• sizin ben zevkinize sokayım.

tanım: ilk defa görüp travesti sandığım kadın.
  • çok uzak olmayan yakın bir geçmişe kadar genç hanımlar 20 yaşındayken gerçekten 20 yaşında gibi, hatta yaşından çok daha küçük masum bir genç kız gibi görünürlerdi.
    şimdilerdeyse bakıyorum bella'nın da içinde olduğu ciddi bir genç kadın populasyonu bırakın 20 yaşındayken yaşında bile görünmeyi çok daha olgun, görmüş geçirmiş kadınlar gibi görünüyorlar. sanki çocukluktan direkt olarak kadınlığa geçiş yapıyorlar ergenliğe hiç uğramadan. lolitalık evresini bile pas geçip etrafta küçük kadınlar olarak dolanıyorlar, yaşlarını öğrendiğinizde şoka giriyorsunuz.
    bu jenerasyonun kızları bir geri jenerasyonun (şu an yirmilerinin sonu otuzlarının başını sürmekte olan jenerasyon) kadınlarından çok daha kadın kadın ve hatta kart görünüyorlar.
    gerçekten güzel bir kadın. fazlasıyla güzel hem de. ama bakın ne diyorum: "ne güzel bir kadın." diyorum. 20 yaşında taptazecik, ne güzel bir genç kız diyemiyorum.
    bu minvalde diğer vakalar: kardashian'ların küçükleri, baldwin'lerin kızları. onlar da aynı bunlar gibi. örnekler çoğaltılabilir.
    büyümek için bu kadar acele edilmemeli bence. sonuçta zamanı geldiğinde bir gün zaten kaçınılmaz şekilde imaj olarak kadınlık üzerinize oturacak, ama bu en güzel günleriniz, tazeliğiniz, gençliğiniz masumiyetiniz geri gelmeyecek. çözümü botox'ta arayacaksınız. botox ise yalnızca çizgileri silecek; ifadeyi, duruşu değil. her yaşın ayrı bir güzelliği var. her demin keyfi zamanında sürülmeli.
  • hanımefendi kim bilmiyorum.
    güzel de belli ki fakat videodaki gibi gerizekalı hareketler yapan birini insan nasıl seksi bulur anlayamıyorum.
    5. sınıf seks işçisi gibi bayağı hareketler yapmış işte. neresi çekici bunun.
    hayattan soğudum.

edit: estetikliymis. "güzel" ifadesini geri alıyorum.
  • carla bruni'nin genç hali...
  • bence gigi hadid' den güzel kendisi.
  • bu kez kaldırmadı. daha önceden de kaldırmamıştı. estetik ve silikonla güzelleşen hiçbir şey kaldıramıyor, kalkmıyor da. siz demek ki şişme bebek seviyorsunuz, pardon filmindeki gardiyan gibi.

t: bir adet şişirilmiş kadın ünlü içeren video
  • israil hükümeti tarafından anti-semitist ilan edilmiş model. dün katıldığı free palestine eylemlerinde “from river to the sea” tarzı bir sloganı israil hükümeti “throw jews into the sea” olarak anlamış. ciddi anlamda götümle gülmekle beraber koskoca israil devletinin twitter’da bir ünlüyü hedef gösterip buna kudurması da çok ilginç açıkçası.

kaç tane ünlü desteklemesine rağmen bildiğin filistinli olan birinin eyleme katılıp, bunu göstermesinden doğal bir şey olduğunu düşünmüyorum. kariyerini hiçe sayarak ortalığa düştü ve sesini çıkarıyor helal olsun kıza. kendisini pek sevmem ama bu kızı binlerce belki de milyonlarca insanın önüne atıp hedef göstermek çok adice ve bu kızın alacağı tehditlerden belki de ilerde başına gelecek şeylerden siz sorumlusunuz. cidden yazık.

tweetin linki
  • son röportajından anladığım kadarıyla fahriye evcening akımına yakalanmış . zira estetikten korktuğunu hayatı boyunca hiç estetik yaptırmadığını sadece yüzüne kontür uyguladığını belirtmiş.
    https://cdn1.ntv.com.tr/…de=max&v=20180601045337406

nasıl bir kontürse artık.. kylie de göğüslerini yaptırıp regl dönemindeyim diye yalan atıyordu kjahsjak kesin bu akılları bellaya kylie veriyordur kesin.
  • bundan güzel travestiler var.

diyeceklerim bu kadar.
  • sanırım -ve umarım- aktivist olma yolunda gidiyor.

çok ağır bir anne şiddeti söz konusu. (bkz: yolanda hadid)

ve yılların travmasını dile getirebilmek çok zor bir şey. herkes sahip olduğu üne, paraya ve 'güzelliğe' bakıp, "kapa çeneni, çok şanslısın" şeklinde yaklaşıyorken, onun acı içinde yaşaması ne kadar ironik aslında...

fakat durum bu. 14 yaşında burun ameliyatı olmuş. bunun için aile rızası şart.
    kızının tip olarak filistinli babasının tarafına çekmesinden pek de haz etmeyen annesi, gigi'yi sürekli "tam bi amerikan/ralph lauren kızı" diye beğenirken, onun yanında ezilmiş hisseden "otantik" bella'ya da rinoplastiyi uygun görüyor.

14 yaş. gelişme çağındasın. milyon tane kompleksin var. üstüne annen de kendi kızlarının yediklerine, giydiklerine, yaptıkları spora karışan (fazla kaslı/'erkeksi' olmasınlar) bir tip.

şimdi yılların acısını çıkartıyor bella. burun ameliyatından pişmanmış. atalarımın izlerini sildim diyor. aslında söylediği şey, otantisitesini, öz'ünü kaybettiği...

bu yolanda teyze, gigi'nin de kendi doğumgünü pastasından yemesine izin vermeyip, 3 badem ye demiş bi kadın. vücut takıntısı var resmen. ve kızlarını ürün gibi görüyor.

gigi, kendisine benzettiği, ve daha çok beğendiği barbie'si; bella da "otantik/esmer" alternatif bi lezzet.

kardeşlerin arasında yalnızca 1 yaş olması da iyice zorlaştırıcı bir durum. sürekli burnunuzun önünde, olmanız beklenen ama olamadığınız biri var. ve o insan, kardeşiniz, canınız. kıskandıkça kendinden utanıp nefret eder insan. ne fena bi açmaz.

bella hadid, annesinin duygusal şiddetine maruz kalmış, vücut ve yeme problemleriyle cebelleşen, bir yanı çocuk kalmış bir kadın aslında.

magazin figürü olarak hayatımızda yer aldığı için insanların özünü göremeyebiliyoruz bazen ve makine gibi davranabiliyoruz. oysa etten kemikten biri var karşımızda.

umarım buradan iyileşerek, güçlenerek çıkar ve sektördeki bilinirliğinin de etkisiyle, genç kızlar için şahane bi rol model olur.
hesabın var mı? giriş yap