• harf sınırına takılmayan hali "23 ocak 2012 fransız senatosu'nun ermeni soykırımının inkarına ceza getiren yasa teklifini oylaması" olan ve sözlükçüler tarafından fazla rağbet görmediğini düşündüğüm oylamadır. (bkz: dallama fransızlar)
  • - kanuni o son mektubu yazmayacaktı
  • an itibariyle görüşmelerin devam etmesinden dolayı sözlüğe pek yansımamıştır.hem leyla ile mecnun da başladı. netice itibariyle hakkında konuşabilmemiz için sonucun açıklanmasını beklemek lazım. sanmıyorum ki suserlerin fransız senatosunda adamı olsun.
    (bkz: #27109488)
  • kanun tasarısının anayasaya uygun olmaması , reddedilmesi için verilen önergeler birer birer düşmüştür. gidişata göre birazdan kabul edilecek tasarı. saçma bir oylama. gerçi umurumda mı diye sorsalar diyeceğim tek şey umurumda değil olur. ister kabul et,ister ceza ver. umurumda bile değil. haçlı avrupası yavaş yavaş çöküyor. ekonomik olarak, ahlaki olarak, nufus olarak. çok değil 20 sene sonra kapımızda it muamalesi görecekler. dünya değişiyor.dengeler değişiyor.
  • yarın türkiye'de yaşayan ermeniler'e tasarıya nasıl karşı çıktıklarını söyletmek için mikrofonları uzattıracak oylama. artık gelenekleşti, soykırımla ilgili dışarıda bir karar alınır ya da bir açıklama yapılır; sanki bir şey demek zorundalarmış gibi türkiyeli ermeniler'den hemen karşı bir şeyler söylemeleri beklenir.
  • an itibari ile yasanın tamamı kabul edilmiştir.
  • büyük devlet farkını ortaya koyan bir oylama olmuştur. adamların çıkardığı yasa, türkiye'de gündemi kitler, fransa'da sıradan bir vatandaşa sorsan en fazla bi iki kere olayı duymuştur belki.

yani, biri yaptığı yasa ile seni bağlarken kendi ülkesinde iç gündem bile olmaz bu ama senin her şeyinle odaklandığın bir konu olur. şimdi sahi büyük devlet kim?

ayrıca yasanın saçmalık olduğu konusu su götürmez bir gerçek.
  • 127 oyla kabul edildiği haberi geldi içeriden. şimdi onlar düşünsün diyemedim. özgürlük, düşünce, ihtilal, kelimelere yüklenen anlamlar derken düşünmelerdeyim. halkın umrunda değildir çok diye tahmin ediyorum ama yolum oralara düştüğünde bir soran olursa diye politik cevaplar hazırlamalı. şimdi bi de yurdum ukala enteli gibi adamlara çatarsam vay halime..
  • kabul edilmesiyle sevince boğmuş oylamadır.
hesabın var mı? giriş yap