49 entry daha
  • oryantasyon bozukluğundan kaynaklı bir durum.
    oryantasyon bozukluğu, bir kişinin çevresini, zamanı ve hatta kendi kimliğini doğru bir şekilde algılama ve anlama yeteneğindeki bir bozulmayı ifade eder. bu durum bilişsel bozukluk, nörolojik bozukluklar veya psikolojik travma gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.
  • navigasyon yön söyleyince, tahtaya kaldırılan öğrenci gibi strese giren bir ben değilmişim meğerse.

kendi memleketimde turist rolü yaptım ya ben.
    o kadar yön işleri yok bende.
    evimin yolunu bulabilmem bana yeterli.
  • en son 25 sene önce gittiğim bir yer vardı.bundan 12 sene evvel tekrar bir iş oldu tekrar gidiyoruz ana yolda yol üzerinde şu iki şerit üzerinde olan dev kocaman bir tabela şehir adı yazıyor sağdan çıkış işareti.

neyse dedim ki daha vardı ama allah allah erkenden geldik sanırım şaşırdım şafak vakti birden bire saptım az gittim bir tren yolu ve köy yolu. dedim ki kesin yanlış geldim geri döndüm ilkel o zaman navigasyon açtım tabiki tekrar hatırladığım yoldan gittim.

meğerse orası eski köy yolu imiş. hangi aklı evvel o tabelayı dikti şaştım.

ankara istanbul yapıyorum kocaman bir tabela yine istanbul yazıyor daldım tabii meğerse eski devlet yoluymuş. uzun bir süre yolda benden başka kimse yok in cin top oynuyor. tam bir tren slasher film senaryosu gibi. bolu'ya kadar nasıl gittim bilmiyorum.

havalimanı otoparkında iki kez arabayı kaybettim. birisi atatürk diğeri esenboğa. ikisinide de güvenlikler yardımcı oldu. girdiğim yolu tarif edip zor buldum.

bir kaç kere de alışkanlık ile otobanın yanlış tarafından girdim. bayağı bir yol yaptım.

ilkel ilk çıktığı zamandan beri hep navigasyon kullandım. o zamanlar ayrı cihazı vardı. hiç gitmediğim yerlere bile elimle koymuş gibi buldum.

şimdi de trafik tıkanıklığı gösterdiği için ve yine tabelalara güvenmediğim için yolu bilsem bile açarım.
  • zamanında bursa osb'den mudanya'ya giderken navigasyon sayesinde dağlara tırmanıp traktörün anca gideceği yollardan saatlerce gitmek durumunda kaldım, sonunda nihayet trilye'den çıkmıştım, ilginç bir tecrübeydi.

o vatandaş benimdir. aklıma yazmam için yolun uzunluğuna ve karmaşıklığına göre en az 15-20 kez gitmem gerekebilir.
  • daha geçen gün 23 yıldır oturduğum yerde bir yeri bulmak için navigasyon kullanarak daha çok kaybolmayı başardığım için götümle güldüğüm başlık.
  • 300 yildir kicini bir ulkeye koyamadigi icin 3 kita gezmis ana ve atalarimin utanc kaynagi olarak benim. o zaman yer yon bulamayan akrabalarimiz ise simdi steplerde, efil efil, afgansiz pakisiz enflasyonsuz -gercek ve mecazi anlamda- at kosturuyor. demek ki neymis, yer yon bulabilmek her zaman iyi bi halt degilmis.
  • bir sakınca göremediğim insandır.
    asıl problem; teknolojiye düşman, çağa ayak uyduramayan ve inatla ilk defa gittiği rotada bile navigasyon kullanmayan insanlardır.
    teknoloji biz kullanalım diye var ve hayatımızı kolaylaştırmak için gelişiyor amk, ne bu inat?
    ben gözüm kapalı gidebileceğim rotada bile navigasyon kullanırım. malum istanbul trafiği, binbir türlü şey olabilir yolda. bir kestirme görsem, bir trafikten kurtulsam ve 3 5 dk bile olsa kazansam, az mı?
    böyle şeyleri maharet sanmayın, daha mantıklı yeteneklerinizi keşfetmeye çalışın *.
  • kesinlikle o kişi benim. çok iyi bildiğim bir yolda bile navigasyon kullanıyorum. anlık trafik ve tahmini varış benim için çok önemli.

ayrıca zihnimi adreslerle doldurmayı tercih etmiyorum.
  • ay açılın, benim konum geldi. konum derken konu başlığım, yoksa konum falan navigasyonsuz asla bulamam.* bildiğim yol bile olsa navigasyon açmadan araba kullanamıyorum arkadaş. ya yolu kaçırıyorum ya sapağı kaçırıyorum ya gereksiz trafiğin içine giriyorum. hayır navigasyon açıp defalarca tem gibi bir ana yolda da kaybolmuşluğum çok var. basın eksprese çıkacağım diye kendimi kuzey marmarada bulduğumdan mı bahsedeyim, beşiktaşa gidecekken boğaziçi köprüsüne girmemden mi bahsedeyim.* keşke navigasyonu benim mantığımla aynı düşünerek seslendirecek bir sistem olsa da kaybolmasam.*
  • navigasyonla da bulamayanlar var. mesela ben, sağımı solumu bile karıştırıyorum, kuzeybatı yönünde nasıl ilerleyeyim.
203 entry daha
hesabın var mı? giriş yap