• leadeğağh diye okunuyormus. girtlakta kalan son cikolata parcasini damaga geri gondermekse amac super bir isim secmisler.

onceki girdilerde herkes belirtmis zaten. bu cikolataysa daha once yediklerimiz ne? hanginiz dogruyu soyluyorsunuz ulan? hanginiz cikolata? nefes aldim. nefes verdim. sakinlestim. biraz pahali. nefes aldim. nefes verdim. sakinlestim. daha iyiyim.
  • yediğim ilk anda "ne hasta bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar, ne de seytan bir günahı, seni beklediğim kadar" dizeleri döküldü agzımdan. beyoglu çikolatasını 26 yasında yediğimde çikolata budur demiştim, 6 yıl sonra "32 yıllık hayatımda yediğim en mükemmel çikolata." dedirtti bana. insanoğlunun hayatı yasadığı alan ile sınırlı arkadas, hayatta neleri ıskalıyoruz kimbilir. bu kadar yıl yemedim yokluğunu hissetmedim, ama simdi her çikolata yememde hissediyorum. keske yemeseydim, keske nede olsa bi kere yiyeceksin öde gec demeseydim. lakin bütcem için pahalı, yasadıgım yer için uzak, isviçre ve almanya'da bulunuyormuş sadece.
  • zürih'te ana istasyonu sırtınıza alıp, bahnhofstrasse'de yürürken caddenin başında solunuza denk düşecek şahane bir butik çikolata dükkanı. sıcacık bir vitrin dolusu kalıp çikolata ve kokular zaten sizi davet edecek. içeride ise çeşit çeşit çikolata. mağazanın dibinde çikolata üretim sürecini de gözlemek mümkün. yakınlarınıza buradan hediye alırsanız (ki alın) lindt falan yemezler haberiniz olsun. kiloluk ahşap kutudaki karışık çikolata resmen isviçre'ye gitme sebebidir.
  • basel'de manor un yaninda kucuk ama ici dolu tursucuk bir dukkani olan cikolataci...

alles gud.
  • tattigimdan beri marketlerde satilan cikolata ve benzeri urunleri tuketmiyorum. seker ihtiyacini karsilamak icin muhtesem bir urun. pahali olmasindan oturu yuz gram kadar aldigimdan (6 euro) kilo da aldirmiyor. fitim, fakirim.
  • isviçre’nin ve belki de dünyanın en güzel çikolatalarını üreten şirket. doğal olarak oldukça pahalılardır. normal bar çikolatalarının kilo fiyatı 75, praline’leri ise 160 euro civarındadır.
  • birisi gelip "açık ara kalıbını cümle içerisinde nasıl kullanabilirim" diye sorsa, "bugüne kadar yediğim en güzel çikolatalar açık ara farkla laderach'ın çikolatalarıdır." örneğini veririm. o kadar güzel çikolataları olan bir markadır. bir sihirbaz eşliğinde fabrikasını gezebilir, çikolata ve şarap tadımı yapabilir, gezerken charlie and the chocolate factory filmini yad edebilirsiniz.
  • adamın hammedesi amca oğlumun, çikolatanın hammaddesini isviçre'den poşetlerle getirdiği çukulata markası. çikolataların messi'si.
    yalnız şöyle kötü bir özelliği var:
    bunları yedikten sonra, diğer çikolataların ne kadar kalitesiz olduğunu anlıyorsunuz.
    görsel
  • yılların tatlı bağımlısı olarak yediğim en iyi çikolatadır. hem görsel hem tad olarak 10/10'dur. kaç yıl önce yemiştim ancak yine canım çekti.

dünyanın en iyi çikolata markası (bence).

görsel
  • çikolatanın adresi. 1962 ten beri glarus'ta başlayan, taze isviçre çikolatası üreten ve pazarlayan bir şirket. fiyatı uçuk, ama en az o kadar da lezzetin adresi.
    2022:
    taze çikolata fiyatları 69chf/kg
hesabın var mı? giriş yap