1708 entry daha
  • 4 aydir ofisim var, yalnizim.

tadini ilk kez bu sabah cikarmayi basardim sanirim. cicekleri sulayip yatarak muzik dinlemeye geldim. burasi resmen benim he. ve ben gelmiyorum. calismasam da geleyim bari, hosuma gitti. evet su aralar bildigin calismiyorum. canim babam.
  • tam olarak da “canım babam” diyemeyecek olanların yapmaması gereken mesleğin icracısı.
  • türkiye'de hukuki bilgiden ziyade sosyal iletişim becerilerinin kariyer üzerinde daha kullanışlı olduğu meslektir.

yalancı demeyelim de doğruyu eğip bükme, bilmediği konuyu biliyormuş gibi yapma , yüksek özgüven ve nabza göre şerbet skill setleri bulunmalıdır.

aksi halde canım babam diyebileceğiniz biri de yoksa zor iş.
  • 2. üniversite olarak hukuk okuyorum(örgünde devlet üniversitesinde kazandım), ama size şu kadarını söyleyeyim, avukat diye geçinen tiplerin çoğu üçkağıtçı. evet tam olarak böyleler. çok az namuslu olanı var elbette, ama inanın azınlıkta onların sayısı. önüne gelenin diploma alıp ofis açtığı bi ülkede kalite beklenemezdi elbette.

ed: saçma sapan mesajlarla savunmayın bana şunları. kaldı ki her avukat öyledir demedik elbette. istisna olanlar tabi ki var. daha okuduğunu anlamayan "avukat" dolu sözlük. işte haklı olduğumun bi kanıtı da budur, okuduğunu anlamayan adamlar diploma alıyor bu ülkede.
  • evet avukatlara yine namussuz yaftası atılan bir güne uyandık.

avukata namussuz denme sebebi:

kanunun elverdiği ölçüde müvekkilini müvekkilinin istediği sonuca yönelik savunması

işi bittiğinde ücretini tahsil etmek istemesi

davayı kaybetme ihtimali olduğu halde kaybedip müvekkili tarafından sahtekar-yalancı addedilmesi.

hadi oradan. madem çok dürüstsün "avukat bey ben borç aldım ama geri ödeyemiyorum kolaylık sağlasın hakim". de? niye borç almadım diyorsun? avukat mı sahtekarlık yapıyor?
  • örgünde 2. uni kazandim devlette hukuk okuyorum diye hava atip !

adliye kapisindan gecmemis, hukuk burosu tozu yutmamis, stajyer avukat bile olamamis insanlarin bos yorumda bulunup hakaret etmeye calistigi meslegim
  • yıllardır severek icra ettiğim güzide mesleğim
  • bu aralar gene, bırakıp köye yerleşme perilerimi getirmiş meslek
  • bugün eylem yapan meslek grubu. sosyal medyada gördüğüm kadarıyla meslektaşlarım bol bol fotoğraf çektirip poz keserek tepkilerini gereken yere ulaştırmışlar. mitingin zamanlaması da manidar.
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap