58155 entry daha
  • şampiyonlar ligine katılınca 5.000 puan yazılıyor hanesine takımın, 2 galibiyet aldığı zaman 7.000 puan ediyor. 7.000 puan almak için 7 tane konferans ligi maçı kazanmak gerekiyor, 5.000 puan için 5 galibiyet. kafadan zaten 5.000 puan alacak bir takım hiçbir şekilde ülke puanının içine edemez ki bu sene de etmedi.

fenerbahçe son 5 senede toplam 36.000 puan topladı bunların çoğu konferans ligi denen 3. turnuva, zimbru falan yeniyorsun.
    galatasaray son 5 senede 31.500 puan topladı bunların 1 sezonu hariç hepsi şampiyonlar ligi, manu-bayern-real-psg falan oynuyorsun. keşke siz de katılabilseniz de bu kadar puan toplasanız o seviyede.
  • seneye şampiyonlar ligine gidip 0 (yazıyla sıfır) çekmeyecek takım.
  • galatasaray buraya kadar süper lig tarihine geçti 17 de 17 yaptı kimse nedense çok az konuşuyor ya da şoktayız seneler sonra konuşulacak bu olay. ama fenerbahçe yapsa her gün 2 saat konuşur gibi geliyor. beşiktaşlı yapsaydı ise beşiktaşlı birine zaten merhaba desen 17 de 17 derdi.
  • 34 yaşıma merdiven dayadım. ilk kez bir yazı rahat kafayla geçireceğim galatasaray ile ilgili.

zaniolo'nun ayağını kırmışlar, euro 24'ü kaçıracakmış. eğer satışı olmaz da bizim takımda kalırsa sağda ya da ortada oynar. yok satılırsa para kazandırır.

yunus az buçuk gelişmiştir championship'te. kalırsa rotasyonda iş yapar.

ucuza vinicius tutulursa tutulur, yoksa yol verilir.

tete, kerem ve zaha ile yollar ayrılır ya da kalırlar. okan buruk üçü de kalsın istiyormuş ama sanmıyorum. satılırsa üçü de ama az ama çok bonservis kazandırır.

3 tane cillop gibi stoper var. demirbay ve berkan rotasyonda yeterli 8 için. 11'e 1 tane 8 1 tane de sağ bek lazım sadece.

hayatımda ilk defa kafam rahat yaz transfer sezonu geçireceğim. 2 yıldır hayatsız bir şekilde sadece kod yazıyorum. bu yüzden artık seneye maçları izlemeyi düşünüyorum. umarım yönetim bir çuval inciri berbat etmez.

icardi ve torreira ile.
  • seneye şampiyonlar ligi'ne gidip yine netice ne olursa olsun aslanlar gibi mücadele edecek türk'ün simgesi ve türkiye'nin batıya açılan kapısı.
  • (bkz: #164446871)

beşiktaş boşta ona gitsin *
  • önümüzde ki fenerbahçe maçında galatasaraylı oyuncuların öncesinden anlaşıp sahaya çıkmayı ağırdan alarak baslangıç düdüğünün sesini tam 19.05 e denk getirmesi gerekiyor.
  • önümüzdeki 5 yılda temizinden bir 3 şampiyonluğu daha var nerden baksan. en yakın rakibinin başkanlık seçenekleri ali koç ve aziz yıldırım. vay başımıza gelenler.

araya da 2 beşiktaş şampiyonluğu falan girsin de götünüz çok kalkmasın, sonra inmiyor aq.
  • hadi bayern top diye oynadı bunlarla onu anlıyoruz da kopenag’a, sparta prag’a karşı rezil rüsva olup türkiye’yi sporda büyük rezil etmiştir. diğer takımlar da başarısız olmuşlardır ancak bu turuncu formalı takım rakiplerinin 5-6 katı kadro değeri ile cümle aleme ülkemizi rezil etmiştir. b.ekşi ofsaytımsı şu bu derken bildiğin bunları ite kaka zorla gönderip sonra küsküyü yiyip geri döndürtüyor. çok küçükler üzülerek izliyoruz.
  • tehlikenin farkında mısınız bilemiyorum ama son günlerde iyiden iyiye şüphecilik damarım tutmaya başladı, fatih terim kokuları geliyor bir yerden hakkımızda hayırlısı. sanki birileri, jose mourinho üzerinden galatasaray'ın iyi giden çizgisini bozmak üzere organize bir hareketlilik başlatmış. fatih terim'i davullu zurnalı geri getirme çalışmaları seziyorum. fenerbahçe camiası, sosyal medya ve hatta bizim taraftarlar bile işin içinde. "gelsin onu da tokatlarız" diyen veya "ligimizde mourinho izlemek isteriz" gibi söylemlerle olaya sempatiyle yaklaşan galatasaraylıları uyudukları uykudan uyanmaya davet ediyorum.

şimdi fenerlileri bir yere kadar anlayabiliriz; mourinho'nun oynatmaya çalıştığı futbolun artık üst düzey bir geçerliliği kalmamış olsa da, dünya futbolunda hala bir ismi, markası ve ağırlığı var. hiç şüphesiz bu en çok, transfer edilmek istenen oyuncuları ikna etmede büyük rol oynayacaktır. fenerbahçelilerin penceresinden bakınca durum mantıklı bir zemine oturuyor da benim anlayamadığım şey, bizim galatasaraylılara ne oluyor da mourinho gelsin deyip duruyorlar. siz tehlikenin farkında değilsiniz galiba beyler? eğer mourinho fenerbahçe'nin başına gelecek olursa, birtakım eller galatasaray'ın altını oyup fatih terim'i takımın başına getirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. mourinho ve fatih terim arasındaki muhabbet herkesin malumudur. kamuoyunda "ezeli rekabet ebedi dostluk" adı altında spor kamuoyu fatih terim ismi üzerinde algı yaratmaya çalışacaktır. hele fenerbahçe sezona iyi başlasın, flaş isimler alınmaya başlansın, hemen şunların yazılıp çizildiğini görmeye başlayacağız: "mourinho'nun hakkından ancak imparator gelir..."

fenerbahçe nezdinde özellikle "jose mourinho" ismi üzerinde bu kadar durulmasının altında yatan sebebin bu olduğu kanaatindeyim. baktılar ki hiçbir kupanın sapını bile tutamaz oldular, en iyisi dediler bizans oyunlarına start verelim. hem iyi giden okan'ı çökertiriz, çatlak sesler çıkarttırır düzeni bozarız, hem fatih terim'i tekrar galatasaray'ın başına getirtip her şeyi geri sardırır, galatasaray'ı tekrar gerileme sürecine sürükleriz...

bunları okan buruk hayranı olduğum için söylemiyorum, eleştirilerim bakidir. özellikle sparta prag'a adeta kasıtlı elenmemizin izahı yoktur, yanlış 11'le ve dizilişle sahaya çıkmıştır ama bunlar ayrı meseleler. konuşuruz, yazarız, eleştiririz ama iyi giden bir şeyin her seferinde bozulması fikri beni çileden çıkarıyor. bu yaştan sonra kaseti başa sarıp aynı kabusu yeniden yaşamak istemiyorum. uyanık olun, burnuma iyi kokular gelmiyor. malum fon meselesinden ötürü sarsılan itibarı bu şüphelerimi daha da kuvvetlendiriyor. acaba birileri "imparatorun etrafındaki kara bulutları dağıtalım" mı diyor? bu ancak nasıl olabilir söylememe gerek yok sanırım. okan buruk'un altı oyulur, kaos ortamı oluşturulur, çatlak sesler başlar, oyuncular mutsuzlaşır ve kaçınılmaz senaryo... "fatih hozamm gel bizi kurtar"
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap