• f16 savaş uçaklarında pilota kritik durumlarda (yakıt durumu, hasar, alçak irtifa) uyarı mesajları veren kadın sesine verilen ad. "bitching betty" olarak da bilinir.
  • james’in ağzından betty için yazılan özür şarkısı... eş söz yazarı&bestecisi taylor swift.

james, 17 yaşında ergen bir oğlan ve betty’i aldattığı için çok üzgün.

“ı’m only seventeen
    ı don’t know anything
    but i miss you...”

o gençliğin, cesaretin “bir şey bildiğim yok ama seni çok seviyorum işte be kızım.” diyor james, betty’e.

betty de kendisine, “sen beni yataktaki unutulan hırka yaptın.” diye cevap veriyor bey oğlumuza...

sevimli bir soundu olmasına rağmen ağlıyorum ben bu şarkıyı dinlerken. gençlikteki o her şeyi yapabilirim cesareti geliyor aklıma. bir şey bilmediğinin farkındasındır ama yapmak istersin...
  • "geçmişe dönüp bakmaktan boynu tutulanlar"ı, dönüp baktıkça daha çok "tutulan" bünyemizin ve ruhumuzun "yüklerine" sessiz sitemini de temsil eden gerhard richter eseri.

bazı resimler sanatkârların kendilerine has duygularını-tasvirlerini yansıtsa da gözlerimiz önce izlerin çağrışımlarını hissediyor.
  • "bir trompet kalbe nasıl saplanır?" sorusunun cevabı.
  • gerhard richter'in bir resmi. geleneksel portre sanatını buruşturup çöpe atan bir resimdir. richter'in kızı vardır resimde. ama yüzünü çevirmiştir. resimde betty'nin sadece kırmızılı pembeli elbisesini ve buğday rengi saçlarını görürüz.
  • gerhard richter'in bir resmi. ilk bakıldığında sanki bir fotoğrafı andırır. arka plan renksizdir ama betty'nin kıyafeti oldukça canlı renklere sahiptir. arkaya sanki bir şeye bakıp hemen önüne dönecek gibi bakmaktadır.
  • ilk bakışta hayatımın kadınıymış izlenimi veren kayıtlı okur.
  • muazzam bir gerhard richter eseri.
  • bir başka z kuşağından zencilerle hbo dizisi. yetmedi bee ey hbo?

rezalet oyunculuk
    skandal kötülükte senaryo
    boş diyaloglar
    ve dahası...

2/10
hesabın var mı? giriş yap