308 entry daha
  • başlık mobbing içeriyor. düzgün yapmak ile ilgili değil. bir karaktersizin ego tatmini.
  • bir insan işini düzgün yapamıyorsa bile mobbing gibi iğrenç bir muameleye karşılaşmamalı.

adam gibi oturursun konuşursun olmuyorsa medeni şekilde yolları ayırırsın.

önceki işyerimde vardı böyle (bkz: 40 yaş üstü bekar kadın yönetici). güya işimi yapamıyordum. iş değiştirdim ve yönetici olarak geçtiğim yerde 1 senede müdür oldum. ben yine aynı ben, iş 3 aşağı 5 yukarı aynı ama işte... neyse sakinim.
  • asıl işini en düzgün yapanlar mobbing görür. ama piç olursan haydut olursan işi siklemezsen değer verirler adam yerine koyarlar ve üzerine gelemezler. efendi ve işini düzgün yapan adamı her zaman her yerde sikerler.
  • asıl işini düzgün yapana mobbing yaparlar, daha çok iş yüklerler ve kıymetini bilmezler
  • "peki sen kimsin yarrağımın kafası?" şeklinde cevaplanabilecek mobbing cümlesi.
  • ısini yaptigini gorunce daha cok uzerine gelen bir amir varsa ortada mobingin allahini gorursun. bir serefsizle adliyelik oluyordum az kalsin. memuriyet umrumda degil rezillik cikaririm dedim de beni en sakin en rahat yere aldilar. allah hepsine tepelerinden baksin. hala da aklima gelince yarabbim yeryuzunde neyse en lanet berbat durum onlari yasat derim kendileri icin.
  • işini düzgün yaptığında daha çok mobbinge maruz kalırsın. iş yükün artar, onun da hakkını verirsin sonra daha çok mobbing.
  • amirin bilmem ne üstün sana mobbing yaptığında çalışma arkadaşların bundan güç bulur ve seni sürekli şikayet ederler, etmedikleri zaman da etmekle tehdit ederler. iş hayatı dürüstlüğü hiç kaldırmayacak bi ortam, insanların yüzüne gülüp arkasından kuyularını kazmayı öğreneceksin. çok ciddiyim, sinirin tepene çıksa bile gülümseyecek, ay canım diyecek yapman gerekeni yapıcaksın. kimsenin ağzına onların lehine kullanabileceği şeyleri vermemen lazım, bapırmıcaksin mesela, işini iyi yapıcaksın. ve en mühimi görmezden geleceksin bi insanı bunun kadar hiçbi şey delirtmiyor inanın bana.
    ben arada cimer’e yazarım diyorum, gelsin müfettiş baksın duruma diyorum. cimer kadar korktukları bi şey yok.
  • her zaman işini düzgün yapmak zorunda hissetmekte bir mobing değil mi?
  • yok o öyle değil, yalarsan mobbing görmezsin
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap