• (bkz: 20 aralik 2012)

bildiğim en popüler tarih budur. ama ben popülizme karşıyım.

(bkz: meraba ben tarkan ben de ekşisözlükteyim)
  • (bkz: ntv tarih)
    (bkz: sonu benzemesin)
  • tarihçiliğin içine etmeye devam etmektedir.

tadını alan klik kasan clikbaitçilere dönüyor.

ilber ortaylı gibi bir akademisyen bile kendi yıllarını verdiği alanı piç etmiş oldu.
  • uzun suredir hic kacirmadigim ve bana tarih i sevdiren mukemmel bir dergi.ozellikle 1500 lu yillardaki osmanlı ispanya cekismesini anlatiigi sayi begenimi kazandi
  • şuradan tüm sayılarına ulaşılabilecek olan eski dergi.

not: bu entiri, yukarıdaki link cortladığı için atılmıştır.
  • bugün itibariyle kapatılmış olan dergi. belli ki gereken reklamı bulamadılar.
  • dogus iletisim'den çıkan ve car, f1 racing, l'officiel, ngm gibi diğer kaliteli dergilerle aynı yayın grubuna ait olan dergi. bu sayısında büyük dedemle ilgili bi yazı çıkmış. okuyunca dumur oldum.
  • kacirmayin. yakin tarih'ten gercekten ilginc konulara baymadan yer veren bir dergi. aslinda adinda populer kelimesi gecmesi bir kil kapma sebebi olabilir ama olmasin...
  • ekim 2001 sayısı bir türlü çıkmayarak beni endişelendiren dergi.
  • bence konuları çok fazla derinlemesine incelememesi bu derginin en önemli ve en güzel özelliği. basındaki önemli bir boşluğu dolduruyor. çünkü zaten piyasada tarih konularını derinlemesine adeta tez gibi inceleyen dergiler mevcut. bu topluma ve özellikle gençliğe tarihi sevdirmek lazım. bu da ancak popüler tarih gibi, konuları özet bir şekilde anlatan yayınlar ile mümkün. ama eğer yok ben bu bilgiler ile yetinmeyeceğim, bu konu hakkında daha fazla bilgi istiyorum derseniz o da tamam, o zaman piyasadaki diğer tarih dergilerine başvurabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap