• boykotu eleştiren gerizekalılar ya bi şekilde kafe restaurantlardan gelir sağlayan bu anlamda yandaşlar, ya da zaten hiç kimseye faydası dokunamayacak derecede uyuşuk ve negatif insalar.

akp'li yandaş gibi düşünün. aynı şey. fırsatları olsa akp yandaşı da (hali hazırda değillerse) olurlar. 5li çete de olurlar. dikkate almayınız, ignore ediniz ve boykota devam ediniz.

onlar da ağlayarak günlüklerine yazabilirler.
  • bu mudur çözüm. sanki normal vatandaş bu boykotu başlatanın bahsettiği segmentteki restoranlara gidebiliyordu. peh
  • bahçesi güzel bir yerde oturup çay tatlı keyfi yapmamızı bile bize çok gördüler.

görsel
  • (bkz: #163731674)
  • sahsim adina dusunursek zorunlu olarak katildigim boykot.
    halk olarak bize yanlis gelen seyler icin birlesip hareket edebilirsek, birseylwr duzene girer belki.
    bu arada, yazilanlara soyle bir baktim. 3 grup var boykotu benimsemeyen.
    1- benim param var banane siz fakirseniz diyenler;
    olayi direk yanlis anlayan bir grup bunlar. odeyecek paralari oldugu surece kendilerini opturmek onlar icin bir sorun teskil etmiyor. hatta bunu bir hava atma vesilesi haline getirmisler.
    2- bu pahaliligin sorumlusu hukumet diyenler;
    kismen haklilar ama fiyat artislari enflasyonun uzerindeyse ki (tuikden bahsetmiyorum) uzerinde, bu durumda suclanacak yer hukumet degil mekan sahiplerinin acgozlulugudur.
    3- hesap kitap yapan tayfa:
    bu grup en anlamadigim grup aslinda. adamlar yok etin kilosu, yok asgari ucret filan yazip savunmaya gecmisler. turkiye'de asgari ucret 500 euro (yaklasik). asgari ucreti 1500 euro olan, kira ya da mulk fiyatlari bize gore kol gibi olan ulkelerde 6-7 euroya guzel bir pizza yersiniz. ozel ya da turistik yerlerde 15 euroya rahatlikla bulursunuz. tepeleme malzeme doludurlar.
    turkiye'de herhangi bir havaalaninda 12 euroya alabildiginiz kruvasan kahve ikilisini avrupa'da pek cok havaalaninda 5-6 euroya bile bulabilirsiniz.
    benim derdim fiyatlarin yuksek olmasindan cok bu fiyatlarin "hakedilen" fiyat olmamasi. enayi yerine konmak sahsen hosuma gitmiyor. musteriler icin " abi yapiyorum pizzayi sonra cakiyorum su fiyata" diye konusulmasindan hoslanmiyorum.
  • cafe ve restoranların çok da sikindedir. 250tl'ye yediğimiz porsiyon döner 350tl oldu. dayı biz bu fiyata öğlen yemeği yiyemeyiz dedik. siz gelmeyin zaten dedi ya la adam. ben turist olmasa bu dükkanı döndüremem diyor. kendimizi bok gibi hissedip döner yemeye ara verdik. 100gr etin 350tl olmasını kabul edemiyorum.
  • sözlüğün bir sürü dangalağın kendi çalıp kendi oynadığı bir yer olduğunu göstermesi açısından çok işe yaradı bu boykot, iyiki yapıldı.

görüldüğü üzere burada konuşulan veya hemfikir olunan bir konuyu bütün türkiye konuşuyor anlamına gelmiyor, yer yerinden oynuyor falan anlamına da gelmiyor.

özetle bir gram bile etkisi olmayan sözde boykottur. serbest piyasada, rekabet ortamında fahiş fiyat olmaz, ürünlere parası yetmeyen fakir kitle olur, öğrenmiş oldu bu dangalak sürüsü.

şimdi şu kdv değişikliğinden dolayı kafe ve restoranlar biraz daha zam yapacak ve o mekanlar yine dolacak çünkü oralara parası yeten çok insan var. parası yetmeyen kitle bu sefer 2 değil 3 gün boykot yapsın o zaman işe yarar belki ahahaahahaaaaaa.

(bkz: 27 nisan 2024 kdv oran arttırımı)
  • (bkz: #163860728) dedi komi kardes.
  • restoran ve kafelerin fırsatçılığına karşı kamu otoritesinin harekete geçirilmesine vesile olmuş; fahiş fiyata dur demek için ve saçma uygulamaları sonlandırmak için kdv oranlarının artırımına katkıda bulunmuştur.

ama... o da nesi?
    bilin bakalım kdv nasıl bir vergi?
    dolaylı vergi.
    o zaman bir soru daha!
    bu dolaylı vergiyi sizce kim öder?
    tabii ki son kullanıcı - tüketici.

ne? boykotla verginin ne mi alakası var?
    heh işte ben de onu diyorum.
    ülkedeki enflasyonist sarmal ile son satıcının ne alakası var? sorunumuz bu mu gerçekten?

restoran ve kafe boykotu, faydasız bir öfke sağaltımı girişiminden öte bir şey değildir.

tepkinizi doğru yere odaklayın lütfen.
  • devamı olmasını istediğim ve beklediğim boykottur.
hesabın var mı? giriş yap