• ferbahçe^ye düşünüyorum. ama emre'nin kredisi yüksek malesef.
  • tivibu'da hollanda* maçını "biz" diyerek anlatması gülümsetti. arada medya'ya çakıyor.
  • acun'un yeni takımı hull city'i çalıştıracakmış. hayırlısı olsun.
  • olm siz gerizekalı mısınız? adamı asyada ne idüğü belirsiz bir ligde şampiyon oldu diye galatasaray'ın, fenerbahçe'nin, trabzonspor'un başında görmek isteyenler olmuş ciddi ciddi. 2015'e ışınlıyorum sizi, o tarihte yazdığımın noktasına virgülüne de dokunmuyorum.

sempatik insan, eski büyük golcü falan bunlar tamam.

bu adam kayserispor'da bilmem kaç sene en ufak bir gelişme kaydedemedi. takımı o sene küme düşürmeye adım adım götürüyordu ki, istifa görünümlü kovdular. yerine gelen hırvat teknik adam* kayserispor'u gayet güzel toparladı, düşme hattından uzaklaştırdı. fenerbahçe'nin 3 puan gerisine kadar getirdi, ilk 5'e soktu. sorun kadroda değildi yani.

benim çok akıllı türk yatırımcım, kasımpaşa'ya o kadar para döküp başına da bu adamı getirdi bir kaç sene önce. kayseri'deki başarısızlığına ve oradan ayrıldıktan sonra takımın şahlanmasına en ufak bir dikkat vermeden yaptı bunu. lige göre gayet kalburüstü olan kadrosuna rağmen kasımpaşa hasbelkader 2 maç kazanıp, 2 maç rezil bir top oynayarak ilerledi uzunca bir süre. lig sonuncusunun fenerbahçe'ye oynadığı topun aynısını oynatıyordu fenerbahçe'ye karşı. eskiden kalma notlarım bile var hangi maç olduklarına dair.** bunlar olurken fenerbahçe belki de son 5 yılın en kötü topunu oynuyordu. kadro ne olursa olsun sorun şota'nın cesaretsizliği ve garip mantalitesindeydi.

ama ne olduysa oldu, adam sıfır başarıya rağmen bir şekilde trabzonspor'un başına geldi. futbolculuğu bıraktığından beri zerre olumlu işi olmayan adamı dört büyüklerden birinin başına koydular, şampiyonluk mücadelesi yaptırmasını bekliyorlar. e olmadı tabii ki, takım 4 kere üst üste yenildi, arada eskaza bir galibiyet aldı, şimdi yine kazanamadı. trabzon'dan kısa, orta ya da uzun vadede bir bok olmayacak, taraftarsa manyak gibi hakem esir alıyor. konu şota olunca herkes kör mü oluyor, ne oluyor anlamıyorum ki.

şota kayseri'yi küme düşürüyordu. şota kasımpaşa'ya küme düşecek takım futbolunu oynatıyordu. şimdi de şota trabzon'a ptt 1.ligden yeni gelmiş takım futbolu oynatıyor. gheorghe hagi'den de bildiğimiz ve gördüğümüz üzere iyi futbolcu olmak demek her zaman iyi teknik direktör olmak demek değil. bu adamın elinden gelen bu, trabzon şu kadroyla teknik direktörsüz oynasa en az yine bu topu oynar zaten. istifa etmiyorsa da şota'ya trabzon tarafından ivedi bir şekilde yol vermeli. yıllardır bu vasat antrenörlük seviyesinde kalan şota için en ideal yer gürcistan ligi'ndeki vasat üstü bir takım olmalı çünkü elindeki malzemenin yarısını bile kullanmaktan aciz bir teknik adam görüntüsü vermekte en az 5 yıldır. olmuyor işte dayı. seni seviyoruz ama olmuyor.

ben bunu yazdıktan kısa bir süre sonra trabzon'dan istifa görünümlü kovuldu. 1 sene sonra tel aviv'e geçti, zenit'ten 15 dakikada 4 gol yiyerek tur verme başarısını gösterdi ve tıpkı iddia ettiğim gibi gürcistan ligi ayarında bir yerdeki takımla başarı kazandı. bu adam şampiyon olsa ne olur, asya'da yılın bilmem nesi olarak gösterilse ne olur, parasını harcayacak yer bulamayan acun'un takımının başına geçse ne olur? benim çok akıllı türk yatırımcım, tazminatını bir süre sonra verir, şota da bizim komedi programlarında "para makinası aldım, sayıyorum." esprisini yine yapar.
  • şaka gibi ama acun'un satın aldığı championship lig takımını çalıştıracak denilen teknik direktör.

futbolun beşiğine gidip türkiye'den ekip toplamak ile vizyonsuzluğunu oraya koyan acun, petrol zengini arapları solladı.
  • hull city'nin başına geçeceğine dair söylentiler iyice artan teknik adam.
    valla, acun verdiği kararlarla herkesi şaşırtmaya başladı gibi. umarım tahmin ettiğimden daha başarılı olur da duygusal değil mantıklı kararlar veren bir görünüm çizer takım sahibi acun beyler
    kaynak

edit: resmi açıklama gelmiş. hayırlı olsun demek düşer bize de
  • teknik direktörlükteki numarasını anlayamadığım hoca. türkiye'de başarısız oldukça kariyeri yükselmiştir. yükselişi sürüyor lakin acun'un birkaç ay sonra yolları ayıracağını düşünüyorum.
  • yıllan önce amrabat'ın galatasaray transferi konuşulurken bir entari girmişim (bkz: #27380994) hakkında, kendisinin ne kadar düzgün bir insan olduğunu kanıtlıyor:

amrabat'ı nasıl motive ettiğine ilişkin soruya verdiği cevap: "oyuncuları motive eden onların mukavelesi, kariyeri ve aldığı paradır onun dışında biz sadece yardımcı oluyoruz"

hull city'de ne yapar bilmiyorum, ancak kendisine futbolcu olarak da antrenör olarak da hep saygı duydum.
  • vakti zamanında trabzon anthony nwakaeme'yi şota israil liginde takım çalıştırırken kendisine sordular ve onun da oyuncu hakkında övgüyle bahsetmesi üzerine nwakaeme israil takımından transfer edilmişti. kendisi trabzon'da çalışırken takım lige oldukça iyi başladı fakat onur recep kıvrak ile ters düşünce oyuncu hocayı yemişti. şöyle ki bir maç sonu basın toplantısında şota onur takım kaptanı, moralim bozuk maça çıkmak istemiyorum demişti diye serzenişte bulunuyordu. orada asıl anlatmak istediği şey yıllarca bu takımın kaptanlığını yapmış adam maça cıkmazsa ben diğer oyuncuları nasıl maça motive edebilirim. yani özetle affedersiniz imam osurursa cemaat sıçar. onur zaten aynı sezonsüleyman hurma'yı da yemişti. erkan zengin ile kavga edip takımda ikililik çıkarmıştı, formasını bir maçın sonunda yere atıp tribüne bu iş bitti işareti yapmıştı, yönetici arabasını tekmelemişti falan filan. takım o sezon ligde ilk 4 maçta 10 puan toplamıştı ardından seri mağlubiyetler başlamıştı. hatta 1-0 kaybedilen galatasaray maçından sonra mağlubiyetler başlamıştı. o maçta trabzon galatasaray'dan çok daha iyi oynamasına rağmen son dakikalarda karşıdan frikikten gelen ortayı yumruklama bahanesiyle kasıtlı olarak takım arkadaşı stephane mbia etoundi'ye çarptırmıştı

hull city'de şota ne yapar bilmiyorum ama 3-4-3 ile maçlara çıkıp süper ligdekinin aksine farklı oyun formatları denemesi bende kendini geliştirdiğine dair bir fikir oluşturdu. umarım başarılı olur. aşağıda şota ile ilgili twitterda bir analiz de var.

ayrıca aşağıya linkini koyduğum futbol istatistik sitesi whoscored.coma normal şekilde girilmiyor vpn, dns veya proxy gibi yöntemlerle siteye giriş yapılabiliyor.

burada şota videoları

burada şota onur'un morali bozuk
    burada şota trabzonspor fikstür
    burada şota trabzonspor transferleri
    burada 15/16 4. hafta puan

burada şota analizi
    burada şota hull city fikstür
    burada şota 90 dakika maçlar
    burada whoscored lig istatistikleri
    burada şota football manager verileri
  • iyi insan, inanilmaz futbolcu ama berbat teknik direktör.
    kayserispor, trabzonspor ve kasımpaşada büyük başarısızlık göstermiştir. an itibariyle hull cityde 5 maçta 4 mağlubiyeti var. en yakın rakibi stokedan falan 4 yiyor. yakında kovulur.

acun gerçekten fm oynuyor veya 0 vizyona sahip. vakti zamanında mesutu fenerbahceye getirip takımın dengesini bozmuştu. şimdi kasımpaşada , trabzonda beceremeyen adamı , türkiye ligini beceremeyen adamlardan (ozan tufan, allahyar, doğukan, pelkas) kurduğu kadronun başına geçirdi, takımın en bütük genç yeteneğini de bu çöpleri alabilmek için 16 milyona sattı. yakında hull city taraftarı klübü sat diye tezahüratta başlar.

edit: gelen şota savunucu mesajlar üzerine

kayserisporda da genç ertuğrul taşkıranlı , ceyhunlu, genç okaylı, ömer bayramlı, emre güngörlü , bobolu kadroyla 1 g 4 m alan. (yerine gelen prosinecki 13 g 4 m.) kasımpaşanın en pahalı kadrosu (ligin üzerinde) isakson , babel (beşiktaş öncesi) , adem büyük , scarione , castro, ve gene puan ortalaması 1.2 olan trabzonsporda 12 maç sonra gönderilen, kadroda onur, uğurcan varken yabancı kaleci aldıran , bosingwalar, ndoyelar, cardozolar, yusuf yazıcılar varken 6g 6m alan guardiola. macabbi macerası gene kovulmak olan, teknik direktör kariyerinde tek başarısı özbekistan liginin en güçlü takımıyla şampiyon olmak olan, türkiye ve israilde ligin üzerinde kadrolarla 6.lığın üzerine çıkamamış “süper!” teknik adam.
hesabın var mı? giriş yap