• van iran sınırında çocukları donmasın diye üstündeki elbiseleri çıkarıp çocuklara giydirerek çocukların donmasını engelleyen kadındır. video

haber detay
    --- spoiler ---

iran’dan türkiye’ye gelen afgan mülteci bir kadın donmasın diye çoraplarını bile çocuklarının eline taktı. kadın donarak öldü, çocukları kurtuldu.
    --- spoiler ---

kaynak

allah sizleri bu duruma sokanların belasını versin
    edit : çocukların videosu eklendi gönderen arkadaşa teşekkür ederim
    edit 2 : haber detayı eklendi @6549 nickli arkadaşa teşekkür ederim
  • kesinlikle mülteci istemiyorum ama kadınlar ve çocuklara ayrıcalık tanınmalı.
  • ne o çocuklar ne bu kadın bunu hak etmiyor insan olarak. nasıl bir denge bu? bir bu kadının anneliğine bakın, bir de çocuğunu bırakıp giden kofti annelere bakın.

edit: haketmek - hak etmek
  • çoraplarını çıkarıp çocuklarının ellerine takmış, donmasınlar diye. çocuklarıyla sıcak bir yuvada yaşamak varken donarak ölmesi bu dünyanın ne kadar adaletsiz ve iğrenç bir yer olduğunun ispatıdır.
  • sizi bu duruma sokanların belasını vermiş yazmışlar. kaç yıldır vermiyor amma.
  • gerçekten çok üzücü çok adaletsiz değişik bir dünyada yaşıyoruz.anneye çok üzüldüm ancak umarım çocuklar o soğuk neticesinde ellerinde, ayaklarında bir problem yaşamazlar.
    ve umarım gerekli yardımlar kendilerine ulaşır en kısa sürede.
    gönül isterdi anne ve çocuklar sağlıklı bir şekilde ulaşabilsin bu topraklara.
  • anneler ve çocukları acı çekmemeli.. ağlamamalı.. aç kalmamalı.. evsiz ve yurtsuz kalmamalı..
  • sınırın içindeki otobüslere taksilere doluşup dağlardan gelen zıpçık gibi erkek yavşakları yerine kadın çocuk gelmeliydi işte bunları görmezdik birisi gelsin demiyorum ama şu manzaraya bak. utanç. süleyman soylu baksın şimdi sedat pekerle mahalle karısı gibi takışacağına. ülkedeki karıya kıza musallat olan afgan suriyeli erkeğin nasıl girdiğini böyle gerçekten mağdur insanların yolu tamamlayamadan can verdiğini görsün.ama yok cebe indirecek yeni paralar, eşe dosta iş maaş bağlatacak,milllet zamdan kurdan perişanken din iman ayağına insanları keriz yerine koyacak.
  • ağlarım ben buna…
  • cehennemden pardon, talibandan kaçışın bedeli
hesabın var mı? giriş yap