• hahaha. istanbul belediye başkanlığı zamanında mezarlıklarla ilgili bir soru soruyor gazeteci, reis bayağı eğleniyor.

edit: link ensonhaber linkiymiş. bir gün ensonhaber url'i paylaşacağım aklıma gelmezdi.

ensonhaber'e reklam geliri kazandırmak istemeyen kardeşlerim şu linkten direkt olarak videoya ulaşabilir. böylece sitenin bandwidth'ini kullanıp, hiç de reklam izlemezsiniz.
  • kaç yıldır hayatımızın içinde olan rte'ın gülüyor oluşuna şaşırdım resmen, bir garibime gitti. sanırım ilk defa kendisini gülüp kıkırdarken görüyorum.
  • hadi canım dedim, kahkaha? ihtimaline bile sevindim gerçekten. ne güzel olurdu ya kahkaha atarken görseydik. yumuşak, sakin, böyle keyifli, mutlu, sağlıklı..

öyle demeyin bak, sevin sevmeyin, ama kahkaha atan mutlu bir cumhurbaşkanı ne kadar huzur verici olur hiç düşündünüz mü?

meğerse yıllar öncesinin videosu imiş.

bu arada bu videoda tipini nejat işler'e benzeten tek ben miyim? ilginç.

edit: çok fazla mesaj alıyorum. "zaten akrabalar" diye. değiller arkadaşlar. şehir efsanesi bu.
  • keşke hep böyle güler yüzlü ve mutlu kalsaymış diyerek izlediğim görüntüler.

yıllardır o kadar mutsuz ve öfkeli görüyoruz ki onu, kendisini sevenler de aynı öfkeyle bakıyorlar her şeye.
  • birinin"eninde sonunda oraya yolu düşecek" söylemi ile yarılmama sebep olan video.

ayrıca o nasıl gülüş? "düjeakihkih"
  • izleyicileri şaşırtan videodur. cumhurbaşkanına kahkaha, neşe yakışıyor bence. geçenlerde mitingde "karıştırıyorsunuz" türü bir şey dediği bir video çıkmıştı piyasaya, gülerek; onu görünce de mutlu olmuştum. siyasi görüşlerden tamamen münezzeh bir şekilde, keşke kendisi de bu kadar sert olmasaydı, keşke türk siyaseti de son günlerde şu dibi görmüş, seviyesi düşmüş gergin halinden kurtulsaydı. bunlar çok zor şeyler değil, olmamalı. insan siyasi tutumu, görüşü ne olursa olsun dünyanın renklerinin kendisi ve etrafı için solmasına izin vermemeli. idealistlik dünyadan zevk almaya engel olmamalı. bütün son dönem türk siyasi figürleri için geçerli bu. aynı görüşleri her iki, üç, dört taraf da gerginliği arttırmadan, kimseyi karamsarlığa düşürmeden savunabilmeli, öyle savunmalı kanımca.
  • tayyip'in ülkenin %50'sinin nefretini kazanmadan evvelki halinden bir görüntü.

bugünkü durumun aksine, o zamanlardaki nispeten sakin havada izleseydim şu diyaloga sempati bile besleyebilirdim. adam kızmıyor bile, şaka yollu bir şekilde mezarlıklara gittiğin mi var diyor. ama milyonların nefreti, despotluk, düşmanlığı sürekli besleme, yalan dolan, narsistlik eklediğinde bu gülüş de anlamını yitiriyor haliyle.

şimdi aynı soruyu sorsan seni tersler.
  • bu adamın gülebilme özelliğini göstermiş videodur.
    (bkz: sen kimsin ya)
  • daha "bu kadar siyasetçi" olmadığı zamanlardan kalma, sahici bir gülümseme; göz kenarları kırışıyor. kendimi istemsiz gülerken buldum. kontrolsüzlük ne kadar insan kılıyor hepimizi. erdoğan'ın kendini tutamadığı bir kahkaha... ne zor şimdi düşünmesi bile.

her şey ne kadar farklı olabilirdi...
    bu ülke, sokaklardaki insanların birbirlerine davranışları, meclis, keyfimiz, umutlarımız...

gülmeye hasret kaldık!
  • asrın liderimiz ne kadar da eğlenmiş.

ben sebebini pek anlayamadım, bu kadar komik olan ne...

acılarımız da kahkahalarımız da ortak değil bizim. seni sevemiyorum ve sana sempati besleyemiyorum. hatta geçmişteki bu gülüşüne dahi tahammül edemiyorum asrın liderim.

tek dileğim 17 nisandan itibaren hiçbir şeyin tahmin ettiğin gibi gitmemesi reisim. bir daha hiç gün yüzü görmemen. iett şoförü olduğun zamanları mumla araman. umarım kabul olur er ya da geç.

dileklerimiz de ortak değil bizim.
hesabın var mı? giriş yap