11830 entry daha
  • genc arkadaslariminiz veya hafizasi cok kuvvetli olmayanlar icin tekrar edelim: gazeteci degildir.

akp'nin 22 yillik iktidarinda kendisine izin verilen rolleri oynamis, ruzgara gore soylem ureten bir medya calisanidir. eger gercekten bir gazeteci olsaydi 22 yildir devam eden bu surecte zengin olamazdi. gercek gazetecilerin baslarina neler geldigini biliyoruz/hatirliyoruz. kendisi hirsizlik yapmamis olabilir, dolandiricilik yapmamis olabilir, ama sozde muhalif bir gazetecinin son 22 yilda boyle bir iktidar altinda zenginlesmesi basli basina bir gostergedir nasil bir karakteri oldugunun.

gecen gunku programinda yardimcisi ile birlikte yurt disina giden turk genclerini elestirip biz kalip savasma taraftariyiz dedi ama kendi kizi ingilterede okumus. belki vatandasligi da vardir arastirmak icin mesai harcamayacagim, ne guzel dunya degil mi?

butun gencligi akp ile mahvedilmis, hayatin bir ucundan yakalamak isteyen, gelecek kaygilarini azaltmak, gecim sikintisindan, potansiyel siddet magduru olmaktan, asla durulmayan gergin ulke gundeminden biraz olsun siyrilip da insan gibi yasamak icin hic bilmedigi yerlere gitme mecburiyetinde olan genclere laf et. oldu fatihcim oldu, senin tuzun kuruydu, kizinin da tuzu kuru nasil olsa. ama hayat mucadelesi vermek zorunda olan gencler kalsin savassin.

her video'sunda her konu icin ben su kadar yil once bunu yazdim, ben hep bunu soylerim, ben hep bunu elestirdim vs diyor devamli. yahu sormazlar mi adama o zaman ulkenin bugunku halinin muessibi sen degil misin diye? siz oy verdiniz, siz iktidarda tuttunuz bunlari, siz butun medyayi ele gecirmelerine izin verdiniz. hani nerde mucadele? hani nerede gazetecilik? gercek gazeteciler ya olduruldu ya hapiste. fatih ise zengin oldu ama o zaten her dogruyu 15 yil once soylemis.

simdi zayiflayan iktidarla, yaptigi dunyaligi ile birlikte ozellikle genc kesim tarafindan en azili muhalif olarak falan gorunuyor ama basta da dedigimiz gibi ruzgara gore yon alir.
  • youtube kanalı tuttu çünkü tam kahvehane muhabbeti. kahvehaneye gidemeyip kahvehane muhabbeti dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. özgür özel ona cevap verdi diye sürekli özel'e kulp bulmaya çalışması da savımı destekliyor.
  • "fatih bey" ve "tam onu dicektim" tiki iyice kontrolden çıkan asistanına ayar çekmesi gereken yutubır.

"buyursunlar" pek kullanılmadığı için sırıtmıyor da, bunlar gerçekten zıvanadan çıktı.
  • memur dusmani!! memurun aldigi enflasyon farkina goz dikerek memur zammi (ha toplu sozlesmedeki yuzde 2 falan mi batti kendisine bilmiyorum) kaldirilmadigi surece enflasyon dusmez diyebilmis insan. meurum maasi zaten tuik’in insafina kalmis, bugun 10 lira olan ekmege muhtac insanlara zam verilmesin de insanlar ne yesin? zaten asgari ucrete yaklasti memur maasi. gercekten duyduklarima inanamiyorum.
  • ülkenin en meşhur herbokoluğu olabilir. olmayabilir de.
hesabın var mı? giriş yap