• 30-40 dakikalık videoları ve bunları doldurmak için birçok telden çalmasıyla kafayı kazana döndürme potansiyeli yüksek olan dede.

“artık ciho emmi’nin bakış açısını anladım, belli bir piyasa okuryazarlığına eriştim ve güncel gelişmeleri takip etmek için her gün 30-40 dakikalık video izlemek istemiyorum” diyen takipçileri için portföy yönetim şirketlerinin günlük piyasa analizi videolarını tavsiye ederim. özellikle foneria portföy bu konuda başarılı. çizgi, destek-direnç, formasyon muhabbetlerine çok girmeden oldukça sade bir şekilde olan biteni özetliyorlar.
  • güne cihat dedeyle başlayanlar online mı? :)
    görsel

bonus kitap önerisi:
    (bkz: paranın psikolojisi)
  • "ya borsa çökecek, ya döviz devalüe olacak, bu manipule edilmiş fiyatlama sürdürülebilir değil" diye video çeken dede.

altınla borsayı son 1 senesini karşılaştırır, son 1 ayı karşılaştırır ama borsanın dolar bazlı zirvesi kaçtı, şimdi kaç bilmez, tarihi zirvesindeki amerikan borsasıyla tarihi zirvesinden %40 aşağıda olan türkiye borsasını karşılaştırır.
    gelişmekte olan, benzer ülkelere göre geleceği en parlak ülkelerden birinin türkiye olmasına rağmen, borsasının hala çok çok daha ucuz olduğunu bilmez. biliyorsa da göstermiyor.
    %50 faiz ve bir amerikalı türkün yönettği akılcı ekonomik çözümlerin gelmesini, ve hükümetin bunu desteklemesini tam anlayamadı dedem. sebati dönemini bir türlü atlamadı maalesef, hala o günleri yad ediyor. mcquinn fazla geldi dedeme.

edit:
    gelişmekte olan ülkeler listesine buradan erişebilirsiniz.
  • geleceği parlak ülke türkiye ve ucuz türk hisseleri...

pamuk prenses ve yedi cüceler daha "gerçek" bir öykü...

geçen günde aynştaynın birine aylık enflasyonun en iyi olasılıkla yüzde 6,5 olduğunu anlatmaya çalışırken buldum kendimi...

cihat bey'in fanatiği sayılmam ama kendisine saygı duymuyor da değilim.

akp ve şimşek yönetiminin ekonomiyi düzelttiğini düşünecek denli gerçeklikten kopmuş insanlara ben olsam bir şey anlatmakla uğraşmazdım.

hisse senetleri usd bazında 1/3'e altın bazında 1/5'e düştüğünde ingiliz memed'e teşekkür etmeyi unutmayın...

not: altınla bir kaç kuruşluk fon dışında bir ilişkim yok... lakin tl değerli varlıkların şu ekonomik gidişatta altını yada sair emtiayı yeneceğini ileri sürmek akla mantığa hakaret.

git yurtdışı piyasadan dolarla bile zor aldığın kıymetli madenleri tl ile toplamaya çalış bakalım. akıl hastanesine yollarlar adamı.
  • dedem ev alın diyor tam zamanı diyor ama nasıl alınacak şu ödemelerle anlamıyorum her ay 80 bin tl para geçiyor elime 2 milyonluk krediye girsem 500 bin ben peşinat versem 2 milyonun ödemesi 120 ay vade ile ayda 65 bin tl ödemesi var. nasıl ödenip de ev alınacak ki alınan evin de barakadan farkı yok kendime oturmak için almak istiyorum, büyük çıkmazın içindeyim.
  • bugün doğumgünü olan leşperlik tarihinin kilometre taşı, reel ekonomik doğruları ile büyük tezgah sisteminde kısmen uyanmamızı sağlamış değerli büyüğümüz.
    nice yıllara dedem, allah sevdiklerinle sağlıklı mutlu huzurlu bol kazançlı, bol kredili ömürler versin,iyiki varsın.
  • iyi ki doğmuş olan dedecik.
  • 5.5.55 doğumlu cihat çiçeğin 69.doğum günü kutlu olsun, heralde bir hediye istese 5'i bir yerde olsun derdi:)
  • düşen mal için (bkz: canımsın dibini sıyırırım) lafını lügatımıza kazandıran tecrübeli şahıs.
  • doğum günün kutlu olsun dede, bize en yakın akrabalarımızdan, arkadaşlarımızdan çok daha fazla iyiliğin dokundu, ömür boyu kalbimizde olacaksın

nice yıllara, inşallah çok uzun yaşarsın da sarı metalin 4 5 k dolarları gördüğü günleri görürsün yoksa gözün açık gidecek :)))
hesabın var mı? giriş yap