aynı isimde "olan biten (şarkı)" başlığı da var
  • sevgili yazarlar,

tematik sözlük çalışması yapmak kesinlikle yasak değildir. ekşi sözlük kutsal bilgi kaynağıdır ve isteyen her yazar sol frame'in amına koyup sizin sözlük okuma alışkanlığınızı sikebilir. bu hak ona verilmiştir. ekşi sözlük'ü takip etmek için tek geçerli yöntem bugün butonuna tıklamak değildir; rahatsız oluyorsanız dün, rastgele, badi, son, ukte, bir gün gibi çeşitli opsiyonlarımız mevcuttur. tematikçi yazarlara kızmak yerine onları uyarabilirsiniz*, ancak sizi dinlemek zorunda değiller. isteyen istediği bilgiyi girebilir. olmuyorsa sözlüğü takip etme alışkanlıklarınızı gözden geçiriniz.
  • dostlar,
    entrylerinizde yaptığınız değişiklikleri "edit: imla" şeklinde raporlamanıza gerek yok. editleme işlemi hiçkimseye hiçbir şey söylemeden de yapılabilir ve bu kurallara aykırı değildir.
  • ekşi duyuru zirvesi ile 2 ekim cumartesi yardırıyoruz. siz de eksik kalmayın...

not: şimdilik olay butonunu sarıya dönüştüremiyorum ama en yakın zamanda çalışmalarımın sonuç vereceğini umuyorum...
  • sevgili yazarlar,

moderatör olmadığı halde olan biten başlığına yazan yazarlar tek tek tespit edilerek haklarında yasal işlem başlatılacaktır. (yazdıklarını silseler bile)

kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  • eksi sozluk, turkiye bilisim dernegi'nin bilisim 2010 etkinligi kapsaminda "tbd bilisim 2010 internet sitesi icerik yogun odulu"nu aldi. sonunda resmen biri bunu kabul etti: icerik yogun!

http://www.bilisim.org.tr/odul.html
  • 13 ekim 2010 çarşamba günü (bugün) saat 23:00'da kanzuk ve guybrush threepwood trt haber kanalında sosyal medya isimli programda boy gösterecekler. şiddetle tavsiye edilir!
  • 19 ekim 2010 günü yeryüzündeki onbininci günüm (cidden).

bence doğum günlerinden yıl dönümlerinden çok daha anlamlı bir gün ve iki kadeh bir şey ile kutlamak isterim. sevgilim olsaydı sizi çağırmazdım onunla kutlardım ama yok. arkadaşlara talim etmek zorundayım sldjkfsdk şaka şaka olsa da çağrırdım sizi.

maalesef salıya denk geliyor ama takdir edersiniz ki bir anlamı olması için 19 ekim olmalı. iş çıkışı iki kadeh yuvarlamak adına bütün arkadaşlarıma şimdiden haber ediyorum ki sonradan satış olmasın! gündelik hayattan arkadaşlarım, sosyal medyadan arkadaşlarım, iş arkadaşlarım; tanıdık veya tanışma fırsatı bulamadığımız iyi niyetli herkesi beklerim. özgür hissedin.

taksim southpark cafe terasta olcaz http://www.facebook.com/…nt.php?eid=127941170588780
  • bu gece 00:00'da trt haber'de gun sonu programina kanzuk konuk olacak! davet kodu: javascript:fs.select_all();
  • sevgili yazarlar,

başlıkla ilgili bir tanım, örnek vb yazdıktan sonra tanım iki nokta üst üste yapanlarınızın ekşi sözlük ve format bilgisi hakkındaki düşüncelerimizin genellikle şu şekilde olduğunu bilin isteriz: "ekşi sözlük diye bir yer var dediler geldik. tanım yaptığımın farkında bile değilim, ne yazıyorum inan ben de bilmiyorum. artık olduğu kadar."

paragraflarca yazı yazıp sonuna şu saçmalığı sıkıştırma huyunuzun okunurluğu bozduğunu, bilinçli okuyucuda neredeyse kendisiyle dalga geçiliyormuş etkisi yarattığını fark ediniz.

tanım: ekşi sözlük'te moderatörlerin yazarlara uyarılar, öneriler ve hatırlatmalar yaptığı yer.
hesabın var mı? giriş yap