28 entry daha
  • sansal buyuka dan giyabinda agir ayar almis fb yoneticisidir.
    26 nisan 2007 fenerbahce besiktas maci sonrasinda "-serefsizler,hirsizlar emegimizi caldi" nin uzerine deniz turker e "siz de dogru durust yayincilik yapin,tum pozisyonlari gostermiyorsunuz,bu maca 3 dklik ozet yetmez,cimbizla secili goruntuleri veriyorsunuz" diyerekten yayinci kurulusun sinirini bozmustur.bunun uzerine sansal buyuka dan "buralari koc holding zannetmesin,guzel takim elbise giyip kravat takmayla yonetici olunmaz" ayarini almistir.
    birde sansal abiden fb li yoneticilerin canlari istediginde kameralara sov yaptiklarini(piyango biletlerini satabilmek adina bayagi bir kamera kovalamis bu muhteremler) ama diger zamanlarda kamera sevmez kaprisli yonetici moduna gectiklerini ogrendik.
  • eger bu ulkenin en onemli iş adamlarından ve basının neredeyse tamamını etkileme gucune sahip biri olarak basından sikayet ediyorsa aman aman....

o degil de sevgili ali abi....bak deden vehbi koc baban rahmi koc calısıp didinip turkiyenin muhtemelen en prestijli holdingini kurmuslar , marka degerini yukseltmişler...bugun herkes koc ailesinin saygınlıgından sozeder....şimdi deger mi olmayan iki pozisyon icin boyle yaygara yaparak butun karızmayı sıfırlaman...bunları yapacagına hem fenerbahcenin hem koc holdingin marka degerini yukseltecek işlere yonelsen...yani ben mi ogretecem bu culsuz halimle sana marka yonetimini.
  • "fenerbahce asbaskani" unvaniyla ciktigi canli yayinda "şerefsizler ve hırsızlar emeğimizi çaldı" demis kisi. ben buradan kendisine "serefsiz" diyecek olsam aninda sozlukten ucarim, ustune bir de dava acsa benim ve entrymin ucmasina ragmen iki uc gun sozluk kapanir. ama kendisi bunlari canli yayinda milyonlara soyleyebiliyor. ama benim soyadim koc degil tabi...
  • yonettigi koc bilgi grubu'nun, ozelde de koc net'in nereden nereye geldigine bakarak, yonetme becerisi konusunda fikir elde edilebilir.
  • lig tv'nin canlı yayınına çıkan koç,
    "... ben eğer tur da atlasaydık böyle bir konuşma yapacaktım. artık gırtlağımıza kadar geldi. ..." diye konuştu

http://www.hurriyet.com.tr/…gid=143&srid=3560&oid=2`

(bkz: deep throat)
  • insanlarin elestirmekten ayri bir haz duyduguna inandigim fenerbahce yoneticisidir. ali koc'un turk futbolundaki diger yoneticilere kiyasla bazi farklari oldugu ortada. egitimli olma, koc gibi turkiye'de saygi duyulan bir aileden gelme ve genelde "duzeyli" olmak gibi bir iddiasi var ali koc'un. o yuzden mesela sansal buyuka'nin cikip da ayar vermeye calismasinda sasilacak bir yan yok. ali koc daha saldirilabilir bir adam. sansal buyuka ayni laflari aziz yildirim icin edemezdi mesela cunku etse de bir anlami olmazdi.

ancak aklimin almadigi konu baska. ali koc'u elestirenler bir yandan acik yakalarken diger yandan da kolaya kaciyorlar. ali koc televiyzonda cikip serefsizler diyebiliyormus cunku koc ailesi mensubuymus. ali koc zengin, guzel takim elbiseler giyen adammis da yonetimden anlamazmis. bunlar dogru olabilir. ama elestirenlerden bir allahin kulu cikip da "ali koc'un soyledikleri su su nedenlerle yanlis" diyebiliyor mu? herkes ali koc'un "serefsiz" demesine takilmis. turkiye standartlarinda birinin birine medyada "serefsiz" demesi fazla yaprak kipirdatmayan bir hadiseyken simdi bir firtina kopuyor. kimsenin "ali koc abartmis" dedigi yok. cunku butun taraftarlar ayni maci izliyor ve butun taraftarlar (dile getirmeseler de) olanlarin farkindalar. mesela 26 nisan 2007 fenerbahce besiktas macini izleyen besiktaslilar, fenerbahce'nin haksizliga ugradiginin farkindadir. ayni sekilde mesela gecen sene anelka'nin konyaspor macinda elle attigi pozisyonda da fenerbahce'liler haksiz kazanc elde ettiklerini kabul ederler.

o yuzden normalde yapilmayacak elestirileri sirf ali koc'a laf etmis olmak icin yapmak bence kolaya kacmaktir.
  • "ters ters bakmak" eyleminin adam öldürme için bazen yeterli görüldüğü ülkemizde, "şerefsiz" lafının "yaprak kıpırdatmayan bir hadise" olarak tanımlanıp, bulunduğu konum gereği(en azından) seviyeli olması gereken fakat buna rağmen savunulan kişiymiş. yaptığı eylemin abartıldığı söylense de, bu adam açık açık medya yoluyla hakaret suçunu işlemiştir ve şikayetçi olunması halinde büyük ihtimalle cezalandırılıcaktır. durum böyleyken, ettiği hakaretlerin meşrulaştırılmaya çalışılması komik olmaktan öte trajiktir.
  • tartismaya sebep olan beyanatlarindan "serefsizler" lafinin savunulacak bir tarafi olmayan fenerbahce yoneticisidir. yani kimsenin "ali koc dogru dedi tabi. bu adamlar serefsiz" dedigi yok. asil trajik olan laflari arasindan bu lafin alinip ali koc uzerine cesitlemelerde bulnumaktir. keza birkac hafta once besiktas-caykur rizespor macindan sonra rize baskani cikip "adam vuracak noktaya geldim" dedi. ama nedense bu beyanata ali koc'un "serefsizler" lafi kadar tepki gosterilmedi. "serefsizler" lafi hakaretse ve sucsa rize baskaninin lafi suc degil mi? "ters ters bakmak" eylemi adam oldurmek icin yeterli gorulebiliyor ama futbol cevrelerinde hakaretin besinin bir para oldugunu kim inkar edebilir? tekrarliyorum, bu hicbir sekilde ali koc'u temize cikarmaz. ceza alabilir ve bu da normaldir. ama bir anda ali koc "serefsizler" dedi diye meydana cikip parmakla gostermek kolaya kacmaktir.
  • bağlamacı ahmet koç un kardeşi olan flut ve kalvye çalıcısı.
  • futbol takımı idarecisi olarak biraz mahmut uslu, biraz nihat özdemir ve biraz da murat özaydınlı. üçü bir arada yani. parasından pulundan, kravatından bana ne?

saydığım elemanların oluşumuna epey katkısı bulunup, futbol kamuoyuna hediye ettiği fener'li imajının canlı protipi. maç öncesi bol kese, maç sonrası ise beni beğenmiyor musun?
32918 entry daha
hesabın var mı? giriş yap