64 entry daha
  • böyle bir karşılaşma, gandalf'ın içindeki sabri abiyi (bkz: kolpaçino) ortaya çıkartıp 'fındığa bak ben nerdeyim bu müptezel pezevenk nerde' demesi sonrası tüm harry potter evrenini istari ışığıyla yakıp yok etmesiyle sonuçlanacaktır.
  • elbette ikisi de farklı dünyaların birer figürüdür. bu yüzden karşılaştırma yapabilmek için ezeli düşmanlarına yarattıkları etki üzerinden değerlendirmek gerekir.

öncelikle dumbledore ölümlü olabilir ama hem ölümünü kendi planlamıştır hem de kendi dünyasında ölümsüzlük sağlayan enstrümanlar mevcut olup bunları elde etme kudretine sahiptir. kullanmaması tamamen kendi tercihi ve erdemidir.

(bkz: felsefe taşı)
    (bkz: hortkuluk)

ezeli düşmanları üzerinde yarattıkları etkiye gelecek olursak. kitapları okumadığım için yorum yapamayacağım ama sauron'un gandalf'tan zerre çekindiğini görmedim. tabi tekrar izlemekte yarar var yine de. gandalf ölümsüz ama yüzüğün iradesine karşı boyun eğmekten de korkan biri. o yüzden hobbit'in tekine veriyor git volkana at diye. ama öte yandan voldemort'un dumbledore'un karşısına çıkmaya çekindiğini defalarca gördük. üstelik hortkuluklara sahip olmasına rağmen. yani aslında ölümsüz. sihir bakanlığındaki düelloda harry ayak altında dolaşmasa eline verecekti voldemortun. zaten voldemort ve müritlerinin adam akıllı düello ve meydan savaşı yaptıklarını bi sihir bakanlığında kehanet kovaladıklarında bir de hikayenin sonlarında hogwarts'ta yani dumbledore öldükten sonra gördük. yani kısaca dumbledor'un allahtan başka kimseden korkusu yok lol

o yüzden;

dumbledore wins

edit: imla
  • dumbledore büyü yapmadan önce dua etse gandalf'a dua ederdi. sonuç öylesine bariz.
  • dumbledore kitapta ipnedir, gandalf gerçek hayatta. ama farkeder mi? farketmez. gandalf sker affetmez.

(seviyeyi ortaokula indirdim beyler, raad olun)
  • saçma sapan konuşma la hz. gandalf'ı bir tarafa koy diğer tarafa (tokein karakterleri hariç ) dünyadaki bütün kitap karakterlerini koy yine gri hacı alır.
  • ıan mckellen'in kendi agzindan bu soruya verdigi cevap : ben en azindan gercek bir buyucuyum.
  • dumbledore memurdur, gandalf serbest meslek.
  • galadriel hanım ikisini de siker.
335 entry daha
hesabın var mı? giriş yap