• ankara park caddesinde bulunan ve özentilikte sınır tanımayan pubcık.
    gördüğüm kadarıyla mekan içerisinde türkçe hiçbir yazı bulunmamaktadır. eminim bu özellikleriyle iftihar ediyorlardır. ama bence iyi etmiyorlar. yozluğun bu kadarına da çüş demek istiyorum.
    üstelik ingilizce yazdıklarını da yanlış yazmışlar. örneğin, koca koca harflerle yazılmış bir "fish and cips", veya küçük kara tahtaya yazılmış bir "sousage" gibi. garsonların getirdiği menülerde de "dana külbastı" dışındaki tüm yemek isimleri ingilizce. dana külbastı niye boynu bükük kalmış onu da annamadım.
    ama en güzelini sona sakladım. bu ingilizce hatası değil. saat hatası.
    mekanın içindeki yalancı şöminenin üstündeki saat bildiğin londra saatini gösteriyor. yani türkiye saati'nin 2 saat gerisinden geliyor. kendilerine "aferin çok güzel düşünmüşsün" diyorum.
    bu arada bu park caddesi çılgınlığı da almış başını gidiyor. insanlar bu dandik mekanın kapı ağzındaki en kötü masası için sırada beklediler. dün gece bu üzücü manzaraları gördükten sonra "benim için park caddesi bitmiştir, daha da gelmem" dedim kendi kendime.

edit: bu çok ingiliz mekanın, ankara'da yaşayan bir avuç yabancının çok büyük kısmının oturduğu çankaya bölgesinden 20 km uzakta olduğunu, yabancıların çoğunlukla tunalı-çankaya bölgesindeki mekanları tercih ettiğini, mekanın bulunduğu ümitköy- konutkent bölgesine ise yabancıların iltifat etmediğini söylemeyi unutmuşum.
  • eskisehir haller'deki nasil kotulesmis belli degil. menudeki biralarin hicbiri yok. mojitoyu uzerine bir tane nane yapragi kondurulmus maden suyu sanan bir barmenleri var, diger garsonlar ona "sefimiz" diye hitab ediyor.

dogrusu icin (bkz: travellers' irish pub)
  • vodka nuts sipariş verilmemesi gereken mekan. maliyeti düşürmek için fındık votkanın üzerine sprite koyup getiriyorlar.
  • eskişehir şubesinde gece 2 den sonra zorunlu olarak gidilebilecek eskişehirin en leş mekanı. şöyle ki:

1) bahçesinde oturup tuvalete gitmek istediğinizde karşı taraftaki benzinliğe (shell) göndermeye çalışan

2) çalışan personelin müşteriye 5. sınıf insan muamelesi yaptığı

3) girişte biletçi olarak "kime şikayet etceaan beni?" diyen götü kalkmış kenar mahalle karısı çalıştıran

pis, rezalet ve mekan azlığını fırsat bilip öğrencilere tecavüz eden bir mekan!
  • eskişehir şubesinde musluk suyunun müşteriye çay diye dayatıldığı, temizlik ve kaliteli hizmetin sıfır olduğu mekan.
  • eskişehir'de haller tarafında bulunan bir pub.buraya uzun zamandır arkadaşlarımla gidiyoruz ve ortamı da gayet beğeniyorduk başlarda.ancak dj playlisti asla ve asla değiştirmiyor ve genel olarak herkesten bu konuda eleştiri sahibi olduklarını duyuyoruz.resmen bir şarkıdan sonra hangi şarkı çıkacağını ezberlemiş durumdayız ve gidesimiz de gelmiyor artık açıkçası.uzun lafın kısası playliste acilen değişiklikler getirilmeli.
  • bugune kadar hala konserlerine devam eden insan sagligini hice sayan les mekan.
  • eskisehir'de bulunan subesinde gecen haftalarda bir gece bir kadın müşterinin sahnede göğüslerini açtığı video whatsapp gruplarında dolaşmaktadır. güzel mekandı, eskiden.
  • agora'dakinin ambiyansı çok güzel, maç izlemek için ideal ama sanırım burda yemek yenmezmiş. makarna yiyeyim risksiz olur dedim, ben böyle kötü yemek uzun zamandır yemedim. yiyemedim zaten.

bi de hala mı pepsi?
  • izmir agora'daki gayet hoş bir mekan. haftasonu agora'da adım atacak yer yokken burası tenhaydı. dekoru, menüsü ve sakinliği ile hoşuma gitti.
    aslında ortam, ingiliz futbol fanatiklerinin takıldığı bir pub gibi ama gözünüzü tavandaki sürekli maç yayınlanan tvlerden alıp ortamın diğer dekorasyonuna çevirirseniz gayet göze hoş gelen yeşil tonlarda ve tuvalet de dahil ekose duvar kağıtları ile döşenmiş nezih bir mekan görüyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap