• doğru karardır. umarım her ilde uygulamaya geçer. ağzıyla içen, kimseye rahatsızlık vermeyen ve çöpünü sokağa atmayan adamların "ekseriyeti" sokakta içmiyor zaten.

edit: kusura bakmayın sayın sivilceli hippi. ben kafa dinlemeye gittiğim bir yere arabayla yanaşıp son ses müzik açıp efkar dağıtanlardan, telefonundan cistık cistık müzik açanlardan, at gibi kişneye kişneye gülüp, bağıra bağıra konuşanlardan, bankın üstüne oturup milletin kıçına başına bakanlardan, her gittiğim yerden poşet poşet şişe ve çerez ambalajı toplamaktan bıktım.

hıhı evet akpliyim ben. hıhı biz nedersek o olacak. hıhı arap ezan din falan. evet. anlıyorum.

edit 2: gelen mesajlardan sonra şu amcanın omzuna başımı yaslayıp ağlayasım geldi

edit 3: mesaj atarken antalya belediye başkanı olmadığımı, sizin gibi düz bir yazar ve sıradan bir vatandaş olduğumu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
  • geçtiğimiz yaz 5 gün boyunca istisnasız her akşam falezlerin dibindeki parkta içtik arkadaşlarla. ne kimseyi rahatsız ettik ne de birisi çıkıp neden burada içiyorsunuz demedi. yan masaya kah çiftler oturdu, kah bizim gibi arkadaş grubu, kah tek başına demlenenler. o 5 gece boyunca tek bir gotune icen adama rastlamadım. şimdi vali bey karar almış ve ben ve benim gibileri bu keyiften mahrum bırakmış. merak ediyorum şimdi doğal olarak, bu yasak turistlere de uygulanacak mı? turizmin başkenti olarak görülen bir şehirde bunu yasaklayabiliyorsaniz yozgat ta serbest olmasının imkanı yok. sınırı nedir bunun? iki gün sonra perakende alkol satışının yasaklanmayacaginın garantisini kim verebilir?
  • benzetmek gibi olmasın da alkol içip çevresine zarar verenler mi daha fazla yoksa din adına kafa kesenler mi?

valilik çıkıp da din yasaklansın diyor mu? demiyor. bu karar da ideolojik bir karardır. nasıl olsa referandumda kılı kılına öne geçtik, güç bizde artık demenin lacivertidir.
  • akıllara referandum sonuçlarını getirmiştir.

hayır ulan hayır
  • istemediği bir şey olunca hemen "yasaklansın yeaa" diyenleri ortaya döken uygulamadır. kimsiniz lan siz ne istiyorsunuz bizden. ne istiyorsunuz amk bırakın peşimizi ya.

kimi cezalandırıyorsunuz lan siz %60 hayır diyen antalya halkını mi? götünü yalamaktan ağzınızın burnunuzun bok koktuğu arapların gözüne girmek için batılı turisti mi cezalandırıyorsunuz.

ulan antalya'da yaşayanlar olarak bu kararı uygulamaya sokturursak gelin ağzımıza tükürün. bu kadar.

zamanın ötesinden gelen edit: yasağı uygulatmadık, dert olmuştur umarım birilerine
  • götüm gibi karardır.

utanmadan halk sağlığı diye diye millete mantıklandırmaya çalışan hıyarlar mevcut gördüğüm kadarıyla. halk sağlığına zararlı olması için kişinin alayınızı bafilemesi lazım ki oradan bir nebze zarar devşirilebilsin. sokakta içmenin, pespaye bir davranış olmadığını, kişinin istediği her yerde elinde birasıyla boy gösterebileceğini ve elalem ne derci ahlak bekçiliğinizi alarak siktir olup gitmenizi önemle rica ederim. kamuoyuna bu da saygıyla duyuruldu.

düdüt: bence doğru karar çünkü geçen gün moda sahiline gittim, içkiliydiler bilmem ne. birisi şu sığır çobanlarına moda sahilinde tarih boyunca her gün içildiğini, birbirine salça olan insana rast gelinmediğini, bademleme yapılan yurtlardan daha çok tırsmaları gerektiğini anlatsın. ellerimizde eldivenler, deri pantolonlarla işeriz valla üstünüze.

ek: ülkedeki tecavüz, cinayet, bilimum arsızlık içerek suç olaylarına bakın, orada çok az alkol göreceksiniz. özellikle de tecavüz, anladınız siz...
  • turizm i madem öldürdük gömelim de kokmasın demişler.

22'den sonra içki satışı yasak, sokakta içki içmek yasak . e oldu olası çarşafsız sokağa çıkılmaz kararı alın da tam olsun.

ama akp ye zamanında oy yağdıran antalya'ya müstahak. beyoğlu gibi.
  • sahilde de mi yasakmış?
    antalya'yı etkilemeyecek olay. sad but true.
  • (bkz: 16 nisan 2017 referandum sonuçları)

toplum sağlığı huzuru filan ayol. konunun antalya'nın referandumda hayır demesiyle ilgisi yoktur herhalde. yok canım, daha neler.

edit: adı batasıca "toplum"
  • bir sonraki adımın türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına yasak turistlere serbest olarak devam edeceğini düşündüğüm antalya esnafının istikrarı için alınan karar.istikrar önemli çünkü(!)
291 entry daha
hesabın var mı? giriş yap