkladım.tirident sipleşçi amcalar toronto'da 2005 ve 2006 yıllarında 2000 papel ödüllü havuza bombalama atlama (cannonball) yarışması düzenlemişler.bunu duyan gençler havuza koşup keyiflerince atlamış, eğlenmiş, yaşlılar ise "tey tey biz bayramlıklarımızı giyipte girerdik havuza" demiş, sonuçta 2000 papeli bir şanslı izleyici kapmış ve evine götürmüş.

şimdi bir daha soruyorum, "ben neden dilime sürpriz yapıyorum? neden torontolu gençler gibi kıçıma sürpriz yapamıyorum?" ve cevabı da veriyorum.zira, ben bir 3.dünya ülkesinde yaşıyorum.zira, benim ülkemdeki en büyük su kütlesi %87'si dolu cumhurbaşkanlığı sürahisi.havuz? deniz? nedir onlar?

ayıptır efendiler.ayıptır sipleşçi amcalar.dağa taşa reklam vereceğinize türkiye'de de bombalama atlama yarışması düzenleyin.halkla bütünleşin, kaynaşın ulan artık! reklam dediğin 2-3 penis benzeri gudubet içeren yeşilli, pembeli bir theme'den mi ibarettir? aşın artık bunları, aşın! halk daha fazlasını istiyor! bizde bombalama atlama yarışması istiyoruz! hele siz bir düzenleyin, paçalı donunu giyip havuza "bödöf" diye atlamayan cannonball olsun.
  • reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ki meslek icabı onayladığım durumlar mevcuttur ama yeter be anam kustuk iğrenç yeşil fonlu, eksi sözlük deki kullanmaya pek de ihtiyaç duymadığım dön bebeğim butonu ile pek bi samimi olmama sebep olan, bu dilinize süpriz yapın başlıklı trident splash background skininden. hayır kötü olan, tv filmindeki limooonn, çileeekkk nidalarını sevmiş olmamız. zira şimdi hem sözlüğü sarıp sarmalayan yeşil renkten hem de trident splash den öğğğğhhhhh ettim..

bi de sayesinde artık dilinize süpriz yapından sonra en sevdiğim başlık dön bebeğim* *
  • yaklaşık olarak amuda kalkmış bir vaziyette(yaklaşık ama) fareyi kullanırken yanlışlıkla boşluğa bir yere (evet oralarda bir yer) tıklayınca karşıma çıkan websitesinde 'dilinize sürpriz yapmaya hazır mısınız?' sorusunun altındaki barın altında (belki biraz daha alt) hayır tuşu aradım gayri ihtiyari. bulsaydım basacaktım. bir de siteden çıksaydı tekrar girer yine çıkardım. sonra yeniden girer çıkardım (yine). ama elbet bu "hayır" tuşunun empatisine sempatiyle karşılık verir sitesini de gezerdim.(yapardım biliyorum) şimdi ne oldu? sitesini gezmediğim şey. cidden hazır değilmişim galiba. hazır olmadığım şey.
  • sitede çok afedersiniz çüke e benzeyen şeylere meksika dalgası falan yaptırıyorsunuz iyi hoş. ve fakat, bunu arkadaşınıza gönderiyorsunuz. konteks ise şu: "arkadaşını şaşırt!"

ben buna şaşıran adamla arkadaşlığımı, şaşkınlığı geçmeden keserim arkadaş.*
  • sözlükte her an karşıma çıkan abidik.almamaya kesin kararlıyım,zaten emir veriyor.süpriz yaparım yapmam kime ne?bir buna karışmamıştı reklamcılar, keyfimin kahyalığına da soyundular sonunda.
  • (bkz: eşşeğin siki)
    ve inadına;
    (bkz: alanı siksinler)
  • reklam kokan sözler.

dilinize sürpriz yapın! ve üstünüze vazife olmayan konularda dilinizi tutun!!!

asıl sürpriz budur işte!
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap