• paranın satın alamayacağı şeyler vardır.(bkz: onurlu yaşamak)
  • oglunun, bilse gurur duyacagi babadir...
    "para degil, adalet istiyorum"
  • (bkz: güzel insan)

haber yalan sanırım. zira şöyle bir video var. neyse böyle bir baba olsa güzel insan olurdu yine de.
  • teklif edilen parayı alması gereken babadır.
    başka türlü ceza almaları bu ülkede çok zor be kardeşim. para kaybetmek bu tip iş adamları için en büyük ceza zaten, parayı al sonra nereye istersen bağışla gitsin.

tabi bizim başımıza gelmediği için uzaktan konuşması kolay, allah sabır versin dediğim babadır.
  • baba kelimesinin sözlük karşılığı olmalı bu baba. başka ifadeler yüklenmeli belki de...

ne bileyim mesela gazetelere boy boy posteri asılmalı "bu devirde böyle baba hala var" diye. reklam panolarında falan sergilenmeli "onurunu satmadı" diye...abartmıyorum, kalmadı böyle insan. giden zaten gitti "kalanları kurtarayım" demek çok zor bir muhakeme sonucudur mutlaka.

bir gerçek var ki böyle babaların evlatları ölünce daha da bir cız ediyor içim...
    adalet kavramıyla yetişmiş, kul hakkından uzak evlatlara daha da bir üzülüyorum...

allah babaya sabır versin.
  • parayı alıp o parayla hakim satınalsa adaleti anca sağlayacak baba. bizde adaletin bir kefesinde para olur, sen de senin tarafa bakan kefeye koyacaksın ki adalet yerini bulsun.
  • canı yanmıştır.
  • gözleri dolduran haber. adalet varsa daha da fazla para alması gerekir. oğlunun hayatını hiçbir para geri getiremez, ama oğlunun ölmesine neden olanlar paradan başka şey bilmez. anca paralarını adil yollarla alacaksın ki, aynı hataları yine para kaybetmemek adına yapmasınlar.
  • eger gariban bir aileyse ki öyle olduklarini düsünüyorum, parayi kabul etmesi gereken babadir. geride kalanlara en azindan rahat bir yasam sunabilsin de bu sekilde kötü islerde calisip hayatlarini mahvetmesinler.
  • evladını paraya değişmeyen babadır. hangi baba evladını paraya değişebilir ki. tabi bu söylediğim baba sıfatının hakkını verenler için geçerli. burada sıkıntılı olan durum bu ülkeden adalet beklemesi. babacığım, bu ülkede adalet öleli çok oldu. sadece yandaşlar için canlanıyor.
hesabın var mı? giriş yap