• olayın en bomba boyutu, vatandaşların verilen numarayı arayıp tankerle su isteyebilmeleridir. levent kırca zamanında taşak geçmişti, demek ki hakikaten melih gökçek denince durup düşünmek gerekiyormuş.
  • melih gökçek, godless killing machine ve süper ironi anlayışı yola çıkmış tankerle evlere su dağıtıyormuş bu kesinti sonrası. bence ivediyle hareket etsinler... tuvalet koku yapıyor...
  • gelecek ay beher kullanıcının su kullanımına dair 5 fatura alacağına delalettir.

nitekim izmirde böyle: 4 gün su kesik olur, o ay dört ayrı su faturası ödersiniz. bilahare atar tutar belediyeniz "öz kaynaklarımızla metro bitireceğiz" diye. neyini bitiriyon kardeş? suyunu bitirmişin... elalem ikiyüz senedir yüzlerce kilometrelik hattı kullanır, sen 2009'da konakla bornova arası...

yeni gelenek. ahahaha. ağlanacak hale gülenek!
  • subayevleri altındağ'a mı yoksa keçiören'e mi bağlı diye beni tekrar ikilemlere gark eden olay. söz konusu boru bir iki mahalle aşağımızda, dua ediyorum buraya başka bir hat olsun.
  • artık kabak tadı vermiştir bu haberler.
  • her ankaralıyı ilgilendirecek durum değildir. ankara'da 5 gün su kesintisi deyince, ankara'da genel su kesintisi var sanıp korkuyor insan ayol. su kesintisi mamak ve altındağ'da, bit yeniği ararsan "altındağ ve mamak belediye başkanıdır sebeb eved eved" dersin. kısaca tüm ankaralı'yı ilgilendiren kısım düşerse oyu melih efendinin altındağ'da mamak'ta düşer, onlar da büyük ihtimalle mhpye gider, mhp melih efendiyi geçer mi bilinmez. yenimahhalle'de, keçiören'de, sincan'da oyu düşmedikçe melih efendi kaybetmez.
  • yine beni uykumdan edecek, sabahın köründe kalkmama sebep olacaktır. yarın sabah akacak o sapsarı suyla, son kez elimi yüzümü yıkayıp tekrar yatacağım. gerçi alışmıştık bu kesintilere ama 5 gün çok uzun be sözlük. insan rahat rahat sıçmayı özler.*
    (bkz: taşıma su ile değirmen dönmez)
  • i.melih gökçek elimize ulaşan son bilgilere göre konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında aşağıdaki açıklamaları yapmıştır;

sayın ankara halkına burdan seslenmek istiyorum.sayın ankara halkı bu hem size hem bana yapılan sabotajdır, kahpeliktir, şerefsizliktir.bunu yapan insan olamaz.yaklaşan yerel seçimler öncesi zat ım üzerine düzenlenmiş komplo teorisidir hatta aski genel müdürlüğünden aldığım son bilgilere göre komplodur.bu borular sayın karayalçın döneminde alınıp bizzat sayın karayalçın tarafından döşenmiştir.biz boruları şu an 23 euro'dan alırken sayın karayalçın zamanında 163 euroya almıştır önce çıksınlar bunların cevaplarını versinler.yolsuzluk yaptı diyenler dedirtenler önce çıksınlar kendi zamanlarında aldıkları bu borunun neden patladığını, çatladığını açıklasınlar.31 yıldır çatlamayan bu borunun neden yerel seçimlere iki ay kala çatladığını bir uzman bana allah aşkına açıklasın.eğer biri bu boruların benim dönemimde döşendiğini açıklarsa şu an istifa ederim ve adaylığımı geri çekerim.ayrıca borunun çatlamasından önceki mobese ve kamera kayıtlarını inceliyoruz ankara emniyet müdürlüğünden yaklaşık yarım saat önce aldığım bilgiye göre çatlama sırasında chp araçlarının boru etrafında gezindiği bilgisine ulaştık.biz bu boruyu yaptığımız projeler sürecinde değiştirmeyi planlıyorduk ama jeoloji uzmanlarıyla ve jeologlarla yaptığımız toplantılar sonucunda bu bölgenin 3. orojenik hareketler sonucu oluşan altındağ'ın hemen altında bulunduğunu ve değiştirmenin çok büyük maddi ve manevi sonuçlara yer açabileceğini bildiğimizden değiştirmeyi göze alamadık.sayın ankara halkın bir kez daha tekrarlıyorum bu bize karşı yapılan bir şerefsizliktir eğer bu komployu açıklayamazsam, bunları yapanlara döşediğim doğalgaz ve su borularıyla yer altına gömmezsem de ben şerefsizim size burdan söz veriyorum ankara için verdiğiniz her kuruş sizin için harcandı ve harcanacaktır.sayın mamak ve altındağ dağında yaşayan sakinlerin 5 günlük su ihtiyacınız da fazlasıyla karşılanacak ve bu bölgedekilere bir ay bedava su verilecektir.hamdolsun toplantı bitmiştir soru soran şerefsizdir.
hesabın var mı? giriş yap