• bir süleyman soylu vecizesi. başlığın tam hali; "göçmenler pasaportlarını yırttıkları için sınır dışı edilemiyor" olacaktı.

içişleri bakanı süleyman soylu, türkiye'nin yeni göç politikasını anlattığı konuşmasında "göçmenlerin pasaportlarını yırttıkları için sınır dışı edilemediklerini" söyledi.

kaynak: kaynak

"süleyman soylu, sınır dışı işlemlerinin neden yapılamadığına ilişkin konuşurken ilginç bir gerekçe açıkladı. soylu, "türkiye’ye gelen sığınmacıların pasaportlarını yırttıklarını, bu nedenle sınır dışı yapılamadığını" belirtti, parmak tanıma sistemi ile kayıt altına alınacak olan bu kişilerin tespit edilerek ülkelerine gönderileceğini söyledi."

sarayda oturan akp'li siyasetçi, suriyelileri göndermeye kimsenin gücü yetmez der, onlarla yaşamaya alışacaksınız der. atadığı içişleri bakanı, pasaportlarını yırttıkları için gönderemiyoruz, tespit edince göndereceğiz der. bu arada suriyeliler bundan akıl kapar, pasaportlarını yırtabilir.
  • şu cümleyi kurup, insanların inanmasını bekleyen zekâ seviyesine sahipler ülkede bakan oluyor.
  • yurtdışında pasaportumuzu kaybedersek o ülkede yaşama hakkı elde edeceğimizi iddia eden bir sırma saçlı beyanı.

(bkz: geçici seyahat belgesi)
    (bkz: geçici pasaport)

herkesi kendi seçmeni gibi cahil ve bilgisiz sanıyor.

edit:

'türkiye'de suriye konsolosluğu olmadığı için bu belgeler alınamaz' içerikli mesajlar aldım.arkadaşlar ben tc pasaportumla kıbrıs rum kesimine girdim,eğer orada pasaportumu yırtsam kalabilecek miydim? bırakın tc konsolosluğunu,birbirimizin varlığını bile tanımıyoruz.

edit 2: sayısız mesaj aldım pasaportunu yırtıp başka ülkeden deport edilemeyen örneklerle ilgili.tek tek cevap verdim ama buraya da yazayıp..münferit olaylar başka bu derece büyük akında durum başka..evet dayınız,arkadaşınız ingiltere'de fransa'da pasaportunu yırtıp kalmış olabilir lakin -olmaz da- 3 milyon paki,suriyeli ingiltere'ye girip pasaport yırtsın bakalım ne oluyor.
  • gelirken pasaportla mı girdiler ki sınırdışı edilecekleri zaman pasaport'a ihtiyaç olsun diye sordurandır.
  • (bkz: canlı bomba kendini patlatmadıkça tutuklayamıyoruz)

zamanında ahmet davudoğlu başbakanken o da böyle demişti, o makamlara gelince insana bir şey oluyor demek ki.
  • geçen sene abimin kırgız bir kız arkadaşı vardı. pasaportu kayıptı. abimle ciddi bir kavga ettiler ve karakolluk oldular. abimin kız arkadaşının deport edilmesi sadece 1 hafta sürdü.
    o yüzden pasaportunu yırtan birisinin de deport edilmesi gayet mümkündür. zaten önceki entrylerde de durumun saçmalığı dile getirilmiştir
  • bir de afrikadaki ülkelere falan 3.dünya ülkesi diyorlar.

bizi karıştırmayın lan 2023 de uzaya çıkıyoruz..
  • ülkenin içişleri bakanının bahanesine bak, gerçekten şaka gibi.

hayır, açıklamanın absürtlüğünü geçtim, bir de sınırdışı edilmek istemeyen diğer göçmenlere de taktik veriyor *
  • adamlar koşarak girilen ülke bulmuş bu daha pasaport diyor.
  • esad kardeşimiz tekrar çıkarır zor değil bu işler gönderme niyeti olduktan sonra teferruat gerisi
hesabın var mı? giriş yap