12096 entry daha
  • zayıfsan “ ne o öyle biraz kilo al hastalıklı gibisin” derler.
    kiloluysan çılgınlar gibi yediğin düşünülür.
    iyi giyinirsen gösteriş delisi,
    ciddi mizaçlıysan sıkıcı ve kendini beğenmiş,
    eğlenceli bir kişiliğin varsa hafif, büyüyememiş, aklındakiler diline dökülürse, kaba ve hadsiz,
    bekarsan yalnızlık içinde kıvrandığın,
    başarılıysan kibirli ve ukalâ,
    başarılı değilsen tembel,
    anlamıyorsan zekâsı eksik,
    iletişim kurmakta güçlük çekiyorsan geçimsiz damgasını yerleştirirler.

hatta kimi zaman zorba narsistler tarafından, “dobrayım” ayağına psikolojik şiddete maruz kalır, gaslighting'e uğrarsın.

hayat yolunda ne yaparsan yap, en iyisi de olsan hep eleştiri altında yaşamaya mecbur kalacaksın. “başkası ne düşünür?” karanlığında kurulan hayatlar, boynuna zincir geçirilmiş canlılara benzer. bu sebeple, kim ne der diye yaşayıp, ayağındaki zincirle yaşamaya devam edersen baskıların esiri olursun. onların her şeye lafı vardır, bırak ne düşünüyorlarsa düşünsünler. bazen ufak bencillikler yapmandan kimseye zarar gelmez. bir eleştiriyi kafana takacaksan, yalnızca seni ileri taşıyacak eleştirilere kulak as: başkaları için değil, kendin için yaşa.
  • "ihanetin en üzücü yanı, asla düşmanlarından gelmemesidir."

the godfather
  • çevremde onu defalarca aldatmış birine hala dönmeyi arzulayan eski bir tanıdığım var. çeşitli manipülasyonlara maruz kaldığını duymayan kalmadı ama hala onu istiyor. önce kendinizi sevin ve değerli olduğunuzu bilin. gerçekten sizi defalarca bırakıp gitmiş ve aldatmış birinin hayatınızın sonuna kadar size ait olacağına inanıyor musunuz?

hayatı her zaman seçimlerimden sorumlu olduğumu ve sonuçlarına katlanacağımı bilerek yaşıyorum. sizi ilk seçeneği yapmamış birine hala yalvararak veya bekleyerek size acımasını sağlıyorsunuz. o yüzden önce kendinizi sevip ve neyi hak ettiğimizin farkında olmalıyız.
  • istenmeden yapilan iyilik, iyilik degildir.

“ben mi dedim yap diye..yapmasaydin”
  • insanlar elementler gibi davranır. kararlı hale gelebilenler ötekiler gibi etkileşime girmez, bağ kurmazlar.
  • kendini merkeze koy, yoksa oyuncak olursun.
  • yapılan tüm iyilikler alkol gibi koku gibi uçuuuup gider.
    kıçını yırtarsın uçuuup gider.sen sonra konuya ayıp vefasızlığın farkına varıp eskisi gibi ilgi göstermezsin senden kötüsü yoktur.hiç yapılmamış sayılır.
  • - tavsiye sadece vereni rahatlatır

- yardım, istemeyene yapılmaz. gibi sözlerle özetlenebilecek dersler..
  • en çok kendine değer ver
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap