• beni 1998'in ilk baharına götürüp, hem babamı hem de lise arkadaşımı hatırlatan şarkı. lise 1 öğrencisiydim o zamanlar, 15 yaşındaydım ve lise hayatımın ilk yılıydı. babam öleli çok az bir zaman olmuştu. aynı sırayı paylaştığım seven adında bir arkadaşım vardı. bir akşam beni telefonla aradı ve canlı bağlantıya katılarak bana radyodan bir şarkı göndereceğini söyledi. heyecanla beklemeye başladım tabii, daha önce hiç kimse benim için böyle bir şey yapmamıştı. hayal meyal de olsa sesi hala kulağımda; ''babası vefat etmiş olan arkadaşım başak için emrah'tan unutabilsem şarkısını istiyorum'' gibi bir şeyler diyordu. canım benim, düşününce ne kadar saf, ne kadar özel bir şeydi yaptığı. şu anda bu hatırayı anımsamak bile gözlerimin dolmasına yetiyor çünkü kendisi hayatta değil maalesef, vaktiyle gencecik yaşında ölüp gidenlerden. keşke bütün hatıralar sadece gülümsetse insanı ama olmuyor işte. bu anı da acı bir gülümsemeyle hatırladıklarımdan, yüzüme vurmasa bile kalbime vuranlardan.
  • gecenin bir köründe beynime girerek yankilanan sarkidir bu.. sözleri asagi yukari su sekilde

unutmak kolay olsa çoktan unuturdum. boşvermek kolay olsa, kendimi avuturdum.
    faydalar faydasız,imkanlar imkansız, uzayan gecelerde saatler zamansız.
    ağğğh ne yapsam ne yapsam kurtulabilsem... ne yapsam gönlümü avutabilsem
    kendimi unuttum, unutuldum da bir seni benim gibi unutabilsem..

esas kabus olan sarkinin arzu yanardag ile emrahin oynadigi bir televizyon dizisine isim olmasi.. dizi boyunca emraha paso sahane kizlar yazar hatta yazmadik bir tek diziyi izleyen teyzeler kalir ama emrah yine de nuh deyip peygamber demeyerek arzu da arzu diye tutturur. hatta her gelen kadina 3 lü salto misali "unutmak kolay olsaaağğ" diye saydirir.

kizlar degisik numaralar ile yaklasirlardi emraha.. unutmuyorum ki kizin teki emrahin üzerine sıvı bir madde dokmus sonra da ben yikayacagim pantalonu edasi ile emrahi eve atmisti. emrah;
    -bak güzide pantalonumu yikiyor olabilirsin ama aramizda bir sey olmayacak

demesine ragmen kiz
    -sen boylesine sahane gozukurken nasil senden bir sey beklemeyeyim

demisti.. kiz bunu soylerken emrahin üzerinde fanilasi ve topcular marka boxeri vardi. ve vucudu da neredeyse benimki kadar felaketti.. yok daha felaketti.. hatta ne lan benim vucudum sahane.. biraz kilo sorunum olabilir ama kasliyim altinda kas var.. yemin ediyorum lan!!!

her neyse ben tüm bu anilarimi canlandirdim da diziyi oturup niye izledigimi anlamiyorum.. karsisinda resim odevi falan yapmis olmaliyim..
  • bir seni benim gibi unutabilsem hic olmassa senede bir gun kavusabilsem. ah ne yapsam ne yapsam ...
    die devam eden faydalarin faydasiz oldugunu idda etmekle kalmayip savunan sarki.
  • emrah'ın bir şarkısını sevebileceğimi bana göstermiş olup büyük konuşmamanın önemini kanıtlayan bunalımlı dönemlerimin acılı şarkısı.
  • bu dizinin de sezonluk bölümleri 13-14 bölümden oluşuyordu, bölümler de ortalama 50 dakika sürüyordu. zaten toplamda 2 sezon sürdü.

dizinin senaryosu da şuydu : selde ailesini kaybetmiş emrah ile arzu yanardağ birbirlerini çok seviyorlardı. üzerindeki pembe gömleği ile dikkat çeken emrah'ı ise ebru şallı, ebru destan gibi mankenler de dahil herkes seviyordu ama o "ille de sen" diyordu, başka bir şey demiyordu. bir de kötü kalpli başka bir erkek karakter vardı, o da arzu yanardağ'ı seviyordu. emrah ile arzu'yu ayırmaya çalışıyordu. bir nevi alaturka gossip girl işte.

konu pek bir klişe oldu, farkındayım. bölümler 50 dakika, sezonu 13-14 bölüm dediysek, bbc dizisi mi sandınız, amına koyayım. bildiğin arabeskçi dizisi senaryosu işte.

neyse dizi yayınlanmaya başladıktan bir süre sonra yapımcılar dizideki mantık hatasını keşfettiler. dizinin adı unutabilsem'di ama emrah kimi unutabilseydi?

buradan hareketle de, ayrılmalar, barışmalar, emrah'ı arzu yanardağ'dan ayıran kötü adam, emrah'a aşık arzu yanardağ'ın görümcesi ebru şallı derken, dizinin sonlarına doğru arzu yanardağ vurularak öldürüldü. emrah bu acıya dayanamadı, o da kendini öldürdü.

emrah'ın gözü açık ölmesi ile de, bizim evde göz yaşı sel oldu, aktı. sonra ibo show başladı. "güüüüçlüüüüüü" "aaaaaaabbiiiiiiii" ile neşemizi bulduk.
  • emrah'ın gelmiş geçmiş en güzel şarkısı. hiç emrah falan dinlemeyen birini bile ağlatabilecek kapasitede bir şarkı.
  • emrah'in en cok, hatta tek sevilen sarkisi olarak bircok insanin hayatinda yer etmis sarki.
  • bir dönemin acıların çocuğu, şimdilerin alternatif kişisi emrah'ın kasvetli şarkısı.

hala hislerimde hala özlemimdesin sen acı sen tatlı günlerimdesin
    unutmak kolay olsa çoktan unuturdum boşvermek kolay olsa kendimi avuturdum
    faydalar faydasız imkanlar imkansız uzayan gecelerde saatler zamansız
    ah ne yapsam ne yapsam kurtulabilsem ne yapsam gönlümü avutabilsem
    kendimi unuttum unutuldum da bir seni benim gibi unutabilsem
    hiç olmazsa yılda bir gün kavuşabilsem
  • emrah'a ve müziğine uzak insanların bile utana sıkıla en azından "bu şarkı da kendi türünde başarılı" dediği, güzel şarkı. yapacak bir şey yok, güzel.
  • bu isme sahip dizinin bir bölümünde emrah'a yazan kızlardan biri onun kucağına oturmuş, bu olay karşısında emrah da "etkilendim dersem yalan olmaz" diyerek algımıza takla attırmıştır.
hesabın var mı? giriş yap