• bakan veysel eroğlu'nun beyanı.
    taksim gezi parkı'nda kesilen ağaçlar olduğuna dair iddiaların karşılığı olarak verilmiş.
    iyi de kesilen ağaca karşılık mı ağaç dikilmeli ki? sizin zaten yapmanız gereken mümkün olduğunca olması gereken yerleri ağaçlandırmak.
    başka bir şey, bir ağacın büyümesi yıllar yıllar alırken kesilen ağaçların yerine yüz katını dikecek olan yetkili merci bir anda büyütme yöntemi mi geliştirmiş ki bu kadar kolay bir şeymiş gibi söylüyor bunu.
    ağaç kesilmeyen kesilmemekle birlikte yanına da binlerce ağacın dikildiğini gördüğümüz sağlıklı zamanlarımız da olur inşallah. hadi bakalım.
  • kaybettikten sonra ikame edilmeyecek şeylerden bihaber söz. (bkz: çocuk ölümü varsa 3 tane yaparız)
  • o ağaçları nereye dikecekmiş sorusunu aklıma getirendir..boş alan mı bıraktınız şehirde... bu ne pişkin açıklamadır...
  • bu beyan mantığı ile ankara şuan botanik parktır.
    yakında koca başkent sit alanı olacak.
  • "...bi de uçlarına taramalı tüfek takarız kimse bize saldıramaz...cuv cuv cuv!" diye devam eden umut sarıkaya karikatürü.
  • tecavuze ugrayan dogursun gerekirse devlet bakar benzeri bos beles bir akp beyani. sonuclarini dusunmeden lambir lumbur bir ise girisip (kurtaji yasaklamak / gezi parkina avm dikmek), gelen elestirileri "yav tamam hallederiz nedir yani" minvalinde ciddiyetsiz vaatlerle gecistirmek akp'yi akp yapan sakilliklerden biri.
  • bir ağacın ne kadar zamanla ne kadar emekle büyüyüp yetiştiğini bilmeden birini beyanıdır. cahile bi laf işte ciddiye almamak gerek ama insanı sinirlendiriyor. lan senin kolunu kessem ben sonra desem ki üzülme kestiğimin yerine 3 tane dikicem kabul eder misin?
  • klasik bir şakirt söylemidir.
  • yakılan çadır varsa on katını kurarız diye devam eden açıklama.

ayrıca açıklama son derece ince düşünülmüş. adamlar ağaçları kesmiyor. dozerlerle yıkıyor kepçelerle kırıyorlar. biraz dikkat lütfen. adam haklı. bence biz dağılalım.

not: çok uğraştım denedim ben bunları anlamayı. ama yok arkadaş neyin kafasıysa aynı kafaya gelemiyorum.
    gene olmadı.
hesabın var mı? giriş yap