• evet, kelimenin tam anlamıyla tüyleri diken diken eden, üzen, düşündüren kliptir. evet, zor işimiz zor!

klip

nasıl bir döneme denk geldik, değil mi?
  • konuşun ey sanatçılar!

konuşun ey şarkıcılar!

şu an bu toplum kafası kesik tavuk gibi.

düşünemiyor, göremiyor, anlamıyor.

söyleyin!

anlatın!

gösterin!

hatırlatın!

bu milleti gaflet uykusundan uyandırın!

korkmayın ulan!

korkanın vatanı da, milleti de, evi barkı da olmaz!

gerekirse bu halkın kafasına vurun, gözüne sokun!

şu saatten sonra bu bir milli seferberliktir!

gaflet uykusundan uyandırın bu milleti!

yoksa helak olup gidecek koskoca bir ulus!

halkın önüne çıkan herkesin halkı uyandırma vebali boynuna!

en az ünlüsünden en çok ünlüsüne!

sanatçısından aydınına kadar herkes!

korkmayın, konuşun, anlatın, gösterin!
  • ulkenin ozetini gecmis... cidden zor...
  • klip olmasa halimizi anlayacakmisiz gibi davranan yazarlari gosteren baslik. sanki ilk defa bu olaylara denk geldiler. populer kulturun 3 5 milyon fazladan tik alabilmek adina yayinladigi kliptir. kurgudan çıkmış halini izleyip cok begendim diyerek kendine ait 7 odali villasinda horul horul uyuyordur muhtemelen suan. 1 2 haftasonra klipte sarki da unutulur. unutkan bir millet olmasak zaten bu halde olmazdik. millet balik yerine makarnaya abandigi icin boyle.
  • bu dönemde böyle bir klibi yayınlamak gerçekten zor.

bütün ayıpları şak diye yüzümüze vurmuş. unutmayın.
  • klipteki her nokta her detayı zamanında ekşi sözlükten takip ettiğimi fark ettim.

burası insanı galiba hakikaten yaşlandırır, gerçi bunları görmeyip deve kuşu misali başı kuma gömsem ne, yine bu acılar yaşanıyor...
  • off.. hepsini bir arada izleyince içime bi öküz oturdu şu an... gel de uyu... ne söylesek olmaz ne yazsak yetmez...
    son yıllarda yaşanan felaketlerin görüntülerinden yapılan bir derlemeyle oluşturulmuş kliptir.
  • enes'i görmemle kopup gittiğim video. ah ciğerim yanıyor...
  • klibi ilk açtığımda kesin reklam daha yayınlayalı 2 saat olmuş, ne olabilir ki tüylerimi diken diken edebilecek diye düşündüm. güzel bir dayak yemişim gibi oldu.
    böyle güzel bir ülkede, bunları görecek neyi hak ettik bilemiyorum.
  • gözlerimi doldurmuş kliptir. başlığa up olsun, dilerim buralarda tan için adalet aramak zorunda kalmayız.
hesabın var mı? giriş yap