• keyif düşkünü olduklarından olsa gerek ben varoş mahellelerde yaşayan peri görmedim. nerde bir perili ev var hep şato tarzı evlerde ortaya çıkıyor. bi uğrasalar büyükçekmece’ye sebebini sormayı düşünüyorum.*
  • ha ha ha ha ,ya ne olacağıdı ,1 + 1 dairedemi yaşasın
  • işte bunlar hep eski yapılardaki genleşme büzülme olayları.
  • peri olmak bile sınıfsal, amınakoyim böyle hayatın. gerçi 2+1 kombili evde yaşasalar daha saçma olurdu ya
  • ortaçağ aristokrasisinin getirdiği bir durumdur.
  • (bkz: perilerden depozito alınması gerekliliği)

kolay değil aga yerine göre emlakçı komisyonunun yarısını da isteyeceksin.
  • onlar da şekerden ev yapmak istemezler mi sanıyorsunuz. ormanda kaybolan çocuklar yemesinler diye, taştan şatoda kalıyorlar. hayır birşey deseler, onlar tarafından yakıldıktan sonra "cadı bizi yemeye kalktı." arkalarından konuşulur.
  • "bunlar zor sığıyor, ben nerede süzüleceğim" diye düşündüğündendir.
  • daha büyük olduğu için daha gizemli ve daha rahat takılabildikleri içindir.
  • özellikle define avcılarından sıklıkla bu hikayeleri duyarsınız. hazineyi koruyan cinler, ruhlar veya altın peşinde koşan leprikonlar vs. bu tür metafiziksel varlıklar genel anlatılarda geride bıraktıkları için gitmeyen/gidemeyen ruhlar olarak tasvir edilir. siz hiç ölmüş bir fakirin boklu donunu koruyan ruh/peri/cin duydunuz mu? dünyada kaldığı her an eziyet olan fakir neden gidemesin ya da geri dönsün? a101'den aldığı baharat öğütücünün ödeyemeden öldüğü 4. taksidi için mi yoksa terekesinde varise bıraktığı kredi kartı ekstre borcu için mi?

comeback yapacak bir ruh için en azından üst düzey beyaz yakalı olmanız gerekir. fakirseniz, bedenden çıkan ruhunuz bile dönüp bakmaz geriye. en fazla cumback'de takılır kalırsınız. tamamen sınıfsaldır, money talks'dır. öyle ghost filmini falan izleyip gaza gelmeyin.
hesabın var mı? giriş yap