• bu maçı kaybedip 4. maçı alacağız ve seri 5. maça taşınacak.
    tahmini skor: 71-80
  • fenerbahçe'nin olympiakos'u 3 maç üst üste yenme ihtimali yok. bu maç ne olur bilmem ama seriyi ne yazık ki olympiakos kazanacak. hiçbir iddiası olmayan kızılyıldız'ı yenip play off'lara 5. sıradan girseydik, final four ihtimali oldukça yüksekti ama şimdi tek tesellimiz olympiakos deplasmanından aldığımız galibiyet olacak maalesef.
  • ataşehir'de tiribünden takip edeceğim maç olacak.
    serinin 2. maçında saha avantajını yakaladık. dışarıdan 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile dönüyoruz ataşehir'e. wilbekin'in dönmesi ihtimali içimizi rahatlatıyor da umarım bir sıkıntı yaşamayız ve döner. hâlâ çok ümitli değilim ama neden olmasın. haydi fenerbahçe.
  • gidemeyecek varsa 2 bilete talip olduğum maçtır.

edit : maça gidildi ve sağolsun son saniyede yenen basketle pişman edildi
  • itoudis’in edwards’ı kullanmaktan vazgeçmemesi gereken bir maç. wilbekin’in dönüşünden bağımsız olarak muhakkak sahaya atıp onun ‘microwave’ gücünden yararlanmalı. tüm sene itilip kakılmasına rağmen sezonun en kritik bölümünde sezonu döndürecek katkıyı yaptı. artık harcama şu çocuğu.
  • edwards oynarsa galibiyetle sonuçlanacak olan maçtır. aksi takdirde her 2 takım içinde serinin son maçı olacaktır.
  • ilk iki maç onların salondaki atmosfere rağmen hedeflediği galibiyeti alan takımımızın burada rakibe fırsat vermeyip final yolunu açacağı maç.

bu turu geçersek maccabi - monaco eşleşmesinden gelen takımı da eleyeceğimize inanıyorum. demek ki final kadar önemli bir maça çıkıyoruz.

bu maç seyirciye de çok önemli iş düşüyor. bizim salonumuzda play-off havası her zaman başkadır. ama olabilecek en iyi atmosferi oluşturmalıyız.

mesela şuradaki gibi...
  • taraftarın tamamen sarı giyinip ayakta seyretmesi ve fenerbahçe'nin aleyhine çalınan veya çalınmayan her düdükte hakemleri sağır edene kadar tepki göstermesi gereken maç.

bu takım 16-17 sayılardan bile geri dönüp maç alabilen bir takım, bunu da unutmayın. maçın sonuna kadar kayıtsız ve şartsız desteklemeye devam edin. takım sizi degil, siz takımı motive edeceksiniz.

fenerbahçe beko'nun en büyük eksiği ne guard, ne de pivot, bu sene euroleague'in en uyuz taraftarına sahibiz. umarım playofflarda biraz silkinip, kendilerine gelirler.
  • dünya'nın en büyük spor kulübü olan fenerbahçe'mizin acımayacağı maçtır.
  • euroleague de saha avantajının genelde çok büyük bir avantaj getirmediğini düşünüyorum. sonuçta bu takımlar zaten normal sezonda birbirleri ile oynuyorlar ve herkes herkesin sahasını ve taraftarının oluşturduğu ortamı biliyor. ispanyolları ayrı tutmak lazım, çünkü ispanyollar için durum saha,seyirciden daha çok +hakem avantajı olarak geri dönüyor. bu sen oly ile oynadığımız-sezon öncesi iki hazırlık maçı da dahil olmak üzere- tüm maçlarda daha iyi ve organize olan taraf olimpiakos'tu. bir şekilde biz ters gelen takım ve rakibin fall gibi tavares gibi bir uzunu var ise çözüm üretmekte çok zorlanabiliyoruz. bu arada tüm oly maçlarında hep oly daha iyi takımdı derken haksızlık yapmayalım. onlara karşı bu sezon oynadığımız en iyi iki maç play-off ilk iki maçıydı aslında.
    nihayetinde ben hala oly favori diyorum ve evimizdeki 1 maçı kazanıp 5. maçı görmek beklentim, 2 maçı kazanıp seriyi almak harika olur ama 2 oly galibiyeti ile seriyi evimizde vermek olası bir durum. gerçekten güzel bir rakip karşımızdaki. bu seneden çok bu takımla ilgili seneye çok güzel ümitlerim var.
    inişli çıkışlı sezonun sonunda ben takımın mücadelesinden ve gösterdiği karakterden memnunum. güzel karakterlerden oluşan, güzel bir takımımız var. umarım bu seriyi alırız, bir taraftar olarak kendimden daha çok oyuncular daha fazlasını hakkettiği için bunu isterim.
hesabın var mı? giriş yap