43 entry daha
  • 20li yaşlarda, yazları, yaşadığım şehrin (büyük bir ege ilçesi) en eski meyhanecilerinden birinin mekanına giderdik. üniversite öğrencisi olanımız var, esnaf olanımız var, çiftçilikle uğraşanımız var. gayet renkli bir grubuz yani. bir ara abarttık, öğle yemeği diye gidiyoruz ama oturup içmeye başlıyoruz. 3-4 saat çekiyoruz kafaları. yaklaşık on gün falan bu şekilde devam etti içmeler. 11. veya 12. gün olsa gerek, mekanın sahibi olan meyhaneci amcamız, kurduğumuz masaya geldi. "gençler, hepinizi ailecek tanıyorum, sizin kötülüğünüze birşey yapmam mümkün değil. ayrıca bu şekilde gelmeniz, benim extradan para kazanmam anlamına geliyor ama ben hepinizin abisi, amcasıyım. 40-50 yıldır da mekancılık yaparım. niyetim akıl vermek değil sadece bir tecrübemi söyleyeyim, siz yine bildiğinizi yapın. 2 ay bu şekilde içmeye devam ederseniz, hepiniz alkolik olursunuz. gündüz içkisi, adamı alkolik yapar" dedi.
    bunun etkisi midir bilmiyorum ama ben o gün bugündür, saat 18:00'den önce alkol almıyorum.
  • benim için bu saattir. kendime notum olsun.
  • işiniz olmadığını ve ekonomik durumunuzun iyi olduğunu varsayıyorum...en güzel saat güneş batmadan 2 saat öncedir, en güzeli de akşam yemeği sonunda bırakmaktır...
  • bu havalarda öğleden sonra 3-4'te başlayıp sızana kadar (yaklaşık 10 saat) içmek.
  • at fava bekle. akşam 7 ama yemek yemeden. teşekkür edersiniz.
  • güneş çarpmasın yeter.
  • cumartesi sabah
    (bkz: sampiyonlarin kahvaltisi)
  • saat problem değildir, lakin bir yerlerde gece yarısını geçmiştir bile.
  • 18.30
82 entry daha
hesabın var mı? giriş yap