119 entry daha
  • şahsen yerinde olsam bu çöplüğe dönüşmüş siyaset ortamından uzak durur, dinlenmeme bakarım.

ülkenin kronik sorunlarından biri emekli olmayı becerememek.
  • denemekten korkma, yine dene, yine yenil, daha iyi yenil felsefesini yanlis anlamis bir siyasi dinozor olsaydim, son yasananlardan sonra kenara cekilir, kislari guney sahillerinde, yazlari yaylalarda filan gecirir kalan omrumu tamamlardim. velhasil sanirim bu jenerasyonda hayattan keyif almak gibi bir kavram olgunlasmamis. bu tip aciklamalarin bana dusundurttugu tek sey bu
  • anlamı olmayan açıklamadır. kimin, neyin, hangi zümre, makam adına açıklama yapıyor ki? bu adamın etrafında aklı başında hiç kimse yok mu? biri buna demiyor mu hacı sen artık emekli oldun, hiçbir yerin başında değilsin, bitti artık o iş diye?
  • kendisinin "yargilanacaksiniz" politikasının bir boka yaramadigini hala anlamamış ex siyasetçi. öyle ya da boyle akp'yi ve erdogan'i 20 kusur ayakta tutmuş tayfanın "yargilanacaksiniz" diyen adama oy vereceğini sanıyor. hukuksuz bir sey varsa iktidara gelince yargılamaların onunu açarsın o baska, ama karşı taraftan boyle söylemlerle oy alamazsın. siyasetini beğenmediğim özgür özel'in doğru yaptigi islerden biri diyaloga açık olmak. kilicdaroglu da zamanında müzakereye açık bir insan olsaydi 2017'de değişen anayasa cok daha demokratik bir şekilde geçebilirdi ama o sürekli konuşmayı red ederek karşı tarafın pazarlıksız bildigini okumasına neden oldu. hala bunu idrak edebilmiş de degil.

neyse... sanırım ofisini 1 yilligina tutmuştur. umarım kasim ayi gibi kontratı dolduğunda umudu keser de evine doner. ne de olsa umudunu bagladigi mart yerel secimlerinde akp'den bile daha kaybeden büyük olmayı başardı. turkiye'ye bir iyilik yapmak istiyorsa 2010 oncesi o dosyalari kimden aldi, kimler kendisini parlattı, kimler baykal'i kasetle koltuğundan edip kendisini getirdi bunlari aciklar. ama zerre umudum yok bundan.

tanim: gecmis gecmis en sinsi turk siyasetçinin 26 nisan 2024 tarihinde yaptigi açıklamalar.
  • aktroll kudurtmuştur.
  • akp'ye kıyakçılık yapmalara doyamayan ihtiyarın hezeyanı.
    (bkz: kıyakçı)
  • istikşafi görüşmeler?
hesabın var mı? giriş yap