• şimdi tam anlamadık kardeş. sen hem fenomene kızıyorsun, hem onu takip edenlere kızıyorsun, hem de o sayfaya reklam mı vermek istiyorsun?
  • 48 bin lira oldukça uygundur. bu gözler tek bir fotoğrafa 100 bin lira isteyen influencer gördü.
  • bu fenomenler kdv ve fatura veriyorlar mı ?
    vermiyorlarsa gelir vergisinden de kaçırmıyorlar mı ?

edit: mesaj kutum doldu taştı. ilk akla gelen isimler şirket kurdukları için vergilerini düzenli ödüyorlarmış ancak daha küçük hesaplarda yurt dışında hesap açarak (bkz: kıbrıs) vergiden kaçınanlar da oluyormuş.

alt fenomenlik sınırını belirlemekte zorlansak da ortalama 20 binden itibaren butiklerden reklam almaya başlanıyor.

100 bin ve üstünde ise kurumsal çalışmalar gerçekleştiği için şirketler üstünden vergilerini veriyorlar.
  • ben bin tl alıyorum sudan ucuz :)

(bkz: ekmek parası)
  • 6 bin takipçili lokal hesabıma 2 bin lira ateşlerseniz reklam alırım asdfghkş.

herkes her ücreti isteyebilir sanırım ya, bence sıkıntı olmayan durum.
  • enayi arıyordur.
  • aldığı veya istediği parada gözüm yok ama kazancını neye göre gösteriyor? veriyor mu bu kazancın vergisini? bu kadar paraların döndüğü yerde devlet nasıl denetliyor bu işi?
  • çok paradır. ben 255 takipçili hesabımda 250 lira karşılığında paylaşırım. hepsi de eş dost, organik takipçiler.
  • senin gibi kerizleri silkiyor işte! kiminizi takipçi olarak, kiminizi reklamveren olarak.

benim burada gördüğüm tek problem kazancın vergilendirilmesi problemi. yoksa 3-5 keriz takip etmiş, 3-5 keriz reklam vermiş bana ne!
  • demek takipçileri gözünde 10 kuruşlukmuş..
hesabın var mı? giriş yap