• radikalin haberine göre gençlik ve spor bakanlığına bakan yardımcısı olarak getirilmek üzere başbakanın onayına sunulmuştur. kendisi polis akademilerinde yardımcı doçent olarak çalışmaktaymış.
  • türkiye cumhuriyetinin ilk gençlik ve spor bakan yardımcısıdır.
  • yeni milli eğitim bakanlığı müsteşarıdır. mülkiyelidir.
  • pekte soy ismi gibi olmayan müsteşar. 2013 ek kontonjanda 60 barajı olacak diyor sonra 50 ile dincileri meb ye topluyor.
  • belli ki kendisinin sözü geçiyor. buradan birkaç hususta kendisinine sorular sormak isterim.

1. türk eğitim sisteminin tek sorunu atanamayan öğretmenler mi? ( ayrıca bu kavramı kullanmak beni çok üzüyor. devletin herkesi işe alması gibi bir zorunluluğu olmamalı)
    2. okullardaki eğitimin etkinlik ve verimliliğini nasıl test ediyorsunuz?
    3. eğitim yöneticilerinizin yetkinliklerini neye göre belirliyorsunuz?
    4. aynı üniversitelerden mezun öğretmenler neden özel okullarda daha başarılı? ( emin olun devlet memurlarından daha az maaşla çalışıyorlar)
    5. birçok işin -mış gibi yapmak şeklinde yapıldığını bilmiyor musunuz? ( yıllık plan, stratejik planlama, toplam kalite yönetimi v.s)

elbette işini doğru yapan memurlara saygım sonsuz. alınmasınlar ama işler yolunda değil.
  • siyasetçi müsteşar. eğitimin onca sorunu varken uğraştığın şeylere bak !

https://twitter.com/…tus/604948824080191488/photo/1
  • fetö kapsamında kapatılan okulda öğretmen olan kuzenim sayesinde öğrendiğim müsteşar.

sayın müşteşarım, devlet size sisteme hakim olun, siyasileri doğru yönlendirin diye maaş veriyor. siyasi emir ile okul kapatıp, 2000 liraya eşek gibi çalışan özel okul öğretmenlerini işsiz bırakmak, üstelik sadece o kurumda çalıştığı için lisansını iptal etmek kolay.

zor olanı bu okulları denetlemek, siyasilere yapıcı ve akıllı çözümler sunmak.

fetöcü diye itham ettiğiniz okullardan bir tanesi bile bu işle ilgisiz ise inancınız gereği kul hakkı yemiş olacaksınız. kapatılan okullarda çalışan öğretmenlerden bir tanesinin derdi ekmek ise yine kul hakkı yemiş olacaksınız.

unutmayın, öbür tarafta kandırıldım demek de yeterli olmayacak, talimat verdiler uyguladım da.
  • "2013'te fetö beni bir bakan aracılığıyla tehdit etti" dedikten hemen sonra o dönem bakan olan nabi avcı ve ömer dinçer'le ilgisi yok önemli olan fetö diyerek lafı çevirmiştir.

(bkz: ne şiş yansın ne kebap)
  • malum konuda attığı twitter;

@yusuf__tekin
    zorunlu bi açıklama: 1. konuşmamda geçen bakan ile ilgili çok farklı spekülasyonlar yapılıyor.
    2. bahse konu konuşmayı yaptığımız eski bakan, uzun bir süredir ak parti ile ilişiği olan biri değil;
    3. milletvekili de değil. hatta aktif siyasette de değil. açıklama gereği hissettim. herkese mutlu yıllar.

(bkz: içimizde bakan ve m.vekili düzeyinde fetö'cü yok)

http://www.sozcu.com.tr/…nustu-akp-karisti-1596409/

tekin’in müsteşar olduğu dönemde, 61. hükümette bakanlık görevinde bulunan diğer isimler ise şöyleydi;
    – 4 başbakan yardımcısı:
    başbakan yardımcıları bülent arınç, ali babacan, beşir atalay, bekir bozdağ
    – adalet bakanlığı: sadullah ergin
    – aile ve sosyal politikalar bakanlığı (yeni bakanlık):
    – avrupa birliği bakanlığı ; egemen bağış
    – bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı ;nihat ergün
    – çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı: faruk çelik
    – çevre ve şehircilik bakanlığı : erdoğan bayraktar
    – dışişleri bakanlığı: ahmet davutoğlu
    – ekonomi bakanlığı : zafer çağlayan
    – enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı: taner yıldız
    – gençlik ve spor bakanlığı : suat kılıç
    – gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı : mehdi eker
    – gümrük ve ticaret bakanlığı : hayati yazıcı
    – içişleri bakanlığı: idris naim şahin -2013 ocak’tan itibaren muammer güler
    – kalkınma bakanlığı : vedat yılmaz
    – kültür ve turizm bakanlığı: ertuğrul günay – 2013 ocak’tan itibaren ömer çelik
    – maliye bakanlığı: mehmet şimşek
    – milli eğitim bakanlığı: ömer dinçer- 2013 ocak’tan itibaren nabi avcı
    – milli savunma bakanlığı: ismet yılmaz
    – orman ve su bakanlığı: veysel eroğlu
    – sağlık bakanlığı: recep akdağ- 2013 ocak’tan itibaren mehmet müezzinoğlu
    – ulaştırma bakanlığı: binali yıldırım
  • ebada yayinda olan mustesar. su an hangi maile sorularımızı iletebiliriz yesillendirecek var mi
hesabın var mı? giriş yap