• borsaya girmek için fırsat arayanlar,
    henüz 1 lot dahi hisse almamış olanlar,
    borsada ilk kağıdını almak için düzeltmeyi bekleyenler,
    overlok makinesi ayağınıza geldi

borsa istanbul'un kalesi, göz bebeği, ülkemizin ihracat rekortmeni, avrupa'nın ticari araç üretim lideri froto tam da alım noktasında.

dinlendi, dinlendi, dinlendi. belki 890-895'e tekrar değer ama kısa sürede 950-1000 tl bandına çıkmasını ve hatta geçmesini bekliyorum. 52 günlük ortalamasının sadece ama sadece %9 üzerinde. normal bir rallide bu oran %30-40'lara kadar çıkar.

pahalı bir kağıttır, temettü verimi süperdir. 1 lotla dahi olsa amatör ky'ler için ideal borsaya giriş kağıdıdır halka arzlar dışında. asla yatırım tavsiyesi vermiyorum ama bu kağıt kolay kolay yatırımcısını üzmez..

unutmadan edit: entry yazıldığı gün ve saat itibari ile 1 lot froto 904 lira.
  • endeksten bağımsız hareket ediyor. gün içerisinde 1114 lira ile tarihi zirvesini yeniden kırdı. ky'nin malını alan balinalar yukarı sürmeye devam ediyor. 500-700 maliyetten alıp 900-1000 liradan satan yatırımcı mutlu oluyor elbette ama daha büyük düşünenler, daha büyük kazanıyor borsa istanbul'da.
  • 22 şubat 2024 tarihi itibari ile 1 lotu 1000 tl sınırını geçmiştir. şu an 1002 liralardan işlem görüyor. yatırımcısına hayırlı olsun..
  • finansal okuryazarlığı olup, fenomen hisseler furyasına katılmayan bilinçi yatırımcıların 2023 için portföyünde ağırlık vereceği ilk hisse froto olacak.

- romanya fabrikasıyla birlikte sermayesi neredeyse iki katına çıkıyor.
    - ticari araç pazarı resesyondan etkilenmiyor.
    - sürdürülebilir f/k oranı.

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
  • hisse senetleriyle gönül bağı kurulmaz ama kuracaksam da froto olsun.

aylardır portföyümü tek başına sırtlayıp taşıyan adam gibi hissedir.
  • lot başına 26,7 liralık temettüsü hesaplara yatmıştır.
  • ben böyle bir kağıt ne gördüm, ne duydum. vitesi 5e aldı, uçuyor. daha dün 400-500 lira aralığından eklemeler yaptık gibi geliyor. ne ara 800 lirayı geçip 1000 liraya koşmaya başladı anlamadım.

senin bilançonu ayrı, f/k'nı ayrı, 52 günlük ortalamanı ayrı öpüyorum kral!
  • 2020 de 1 lotunu 47 tl den aldığım güzeide hisse bu yıl lot başına 60-65 tl temettü bekliyorum..borsa doğru şirketi seçip bekleyebilene darphanedir!!
  • senede 2 kez temettü veren şirket. bu yıl hisse başı 16,83tl dağıtmıştır. 1 ocak 2022'de 230 lira olan hisseyi elinde tutan biri için temettü verimi %7,31 olmuştur.

https://www.zenginmuallim.com/froto-2022-temettu/
  • an itibariyle sasa'yı geçip piyasa değeri açısından türkiye'nin en değerli şirketi olmuştur.

edit: duzeltmesi sonrasi tabi mekanin sahipleri thyao ve kchol geldi gecti.
hesabın var mı? giriş yap