1590 entry daha
  • sırat köprüsünden audi ile geçecek olan din görevlisi.
  • audi a8 olayı ak partinin mevcut oy oranını en az yüzde iki düşürdüğünü tahmin ediyorum.
  • arapça bilmiyor ama audi a8'e binmeyi biliyor. ezbere dua edemiyor ama kılıçla hutbe okuyor.

kanadı var uçamaz peteği var bal yapamaz
  • ben bu adamı recaizade mahmut ekrem'in araba sevdası eserindeki bizhur bey'e benzetmeye başladım.
  • şu adama verilen maaşı ve bütçeyi direk çöpe atsak daha hayırlıdır.
  • --- spoiler ---

hz. ömer, izin alarak resulullah aleyhisselâm’ın huzuruna girdi. beline bir ihram bağlayıp hurma lifinden yapılmış bir hasır üzerine uzanmış olduğunu gördü, selâm verdi. vücudundaki hasır izlerini görünce dayanamadı, ağlamaya başladı.

resulullah aleyhisselâm: “niye ağlıyorsun yâ ömer!” diye sorduğunda:

“yâ resulallah! ne diye ağlamayayım ki? kisrâlar, kayserler dünyanın zevk ve sefâsını sürerken, siz allah katında en seçkin kul olduğunuz halde böyle bir hayat sürüyorsunuz!” dedi.

resulullah aleyhisselâm buyurdu ki:

“yâ ömer! dünya onların, ahiretin de bizim olmasına râzı değil misin?”

hazreti ömer: “râzıyım!” diye cevap verdi.

--- spoiler ---

bu derece bir züht beklemiyoruz. sağlam bir nefis terbiyesi gerekir bunun için. fakat halkın parasıyla lüks araçlar kiralamak yerine, halkın genelinin bindiği ortalama bir arabayla yetinmek bir kamu görevlisi için zor mudur? sadece ali erbaş için demiyorum, bütün makam araçlarında israftan kaçınılmalıdır. ve o kadar makam arabasına gerek yok.
  • çok seviyorum bu adamı.

en azından tutarlı, ekonomik krizmiş yok islam dininde gösteriş olmazmış, halk ucuz ekmek kuyruğundaymış falan dinlemiyor, yeni araba mı çıktı şak yapıştırıyor, lafı eğip bükmüyor, bir hırka bir lokma edebiyatı yapmıyor, togg mogg bana bunlarla gelmeyin koçum diyor.

adam bakıyor saraylar lüks şatafat her şey tıkırında, e seçim sonuçlarına bakıyor cumhurbaşkanı %52 oy ile seçilmiş, e 10 sene önce de %52 almıştı, demek ki diyor bu ucuz ekmek kuyruğuna giren dangalaklar memnun, yapıştır diyor şuradan bi audi daha.
  • halk tarafından umursanma seviyesi max hakan ural veya ajdar kadar olan şahıs.

vatandaş yokluktan kırılırken audi a8 inadından vazgeçmeyen, kendisi adına altındaki bürokratlar tarafından dilencilik kampanyası başlatılan diyanet işleri başkanı.
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap