• 18 yaşında türkiye'de yaşıyorsun. zekisin, yeteneklisin, mesleğini herkesin gözü önünde icra ediyorsun. ülkenin hali ortada, her şeyin farkındasın. 18 yaşında planın, programın hazır. mesleğinde ne istediğini biliyorsun, istediğini almak için görüşmeler yapıyorsun. 18 yaşındayken mesleğine devam edebileceğin en iyi şirket ile anlaşıp, bırakacağın şirketin kasasına şimdiye kadar hiç girmemiş paralar koyup, ananı babanı da maddi anlamda ihya edip, geleceğini garanti altına alarak ülkeden tertemiz bir şekilde ayrılıyorsun. 18 yaşındasın ve gittiğin şirkette de el üstünde tutuluyorsun. 18 yaşındasın sana gözleri gibi bakıyorlar, bakacaklar, bunu da en iyi sen biliyorsun.

46 yıllık beşiktaşlıyım, bu kadar temiz bir türkiye'den siktir olup gitmek görmedim.
  • bu nasıl bir kıskançlık, bu nasıl bir nefret anlamak mümkün değil. bir tane çocuk çıkıyor, 18 yaşında, real madrid diyor ki sana 30 milyon euro ödüyoruz, geliyorsun güzel kardeşim. bu kadar büyük bir yatırım yapan takım iki tane hazırlık maçında çocuğun sakatlığı yüzünden oynatmıyor riske etmemek için, fakat bizim kıskançlar çıkmış nefret kusuyor. kroos çıktı açıklama yaptı, ben daha önce bu kadar olgun bir genç oyuncu görmedim diye, yooooo, okurlar mı ? kardeşimiz antrenmanlarda döktürüyor, her gün başka bir videosu çıkıyor, onuda büyük ihtimalle biz finanse ediyoruzdur.

bu kadar toksik bir millet yok dünyada. başarıya karşı inanılmaz bir nefret var bu ülkede. kıskançlık öyle bir düzeyde ki, elemanın yaptığı bütün gün mastürbasyon, ama gelip buraya sanki bana menajer, journaliste, gelmiş burada ahkam kesiyor '' kiralanacak amkkkkk!!!!! '' diye. oğlum, biraz mental sağlığınıza dikkat edin lan. biliyorum, zor, kolay değil fakat bu kadar nefret bir insana fazla.

debe editi : geçmiş olsun arda. umarım en yakın zamanda yeşil sahalara geri dönersin, seni izlemeyi özledik.
  • normalde bunları yazmayacaktım kol kırılır yen içinde kalır dedik ama yeter. dilbilgisi için şimdiden özür dilerim ama çok doldum.

çocuk fenerbahçede oynarken kulüp ödemediği için evinin elektriği kesiliyor, söz verildiği halde aylarca babasına iş bulunmuyor, camianın içinden pek taşaklı adamların çocuklarının veya torunlarının altyapıda önünü kesiyor diye; ardaya, onu bulan serhat hocaya ve ardanın ailesine düşman kesiliyorlar, çocuğun kramponu forması çalınıyor, altyapı hocaları kendileri bulmadı diye çocuğu eziyor, fenerbahçe kolejine söz verilmesine rağmen mülakatla sınavla alınıyor zaman geçiyor çocuk pırlanta gibi parlıyor kanırta kanırta a takıma çıkıyor orada kendini kanıtlaması bir antreman olmasına rağmen maç başka antreman başka deniyor aylarca bekletiliyor sonra macda forma giyiyor kendini göstermesi için 2 dakika yeterli oluyor ama sonra o yıl bir daha seyirci zorlamasına rağmen forma neredeyse bulamıyor koruyoruz diye götten laflar uyduruluyor buna rağmen çocuk sözleşme imzalıyor ama bunca kazıktan sonra başına geleceğini bildiğinden kendini sağlama alıyor. sene başlıyor takımın en iyi oyuncusu olmasına rağmen süre alamıyor taraftar da takım iyi gittiği için ses çıkarmıyor. sonra sike sike oynatılmak zorunda kalınınca da başlıyor herkes de 1500 dakika telaşı. çocuk yine mertçe oynuyor dolduruyor dakikayı ama kafaya koyuyor gitmeyi. buna rağmen dünyanın en büyük kulüplerine gelceksem ekstra bonservis ve bonus verin diyor bunu kabul ettiriyor ve gidiyor. tüm bu hikayede lütfen empati yapın siz nerde elenirdiniz? ben arkadaşlarım eşyalarımı çaldığında diğer veliler bana göt gibi davrandığında 14 yasindaysam bir de pes ederdim abiler. işte türkiyenin en büyük kulübünün bile altyapısı bu halde. anlayış bu.
  • bir fenerbahçeli olarak fenerbahçelilere çağrımdır. bu çocuğu övmek için galatasaraylı beşiktaşlı boklamayı bırakın.

kendi sosyal çevremdeki neredeyse bütün rakip takım taraftarları, hatta troll dolu sözlükte bile bir çok galatasaraylı, beşiktaşlı övgüyle, gururla bahsediyor bu çocuktan.

iyiliklere odaklanın, siktir edin troller zırlasın abi. rakip taraftarlar bile ne güzel şeyler yazıyorken bu çocuk üzerinden o adamları tiksindirmeyin, kırmayın bari.

çocuk 2 tane güzel gol atmış, gelip buraya ergence yok floryadan duyuldu, inönüdekiler hopladı yazmanın ne mantığı ne gereği var. zırladı hopladı dediğiniz adamların çoğu zaten gol anında helal olsun çekiyor, alkışlıyor arda’yı.
  • ayağına taş değmesin dedik top değmedi.
  • ümit milli takımında tolunay kafkas tarafından bir kez dahi oynatılmayan çocuk, çok değil 2 sene bile olmadan real madrid, barcelona ve diğer çoğu avrupa kulübünü birbirine düşürüyor. buradan tüm kulüp scoutlarına sesleniyorum. tolunay kafkas'ın kadroya sokmadığı oyuncuları takip edin, başka bir şey yapmanıza gerek yok.
  • sadece bir sene real madrid idmanı yemesi türkiye’de 7-8 sezon oynamasına eş değerde. real madrid arda için bu kadar marketing çalışmasını satmak veya kiralamak için yapmıyor. amaçları kendi süper starlarını yaratmak.

allah kaza bela vermesin. türkiye’nin en büyük futbolcusu geliyor. umarım ligimize sadece jübile yapmak için döner.
  • emre ve okan buruk'a hala kızgınız çünkü sakatım ayağına yattılar ve bedavadan inter'e gittiler. çocuk dünya futbolunun en nadide yeteneklerden biri ve taraftarları 20 milyon bonservisle gidecek diye sövüyor. ne yapsın arda burada kalıp? aziz yıldırım hayatını adadı hapse girdi siktir diyip kovaladınız. ali koç dünya para hibe etti kulübün her tarafına sponsor ekledi, önceden şampiyonlar ligi finallerinden dönüyormuşsunuz gibi adama sabah akşam küfür ediyorsunuz. tuncay kötü gökhan kötü caner kötü guliano kötü aatıf şeşu kötü kim iyi abi bu kulüpte? hangi futbolcunuz dönüp de fenerbahçem diye paylaşım yapıyor? kime aidiyet ortamı yarattınız da arda güler kalacakmış? kasanıza koyar 20 milyonu gider abi kusura bakmayın gitsin de zaten. bu arada aidiyetle de alakası yok arda güler'in, olsaydı da gitmesi lazım en büyük fenerli de olsa gitsin çocuk. ismi geçen kulüplerde oynamak kaç futbolcuya nasip oluyor? tuncay gibi m'boro yapacak olsa yine eyvallah da. bana fifa 23'te teklif geldiğinde bile heyecanlanıyorum real madrid falan diyorsunuz. orada alacağı eğitim, çalışacağı antrenörler hocalar. bir sistem dahilinde futbol öğrenecek. ardaya diyecekler ki bak mevkin ya da rolün bu değil ama regista rolündeki oyuncu böyle oynar. sana da hocan oyna derse böyle oynamalısın. kalıp ne yapacak? devre arası ismail kartal gönderilecek 5 hafta yardımcı hoca çalışacak sonra da lucescu gelecek belki. haydi bakalım yeni bir sistem yeni bir futbol teoremi yeni oyuna alışmaya çalışma bilmem ne. yıl sonu da seçim var yeni başkan yeni yönetim yeni hoca.

kalma kardeşim türkiye'de, bize de gelme beşiktaş'a da gitme. 35 olunca gelirsin fenerbahçeye 4,5 milyonunu alırsın, güler ol kampanyasına katılır sana sövenler de. ertesi sene de hoca olarak yine çıkarsın kadıköy'e. çok zor değil. ezeli rakibinin altyapısından çıkan oyuncu bile efsane oldu bu kulüpte. sen rahat olursun. şimdi gitme zamanı.

başarılar arda güler.
  • arda gol atınca, koca real madrid'in dünya çapında oyuncularının nasıl sevindiğini gördünüz mü?

sıradan bir genç oyuncu için bu sevinç yapılır mı ? tüm takım arda'nın bu golünü bekliyormuş.

gol hiç önemli değil. camavinga'yi , vini junior'i, rudiger'i gördünüz dimi, bu adamlar arda'yi antremanda görüyorlar. büyük bir yıldızın geldiğinin farkındalar.

3-0'dan, 4-0'a gelen gole normal şartlar altında hiç bir takım böyle sevinmez. hele real madrid hiç sevinmez.

bu gol, yıllar sonra real madrid'in 10 numarası olacak arda'nın real forması altında ilk golü oldu.

tanım : arda güler , real madrid celta vigo maçında takımının 4. golünü atarak açılışı yaptı. artık daha fazla şans bulacaktır. hadi aslanım bir dünya yıldızımız olsun.

debe edit : benim o an ki duygularımla yazdığım yorumu, kendi düşüncesi gibi alıp paylaşan bu şahısa tepki verirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler. bilgi hırsızlığı da bir çeşit hırsızlıktır. https://twitter.com/…dam/status/1766925640698138668
  • en çok da arda turan’ı kıskandırıyordur. arda turan kendisi için; “benim gibisi 100 yılda bir gelir.” filan diyordu. ondan 10 yaş daha küçük bir yaşta, onun gittiği kulüpten daha büyük bir kulübe, on yıldan kısa bir süre içinde başka bir arda gitti. ahahaha. nasıl kapak ama.

https://www.ntvspor.net/…r-58d2433c4ccc9b5708dc30a8

görsel
hesabın var mı? giriş yap