21584 entry daha
  • şu gökmenle nuran hikayesini dizi izler gibi tekrarlarından izliyorum. vay arkadaş, gerçekliğini algılamakta zorlandığım hayatlar var. yalnız ne güzel köylerde yaşıyorsunuz be, patika dağ yolu ordan araç geçmez denilen yolların bile gideri var. niyet ettim akdeniz köylerinden birinde yaşamaya. anamur olur. bizim oğlanı da keçi çobanı yaparız, hadi bakalım.
  • böyle kişiler arasında aşk cinayeti değil para cinayeti olur(bkz: nuran ve gökmen)
  • bir erkeğin çok rahat 7 tane bira içmesi gerektiğini söyledi.
  • muhabirlerinden birinin ceset arama çalışmalarında sona gelinirken "inşallah size güzel haberler vereceğiz" dediği program.

herkesi zan altında bırakmamak için yapılan zaruri edit: müge kızımız söylemiştir.
  • bu jandarma,polis,savcı grubu ne iş yapıyor ya.birileri kayboluyor olay aylar sonra müge anlıda işleniyor,aramalara falan başlıyorlar.arama talimatını müge anlı'dan mı alıyorsunuz siz acaba.bir de horoz gibi kabararak stüdyodan suçlu almaya geliyorlar hiç utanmaları yok.lan eğitimini alamıyor olabilirsiniz ama iki csi falan izleyin bari bu ne rahatlık,bu ne iş bilmezlik,bu ne görevini yerine getirememe lüksüdür.bu kamu meslekleri özel sektörde olsa 1 ay bile sürmez bunların kovulması.
  • emine osurdukça yalan söylüyor. hatta ben yalan söylüyorum diye bağırıyor her cümlesinde ama farkında değil.

madem şaban'ın başka bir kadına gittiğini düşünüyorsun o zaman şaban'ın kaybından dolayı neden üzüntü duyuyorsun. cehennemin dibine kadar yolu var demen lazım.

şaban olayı emniyete kalsa 1 günde çözülecek mevzu. müge bunu sakız gibi uzattıkça uzatır artık.
  • şu programı hayatımda izlemedim. hiç izlememekte istemiyorum. bu programı izlememek ile bir şeyler kaçırıyormuyum ?
  • müge'nin durduk yere sinem'i neden darladığını anlamadığım program. katili bulamadıkça zaman kazanmak maksadıyla en suçsuz ya da en az suçlu kişiyi sıkıştırmak yeni yöntem mi?

kız akşam boyunca ne yaptığını tek tek anlatıyor zaten. problem kayıp kadının kocasında. koynunda yatan kadın gece evinde değilse onu aramayan adamdan soracaksın hesabını bu işin. mıymıntı mıymıntı oturuyor orada kaç gündür. sinir oldum adama.

diğer ailenin de "babam yapmaz" anlayışına sinir oldum mesela. sizin o babalarınız çok düzgün insanlar olsa bu program ya hiç olmaz ya da vakaların %80'i gerçekleşmemiş olurdu. "çoluğu çocuğu olan, evli barklı adam aşk cinayeti işlemez" gibi bir laf etti kız geçen gün. çoluğu çocuğu olan evli barklı adam ve kadınlar aşk peşinde koştuğu için oluyor ne oluyorsa.
  • bu müge bazen haklı çıkamadığı zaman karşındakini öyle darlıyor ki ben ekrandan fenalık geçiriyorum.

kaybolan kadının kızına neden annenin arkadaşlarını aramadın diyor kız aradım diyor, kimi aradın diyor su şu şu, peki neden şunu aramadın. neden hastanelere bakmadın diyor kız aradım diyor, vay be hastanelere telefonla ulasiyorsun sana helal olsun ben yapamadım bi diyor. jandarmayı aradın mı, polis bölgesi burası, polisi aradın mı? polis evine git falan diyor, vay efendim polis annen otelde olduğu için onu demiş kibarca diyor. e kız bana bunu demediler diyor ben operasyon sandım diyor, ne operasyonu kızım polis kibarlık yapmış,annen otelde dememiş diyor. kız otobüs firmalarına kadar bakmış. yok asla beğenmiyor müge. kızı 5 dakika boyunca darladı.

neyin peşindesin müge anlı? senin kafanda kız bisey yapmamıştı, anasının otelde olduğunu biliyordu çünkü di mi? haklı çıkamadığında hemen ezikle milleti.

duygu nebioglu değil bunlar tabi. öyle susup oturamıyorsun laf yiyince.
  • sirf kaybolan kadinin kocasini asagilamak icin 24 yasindaki cocuguna 'onlar daha cocuk onlarin annelerini aramamalarini sorgulayamayiz' diyip duruyor.

baska olaylarda elestirmek istedigi daha kucuk yastaki gencler icin ise 'bu yasta ben bunu yapardim sunu yapardim' diyip eziklemesini bilen muge her olayda isine geldigi gibi konusuyor

karsisinda cahil ya da sesini cikarmayan insan bulunca muge bu insanlarin psikolojisini dusunmeden gunlerce ayni seyleri soyleyip duruyor.

kaybolan kadinin kocasi bircok seyi gormezden gelmis ama belli ki oldukca pasif bir adam, muhtemel cinayetle bir ilgisi cikmazsa bu adamin kalan omrunu nasil bir psikolojiyle gecirecegi bu kadinin umrunda bile degil
387 entry daha
hesabın var mı? giriş yap