aynı isimde "kuş uçuşu" başlığı da var
  • beni müge aldı işe diyor, kimse teyit etmiyor.
    stajyer güliz'in fotosu yayılıyor magazine, onur da demiyor ki; ben attım aslı'ya fotoyu. kimse hiçbir şeyin peşine düşmüyor.
    kimse ip falan araştırmıyor.
    dizide olmanın rahatlığını yaşıyorlar.
  • aidatı, doğalgazı ödeyemiyor ama iphone .. pro'su var.

“çıkar telefonunu” diyen yandaş dayılar gibi oldum aq.
  • z kuşağının iş hayatındaki densiz özgüveni, temelsiz mesnetsiz kibri ve "o ne ki yeaa onun 20 senede yaptığını ben 20 dakkada hallederim"ci tavrını o kadar iyi ortaya koymuş ki...
    valla sırf bunun için bile izlenir.

çalıştığım şirkette bi eleman. z kuşağı.
    yaş 24.
    2 sene önce mezun olmuş kıçımın bi e-5 kenarı ünisinin bilgisayar bilmemne bölümünden.
    geçmiş karşıma diyo ki, ben bilgi işlem müdürlüğü yaptım!
    ordan da demek istiyo ki yani, bana da bu şirkette bi yöneticilik "e artık bizahmet" verirsiniz... sonuçta koskoca 4 aydır bu şirkete üst düzeyde hizmet etmiş bir neferim!

ulan göt!
    sen mezun oldun da o 2 senede sikimin başının mı müdürü oldun!
    benim ekibime girdin de 4 ayda sikimin mi projesini domalttın!

gerzeğin suratına istemsiz olarak gevrek gevrek gülünce de şaşırıyo..
    sen bunları ciddi mi söylüyosun 1 nisan şakası mı yapıyosun dediğimde de inanılmaz bir ciddiyete ve güvene sahip olduğunu şaşkınlıkla idrak ediyorum.
    asksdhgj

aha işte tam bunlarla dolu şu an iş hayatı.
    bunların ana&babası olan jenerasyon bi doldurdu hepsini. bi pompaladı özgüvenle.
    prensler, prensesler on board!

allah bizim kuşak yöneticilerine sabır versin...
  • son birkaç kelam etmem gerekirse, arkadaşlar biz y kuşağı olarak, bizi anlatan bir dizi film gelmeyecek. biz o masadaki diğerleriyiz. biz resmen kayıp nesiliz amk.
  • böyle boş bir senaryo görmedim.
    çözülmesi 10 saniye sürecek basitlikteki yalanlarla her işini halleden ergen bir kötü karakter var.
    yan karakterler zaten bot.
    çünkü hiçbir etkiye tepki vermiyorlar.
    kuzu gibi iftirasını yiyen gidiyor.
    esas kötünün skilleri telefon kullanabilmek. nokta.
    bu skille her şeyi başarabilen kötü öeehh neyse.

salak saçma bir dizi masal niyetine izleyin ki birce akalay'ı görme fırsatı bulun allahım ne kadar güzel.
    edit: gerçekten çok kötü yok olacak gibi değil.
    ünlü ve başarılı bir kadının bir o kadar başarılı kocası bir ergen irisinin lafıyla kıskançlık krizlerine giriyor. üstelik bu adam karısının yıllarca eski sevgilisiyle çalışmasına gık dememiş gayet modern ve kendine güvenen biri. meğer bütün beklediği ergen irisinin fişteklemesiymiş.
    ya gerçekten yapacağınız işi seveyim.
    aslı'yı oynayan kız zaten itici karakter de berbat yazılınca iyice ızdırap gibi olmuş.
    netflix dizisi olduğunu sadece durmadan içki içmelerinden anlayabiliyoruz.
    rezillik.
  • dizideki herkes aslı ne derse onu yapıyo, inanıyo.. dizide düşünme yetisi yok kimsenin..
    aslı en baştan spiker yapın beni dese tamam zaten o kadar oyuna gerek yok ki..
  • ne kadar kötü olursa olsun hiçbir diziye filme kötü demedim fakat bunu izlerken başkalarının adına utanmaktan televizyona bakamadığım anlar oldu

--- spoiler ---

lan kadını niye evine kadar takip ediyolar ne yaptı da halk kahramanı ilan ediliyo ne alaka amk ne alaka
    --- spoiler ---
  • iyi kotu izlenen dizi de ankara'ya tasra muamelesi cekilmis.

konu istanbul'da geciyor, gokdelenlerden, luks restoranlardan, gece kuluplerinden ve ultra zengin evlerden baska set yok. sonra kizin ankara'ya tayini cikiyor; tek gordugumuz koy yeri gibi bir yerde mahalle bakkali, o sirada asfalt gibi bile durmayan bir yokusa park edilen bir araba ve kizin zaturre olusu. yani sunu izleyen yabanci birinin aklinda olusacak baskent ankara algisi muthis gercekten.
  • netflixi iyice kanal d'ye çeviren ay yapım dizisi. dış seste anlatılan aslan-kuş benzetmesinden gına geldi, izlerken.
  • yeni çıkmış olan mini netflix dizisi. oyuncular iyi, hikaye de sardı. genel anlamda beğendiğim bir dizi oldu.

ana karakterlerden biri olan aslı'nın stajyer olmasından, diğer stajyerleri ekarte edip kadrolu olmasına kadarki süreç bana bi fıkrayı hatırlattı. bill gates-damat fıkrası… kız tam olarak bu adımlarla kadroya girdi ahdhaha

bilmeyenler için;

baba, oğluna gider.
    baba: benim seçeceğim bir kızla evlenmeni istiyorum.
    oğul: hayır, olmaz öyle şey!
    baba: ama kız bill gates'in kızı.
    oğul: ..olur o zaman.

baba, bill gates'e gider.
    baba: kızınızın oğlumla evlenmesini istiyorum.
    bill gates: ne münasebet!
    baba: ama oğlum dünya bankası'nın ceo'su.
    bill gates: ..tamam o zaman.

baba, dünya bankası'nın başkanına gider.
    baba: oğlumu bankanıza ceo olarak atamanızı istiyorum.
    başkan: tabii ki hayır!
    baba: ama oğlum bill gates'in damadı.
    başkan: ..atayalım o zaman.
hesabın var mı? giriş yap