• konuyla ilgili başbakanlıktan resmi bir açıklama yapılmış:

"verilmiş sadakamız varmış."

.
  • insansanız, umarım kimse ölmemiştir sadece teknik bir sorun kaynaklıdır demeniz gereken kazadır. yorum da yapmayabilirsiniz elbette. yeter ki bir trajedi üzerinden politik komikçilik yapmaya çalışıp rezilleşmeyin.

not: ben bunu niye yazdım? benden önce yazılmış bazı entrylerde sanırım tepkisel olarak siyasi espriler vardı. uyarı karşısında da akp sempatizanlığı yapmayın gibi bir cevap verilmişti. böyle bir kazadan sonra insani bir tepki verilmediğini görmek beni üzdü ve öfkelendirdi. burada hayatın kaybeden insanların sevdikleri var, annelerini-babalarını bekleyen çocuklar var, sevgilisinden haber alamayan kadınlar-erkekler var. uçakta muhtemelen bebekler var. bütün bu insanların hayatları var, hayalleri var, uçaktan inip eve gitmeye dair planları var. ne bileyim insan hayal kırıklığına uğratma konusunda daima çok başarılı sanırım. sizler elbette bu trajedi üzerinden komikçilik ve partizanlık yapabilirsiniz bu sizin hakkınız. bizim de hayal kırıklığına uğrama ve bunu yadırgamaya hakkımız var.
  • ucagin boeing 777 200 oldugu soylenmektedir.
  • kaza sicili temiz olan boeing 777'nin karıştığı olay. umarı anlık bir hatadır ama en son irtibat kesintisinde air france uçağı maalesef kazaya karışmıştı. 227 yolcu ve 12 mürettebatın iyi haberini alırız diye diliyorum.

(bkz: 1 haziran 2009 air france uçak kazası)

gelen mesajlar sonrası edit: 777'nin 2 kişinin öldüğü bir kazası olmuş. a380'den sonra en temiz sicilli diyeyim o zaman.
  • henüz kesinleşmemiş olan durumdur. an itibariyle kazaya dair bir emare yok, sadece haber alınamıyor.
  • avustralya abc 24 kanalida haberi breaking news olarak alt yazi gecmekte su anda.
  • air crash investigation 13x5'i izlerken "televizyon da boşuna çalışıyor, kapatayım şunu" diyerek hamle yaptığımda son dakika altyazısı olarak gördüğüm haber. umarım bir kaza olarak tarihteki yerini almayacaktır.
  • http://www.malaysiaairlines.com/…ite/dark-site.html

yer tespiti yapılamadığı için resmi açıklama yapılmamakla birlikte gerçekleştiği kesin gözüken hadise.
  • ne yazik ki hava tasimaciligi icin 5 saatten uzun bir sure ucaktan haber alinamamasi cok buyuk ihtimalle ucak dustu demektir. ucagin dusmesi de hemen hemen tum yolcularin olumu ile esdeger olugu icin bu tarz haberler ucagin dustugu bilgisine kesin olarak ulasilana kadar ucak kazasi olarak aciklanmaz. tum kalbimle umuyorum ki durum bu degildir ama bu tur olaylarda mucize gormek cok cok zor. 35000 feet yukseklikteyken birden radarda kaybolan ucakta hayatta kalan olma sansi cok dusuk maalesef.
  • "we deeply regret that we have lost all contacts with flight mh370 which departed kuala lumpur at 12.41 am earlier this morning bound for beijing. the aircraft was scheduled to land at beijing international airport at 6.30am local beijing time. subang air traffic control reported that it lost contact at 2.40am (local malaysia time) today.

flight mh370 was operated on a boeing b777-200 aircraft. the flight was carrying a total number of 239 passengers and crew – comprising 227 passengers (including 2 infants), 12 crew members. the passengers were of 13 different nationalities. malaysia airlines is currently working with the authorities who have activated their search and rescue team to locate the aircraft. our team is currently calling the next-of-kin of passengers and crew.

focus of the airline is to work with the emergency responders and authorities and mobilize its full support. our thoughts and prayers are with all affected passengers and crew and their family members. the airline will provide regular updates on the situation."

malezya havayolları güncellemeleri giderek karamsarlaşıyor.

bir mucize olmazsa (ki çok çok zor) tarihteki ikinci ölümlü 777 kazası olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap