• sümerler'in inancına göre ;ağzı dolduran,doyuran kadın anlamına gelen birayı bulan tanrıça.ayrıca;ninkasinin birahane sahibi kadınları koruduğuna inanılırmış,bu yüzden sümerler'in tanrılara sundukları armağanların başında bira geliyormuş
  • balıketli bira üretim tanrıçası. wikipedia alkol der de ona inanmamak lazım. sümerlilerin ne biranın içindeki alkolden ne de karışım kimyasından haberi vardı. dolayısıyla bira dışında alkol diye bir şeyin varlığından haberdar değillerdi. olsun gene de birayı icat edebilmiş olmaları yeterli. 20 kuşak önce, aslana kaplana yem olan kabilelerden biraya tapan bir uygarlığa iyi geçmişler.

bu arada bu abla biranın sadece üretiminden sorumlu, bira içtiğinde alınan zevkin tanrıçası siduri, bira deyince akla gelen tanrı da siris. vay arkadaş ne biraymış be üç tanrıça yarattırmış.
  • manisa'da üretilen portatif soğutucu markası.
  • taksim'de asmalımescit tarafında çevresindeki standart "haydi gel içelim" tarzı müzik çalan yerlerden kendisini 80'ler/80'ler rock çalarak ayırmayı başaran bir bar/pub
  • efes yenilik atölyesinin yeni birası, belgian ipa.

"binlerce yıl boyunca kadınlar, tıpkı antik bira tanrıçası ninkasi gibi birayı üretti.
    ve ninkasi şimdi sadece bir bira olarak değil, bira üreticisi kadınlara bir övgü olarak geri döndü.
    şimdi geçmişin, günümüzün ve geleceğin tüm kadın bira üreticilerini kutlama zamanı."

6.2% abv.

baharat, meyve ve çiçek demişler aromalarına. umarım baharat, diğer ikisini yenmiştir.
  • sümerler döneminde bira sıvı ekmek olarak görülmektedir. hatta sümerlerin işçilere yevmiyelerini öderken "ekmek mi bira mı" şeklinde seçenek sunulduğu tabletler mevcuttur. ninkasi ise temel besin kaynaklarından olan biranın tanrıçasıdır. ninkasiye hitaben yazılmış ilahide biranın yapımı ayrıntılı şekilde anlatılmıştır.

evde bira üreten biri için güzel bir bira markası olabilir. hamletten iyidir.
  • yukarısıyla daha iyi irtibat kurabilirdiklerini düşündükleri için yalnızca rahipler tarafından içilebilirmiş işbu tanrının tahıl suyu. dolayısıyla halkın, ninkasi’nin birasının tadını o zamanlar için bildiği şüpheli diyoolla! gerçi şimdi de vergi nedeniyle tadını unutacağız. sosyal mesajıma burada son verirken herkesi evde bira üretmeye çağırıyorum.
  • sümerde birayı bulan kadın tanrıça.
  • yerli oto buzdolabı üreticisi. campervan için araştırmıştım, ürünleri gerçekten kaliteli ve yerli üretim olması büyük bir avantaj. ithal ürünlerde bir sorun olduğunda ciddi anlamda servis sıkıntısı yaşanıyor, bunda en azından fabrikanın yeri belli. buna rağmen ninkasi alamadım çünkü modeller daha dikey üretilmiş yani yükseklikleri çok fazla, bir yere sığdırmak kolay değil.
  • mekanı cennet olsun, ben şahsım adına ondan razıyım.

not: şahsımdan kastım kendim, bence diğer şahsım da razıdır, keza dünyanın vergisini topluyor.
hesabın var mı? giriş yap