• 89 senedir müslümanlar oscar ödül almamış diye, adamın oyunculuğundan çok müslümanlığını konuşmaya çalışanları, bunu da amerika'nın özgürlükler ülkesi olmadığına bu yolla vurgu yapmaya çalışanları gösteren başlıktır. entry silinirse diye altta tam metin yer alıyor.

--- spoiler ---

89. oscar odullerinde, su ana kadar ki ilk musluman olarak odul olan sanatci oldu. sene 2017, ve ilk musluman, 89 kere duzenlenmis bu toren, 89 sene! amerika, ozgurlukler ulkesi!
    --- spoiler ---

acaba kaç müslüman aktör/aktris tanıyorsun hollywoodda böylesi büyük prodüksiyonlarda oynayan diye sorarlar adama. onların da kaçı aday olabilecek kadar iyi oynamış hatta biliyor musun derler. veya bu adam ödül almadan önce adamın müslüman olduğunu biliyor muydun mesela?

yardımcı erkek oyuncu dalında bu kadar kısa süre ekranda yer alıp, bu kadar içe işleyen başka bi adam yoktu, önce bi onu kabul edelim. geçen seneki #oscarssowhite nedeniyle akademi biraz yanlı durmuş renklilere diye bir tespiti anlarım, ama yiğidi öldürüp hakkını da vermek lazım, bu adam net haketti.
  • green book'ta canlandırdığı sinameki, bir o kadar tutkulu rolle ikinci yardımcı erkek oyuncu oscar'ını alması hiç şaşırtmayan oyuncu.
    tamam ben de bu ödüllerin subjektifleşmeye başlaması ve sırf eşcinsel/siyahî tandanslı film ve oyunculara verilmesinden çok mutlu değilim ama bu adam başka yahu, sonuna kadar haketti mahershala reyiz!*
  • bu gece oscar kazanan ilk müslüman oyuncu olabilir. en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında oscar'a çok yakın.

edit: aldı.
  • “gururumuz” “oscar kazanan ilk müslüman oyuncu” “al işte gördün gününü trump” falan demeden önce detaya bakmak lazım.

oscar kazanan ilk müslüman oyuncu -mezhepinden ötürü-pakistan’da yaşasa kafir sayılıp pasaport alması engellenir, bangladeş’te sokak ortasında öldürülür, endonezya’da camisi kundaklanır,suudi arabistan’a falan zaten adımını atamaz.
    (bkz: ahmediye)
    (bkz: kadıyanilik)

batının ve hollywood’un ikiyüzlülüğüne iğneyi batırmadan önce çuvaldızı kendimize çevirmemiz gerekir. kendisi hoşgörünün(!) hüküm sürdüğü bu kadim coğrafyada doğsaydı bırakın oscar kazanmayı hayatta kalması bile bir mucize olurdu .

bu arada moonligt’ı izlemedim ama house of cards’daki oyunculuğuyla her türlü emmy,grammy,mtv movie awards,bafta,altın portakal vs.vs.’yi kazanacak potansiyeli olduğunu göstermişti.
  • house of cards'da çok iyi bir oyuncuydu ama başka bir ışık var bu çocukta. sinemanın geleceğinde büyük yeri olacak bir oyuncunun ilk entrylerinden birisinde bunu söylemek ve takip etmek istiyorum.
  • moonlight'dan sonra 2. kez oscar almasına günler kalan dört dörtlük aktördür. house of cards'taki performansından sonra yadırgamıyorum bu gelen oscarlara.

(bkz: green book)
  • kendisi aslinda house of cards'in remy danton'idir efendim. takim elbise cok yakisir, ince biyigiyla acayip pazarlik yapar donuna kadar alir karsisindakinin.
  • 91. oscar odul torenlerinde altin heykelcigi almis hem yakisikli ve klas jon gibi, hem de yetenekli mis gibi bir insan. ayrica kimse yazmamis (yazmaz tabi gerci siz bebektiniz o zamanlar) ben kendisine, dunyanin en goz ardi edilmis dizilerinden olan the 4400'den beri hayranim. ccc richard reiz ccc
    kendisini tekrar tebrik ediyoruz, basarilarinin devamini bekliyor ve diliyoruz.
  • true dedective s3b1'i izledim, yalın oyunculuğu için kendisine teşekkür ediyorum. arada marlon brando tarzı doğaçlama hareketleri gözümden kaçmadı değil ama. bir de gerçekten iyi oyuncu, allah uzun ömür versin, ölene kadar en az 5 oscar daha alır.

bahsi geçen bölümde saçlarına ak düşürmüşler. ben de gelen ortayı gole çevirmek için kendisini atanmış morgan freeman ilan ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
  • (bkz: mahershalashalasdadadsalalaş) diye yazılır. mareşal ali diye okunur. ben öyle yapıyorum. luke cage dizisinin kendini sevdiren kötü karakteridir. çok kötü bir şekilde harcanmasını kınıyorum. keşke başka bir yapımda karşımıza çıksa.

herkesin gönlüne girdiği sahne :[https://youtu.be/0psqoqwqtnw?t=34s https://youtu.be/0psqoqwqtnw?t=34s]
hesabın var mı? giriş yap