• stand up şovunun türkiye'de oyun kurucusudur. bunu geçiyorum.

filmleri türkiye'de içeriğini es geçip inceleyelim. sonuçta içerik öznel bir durum. çekim olarak, ekip olarak, teknik olarak profesyonellik açısından 1 numaradır. bunu da geçiyorum.

bugüne kadar birçok reklamı var ama bence özellikle iş bankası reklamlarını oturun bir inceleyin. böyle bir çalışma olamaz. kendisine sırf bu reklam çalışmaları için hayran olunabilir. gerçekten çok emek vermiş. türkiye'de reklamcılığı belli bir seviyenin üstüne yükselten yine kendisidir.

beğenmiyorsanız beğenmiyorum diyebilirsiniz. ancak sezarın hakkı sezara. bu üreticiliğin türkiye'de eşine benzerine rastlanamaz.

edit: kendisinin hazırladığı reklam playlisti için tıklayınız.
  • --- spoiler ---

yaptığı filmler de hiç tatmin edici değil.
    --- spoiler ---

bilemiyorum altan.

her şey çok güzel olacak filmiyle çöken tez yapmışlar. son zamanlarda gişe filmi çekiyor olsa da cem yılmaz benim için hala bir kaç tabureyle bar açmaya çalışan(tabure barın bel kemiğidir.), ayla'ya deli gibi aşık olan, abisi dondurmayı beğenmeyince carrera 4s getiren, barı açıp ayla ile arayı düzeltmeye ve bunlar olunca da babasını yanına almaya çalışan, hiçbiri olmamasına rağmen en azından hayattayız bu da bir şey be abi diyebilen birisidir.
  • 10 sene önceki esprilerine hala güldüğümüz adama başlık açmak için sıçılmış laf kümesi.
  • cem yılmaz, cem yılmaz olana kadar leman kültürde pişti ve entelektüel yapıya sahip biri. toplumu iyi gözlemliyor ve esprilerini ona göre şekillendiriyor. kapalı gişe gösterimlerine yer bulunamaması, internette eski gösteri videolarının tıklanma rekorları kırması, toplum nezdinde zaten bulunduğu yeri hakettiğini gösteriyor. öyle balon malon lafları iddialı laflar. dikkat edilmeli o balon adamın içinde patlar mazallah.
  • cem yılmaz bir balonsa patladığında bile güldürür.
  • (bkz: yok abi öyle değil tam olarak)

artık 'düşün ki ne çok şey biliyorum ve cem yılmaz'a bile muhalif olabiliyorum' tavrını bırakalım. ne elle tutulur bir tarafı var bu eleştirilerin ne de geçerliliği. kaç tane komedyen gördün bu kadar kullandığı dili iyi bilen? kaç tane komedyen gördün bu kadar üretmeye can atan? hepsini bırak, bu ülke sınırları içinde başladığı günden bugüne işinde yıllarca dolap çevirmeden liderliğini koruyan kaç kişi gördün?

herkes zekanın prim yaptığını farkedip ince tespit yapma peşinde, anlıyorum ama şu adam üzerinden yapmayın rica edeceğim.

insan abisine çin malı der mi yahu.
  • gezi parkı olaylarında attığı twitleri silip:
    " kimse kusura bakmasın çoluğum çocuğum var." demişti hatta rahmetli levent kırca kendisine çok güzel bir cevap vermişti, hiç unutmuyorum. siz ne ara unuttunuz balıklar?
  • balondur malondur ama yerine konacak ikinci bir balon yoktur.

not: sakın şadan bilmemneyebakan demeyin, döverim ...
  • stand up sanat formunu türkiye'de başarı ile gerçekleştiren tek insan olduğu için katılmadığım gerçek. bunda tek insan olmasının nedeni cem yılmaz'ın komik olması değil tam bir hikaye anlatma ustası olmasından kaynaklanır. dili iyi kullanma, seyircinin nabzını tutma, konuya hakimlik bunlar bu sanat dalında çok önemlidir. yurt dışında bunu başarılı bir şekilde yapan çok stand up'çı vardır. oradaki bu gelişmiş forma bakınca buna tek uyan insan türkiye'de cem yılmaz. bu gerçek de tamamen subjektiftir. cem yılmaz'a gülmüyorum komik değil demek, cem yılmaz'ın kötü bir stand up'çı olduğunu göstermez ne yazık ki. diğer bir sanat dalı olan sinema ile bağlantısı da tamamen objektif, seversin sevmezsin.
hesabın var mı? giriş yap