• alvin'le los angeles'a gittigi bugünkü bölümde kendini asmis olan dizi karakteri...

alvin: çok içine kapanıksın. bazen suç bende mi diye...
    nick (gayet dogal, gayet kendi halinde): hayir, bende.

bir insan bu kadar mi kendi olur?

kimi tebrik edecegimi sasirdim. böylesine özgün ve derin (yüzeysel gibi görünse de) bir karakter yaratan senaristleri mi? dizideki tüm oyunculari çok iyi yönlendirdigi belli olan yönetmeni mi? yoksa empati duymayi çok zorlastiran, kendini neredeyse hiç açmayan bir kapali kutu olan nick fallin karakterini tüm derinligiyle yansıtarak bugüne kadar gördügüm en "insan" dizi kahramanlarindan birini canlandirarak bizi kendine inandiran simon baker'i mi? nick fallin'in var olduguna o kadar inaniyorum ki, pembe erkegi bozar ama sana nasil yakismis be abi dedigimde, gülüsüne hasta oldugumda, duyarsiz hallerine kizdigimda, gördügüm simon baker degil, bizzat nick fallin.

son olarak o bir anti kahraman demek isterim. derim, karismayin, çok fenayim...
  • the guardian isimli şahane cnbc e dizisinin baş kahramanı olan avukat.
  • her türlü asosyalliğine rağmen,içimin kıpır kıpır olmasını sağlayan bir gülüşe sahip,havalı avukat.az ve öz konuşur.memleketimdeki avukatlar gibi sırf konuşmuş olmak için konuşmaz.
  • the guardian'ın hem zenginler hem de yoksullar için çalışan avukatı. kendisi zamanında babasıyla iyi bir baba-oğul ilişkisi kuramamıştır.ama dizinin son bölümlerine doğru ilişkileri gelişme kaydetmektedir.
  • this is not my world!* deyişi hala hafızalardan silinmemiş karakterdir.

*bu benim dünyam değil
  • gercekten de ruhunda iyilik ve kotulugun surekli savastigi, insani karakterini cok guzel yansitan bir oyuncu tarafindan canlandirilan dizi karakteri.
    babasinin ogrettigi dogrular ile icinden gelen iyiligin catistigi bir adamdir. bu savasin ortasinda surekli kendi kendisini ye(ne)r, ama bir acidan surekli kaybeder.
  • kızlar neden sorunlu erkekleri seçerler hedesinin en önemli örneğidir. korkunç bir erkektir nicholas fallin, sevgisini göstermez, kendisini baskı altında hissettiği zaman bir başkasıyla yatabilir, ailevi ilişkileri neredeyse sıfırdır, uyuşturucu kullanır, umursamaz gözükür, az konuşur, dünyadaki hiçbir şeye ilgisi yok gibidir. ama coolluğun sınırlarını zorlar, bir kadının ondan ve umursamazlığından uzak durması imkansızdır. garip bir karışımdır, asla olunmaması gereken ve her zaman arzulanan. arızadır, süperdir.
  • bi kere gözlerime bakip gülsün, neler yaparim diyecegim sahis. (bkz: mümkünse böyle bir is arkadasi istiyorum)
  • aslında çok iyi kalpli,yardımsever,duygusal ama kendini bir o kadar soğuk,katı ve durgun gösteren,simon baker in acayip iyi canlardığı karakter
  • 'gel gel sarışınım gel' diye seslenmek istediğim karakter.ben artık diziyle yetinmeyip,gerçek hayatta bir adet nick fallin bulmak istiyorum,avukat olması şart değil,karakter aynı olsun yeter.senaristler bu karakterle kusursuz adam profilini çizmişler bence.ruhsal olarak da ,fiziksel olarak da.
hesabın var mı? giriş yap