• abd'nin yeni başkanı.... michael jackson 'un bakıp bakıp utanması gereken adam. ne oldu mayki? sağda solda "hi hi" diye efekt yapıp şarkı söyledin, parayı bulunca da rengini açtırdın... barack'a bak da biraz sorgula kendini mayki... adam rengini açtırmadan geldi bugünlere... utan mayki utan...

hakkaten helal olsun barack'a... kenya'dan da böyle yiğit çıkardı zaten. kenyalım yürü... yürü kenyalım...

buradan babama da seslenmek istiyorum: baba, sen haklı çıktın. "acaba mccain mi kazanır?" diye endişelenirken, "rahat ol bu arap işi götürür..." diyerek ne kadar öngörülü bir adam olduğunu ispatladın...

inşallah iyi yönetirsin ülkeni ve dünyayı barack... teşekkür konuşmanı dinledim. sabah sabah gaza geldim. çayımla pijamamla ben de bir ohio'lu ben de bir iowa'lı oldum bugün. "yes we can" diye bağırdım sabah sabah... komşular uyandı. uyansınlar... hepsinde teksaslı tipi var zaten (barack burda seçmen davranışıyla ilgili espri yaptım; bu da sana özel...)

bundan sonra bir beşiktaşlı olan şu kardeşinin kalbinde bir yerin var barack... bunu bil. les ferdinand bir, fani madida iki, daniel amokachi üç, pascal nouma dört, aha sen de beşsin barack'ım. bu sevgiye layık ol. fukaranın hakkını gözet. ülkenin masumları öldürmesine izin verme... hadi hayırlı olsun koçum.

editsel duygular: desdinova, mrtksn ve confusioner sırayla uyardılar. mayki rengini açtırmamış, pigmentlerle ilgili bir rahatsızlığı varmış. günahını almışım... mayki'den ve sevenlerinden özür diliyorum. mayki'ye utan dedim ben utandım. fakat mayki'nin de bazı yanlışları oldu... en azından bunu kabul edelim.
  • mythbusters'ın bitişi dolayısıyla şahsen bir mesaj yollamış.

"...daha da önemlisi gençleri dünya hakkında büyük sorular sormaya, cevapları matematikte, bilimde ve mühendislikte aramaya teşvik ettiğiniz için teşekkür ederim. inanıyorum ki yaptıklarınız amerika'nın geleceğinde büyük bir fark yaratacak."

obama

insan gerçekten imreniyor.
  • illinois eyaletinden demokrat parti senatör adayı. halen illinois eyalet meclis üyesi. boston'da yapilan 2004 demokrat parti kurultayinda (bkz: democratic national convention) konuşmacılar arasında en dikkat çekenlerden biriydi. obamanin asıl önemi birçok kişinin gelecekte amerika'nin ilk zenci başkanı olması yolunda ona umut bağlamasından geliyor. bu yolda çok da fena bir başlangıç yapmış sayılmaz. senatoya girme yolunda cumhuriyetci rakibinin yarıştan çekilmesi üzerine seçime 3 ay kala tek aday konumunda. kenyalı göçmen bir baba ile kansaslı bir anneden hawaii adasında dünyaya gelen melez poltikacı, bir göçmen çocuğu olarak farklı kültürlerin sentezini yaşamış olmasıyla, ailesinin fakir olmasına rağmen harvard'da hukuk okumuş olması ve hukuk fakültesini bitirdikten sonra birçokları gibi şirketler hukukuna el atıp para kazanmaya bakmak yerine yurttaşlık hukuğu üzerinde çalışmasıyla, amerikan milliyetçiliğinin bazı temel değerlerini kendinde ön plana çıkartıp artı puan topluyor. eğer kasımda kazanırsa, reconstruction'dan beri amerikanın gördüğü üçüncü siyah senatör olacak. yaşamı süresince amerika siyah bir başkan adayını destekleyecek kadar kendiyle barışabilir mi bilemem ama obama kesinlikle ciddi bir aday olarak yola çıkmış gibi görünüyor.
  • https://instagram.com/p/be2wsuhwink/

resmi white house sayfasindan koydugu resme bak. dunyanin en guclu lideri ama adam espriden bisey kaybetmiyor yinede. arkadas adam gider ayak cidden agit yaktiracak. sanders gelmezse cok ozlenecek artik iyice belli oldu. dun yaptigi konusmanin bitisi icin kobe bryanttan izin aldi mi acaba :) cool kelimesinin devlet nezdinde vucut buldugu adam olarak tarihe gecti.
  • yeni bir 9/11'i engellemiş. evet, amerika'da yeni bir 9/11 olmadı. ama avrupa, türkiye ve ortadoğu kendisinin kontrolünde yükselen ışid sayesinde 9/11'lerini yaşamaya devam ediyor.

yeni bir 9/11 olmadı çünkü yeni bir 9/11'e ihtiyacı yoktu. 9/11 amerika'nın afganistan'a ve ortadoğu'ya giriş koduydu. 9/11'den 2 sene sonra ırak işgaline kimse ses çıkarmadı. amerika hala afganistan'da, askeri olarak olmasa da hala ırak'ta ve suriye'de.

libya'yı mahvettiğini gururla haykıran hillary clinton, demokrat obama'nın dışişleri bakanı değildi sanırım. yemen, tunus ve hatta türkiye'de yaşananların amerika'yla hiç ilgisi yok.

güney çin denizindeki amerikan destroyerleri obama'dan izinsiz gitmiş olmalı. daha 20 günlük 2017'de avrupa'ya yapılan askeri sevkiyatlar, rus diplomatların sınırdışı edilmesi ve dünya çapında rus diplomatların talihsiz ölümlerinin amerika ve obama'yla hiç alakası yok. çünkü o dans ediyor:) stay with us obama :(
  • george bush'un ortadoğuya verdiği zararın belki 1000 belki 10000 katını verip geri dönüşü olmayan bir yola sokmuş, tarihin en şerefsiz 3 amerikan başkanından biridir.

edit: kulaklarıma inanamıyorum akp'li ilan edilmişim :))

arkadaşlar obama'nın ortadoğu ve kuzey afrika'ya verdiği zararı saymak için komplo teorisyeni olmaya gerek yok. ne hilary clinton ne de obama yaptıkları şeyi reddetmiyorlar ki? silahlandırdıkları grupların hepsini zaten tek tek sayıyorlar, başta görmek istemedikleri yöneticileri tek tek sıralıyorlar. sır değil yani.

şunu söyleyen arkadaşlara katılıyorum: "kendi devletinin çıkarlarını gözetiyor", aynı bakış açısıyla ben de kendi coğrafyamın çıkarını gözetiyorum ve bu herifi tarihin en şerefsiz amerikan başkanlarından biri ilan ediyorum. çünkü bulunduğum coğrafyayı mahvetti. cihatçıların hepsini silahlandırdı. ortadoğuyu karıştırdı ve çorbaya döndürdü, buradakiler sütten çıkmış akkaşık değil tabi ki ama, yıllardır kafasını çıkarmaya korkan her grubu palazlandırıp sivillerin üstüne saldı.
  • manasız bir sevincin müsebbibi.
    evladım, düzen değişti sadece, düzülen aynı.
  • kendisine verilen nobel barış ödülünün gerekçesi ise şu: "for his extraordinary efforts to strengthen international diplomacy and cooperation between peoples". yani kısaca "halkların arasındaki işbirliğine ve uluslararası diplomasiye verdiği yoğun destekten dolayı".

adam 20 ocak'ta işbaşı yaptı ve o günden beri afganistan'da, ırak'ta ölen ölene...

sahtekârlar. allah belanızı versin.
  • yetkililerimiz kendisini tebrik amacıyla aradılar mı, bilemiyorum. belki de sonuçların kesinleşmesini bekliyor olabilirler. şayet şu ana kadar bu yönde bir iletişim kurulmadıysa kendisiyle, benim nacizane tavsiyem, obama'yı adaşı olan milli eğitim bakanımız hüseyin çelik'in araması olur. şık bir jest olacağı, neşeli dakikalar yaşanacağı kanatindeyim. hatta, hatırladığım kadarıyla, sayın bakanımız üzerinde isminin yazdığı çoraplardan kullanıyordu. hah, işte o çoraplardan iki çift, yanında da bi kangal ikbal sucuk gönderdik miydi, adamı bağlarız. reel politik çok önemli bu devirde. sucuk diyorum.
  • sanırım garanti bankası'nda hesap açmak için türkiye'ye gelmiş kişidir.
hesabın var mı? giriş yap