• adamlar gote got demisler, ailenizi yaniniza alip hakkariyi gezmeye gider misiniz buna cevap vermek cok zor olmasa gerek. birde uzerine dagcilikla alakali bir spor icin ne desin adam kevlar yelek giy yanina da keleş mi al desin.
  • yine politik doğruculuk kurbanı olan birini görüyorum ben bakınca.

orada askerlik yaptım , adım başı polis ve asker olmasına rağmen yine de o tedirginlik üzerimden hiç gitmedi. adam göte göt dediği için yedi düvelden linç yiyiyor .

evet kardeşim oranın dağlarında elini kolunu sallayarak gezemezsin, adam da bu uyarıyı gelme kardeş terör bölgesi diyerek yapmış zaten. buna yanlış diyen adamın ya akıl sorunu vardır ya da pembe götlü ankara'dan ötesini bilmeyen bir tiptir .
  • bırak hakkari’yi iskenderun’da bile komutanlarımız bizi dağdan gelebilecek terör saldırısına karşı uyarırlardı. çok kez yaşandığını belirtirlerdi.

orta doğu kültürü yine iş başında, tuttuğunu linç ediyor.

tamam en güzel senin vatanın, en güzel senin ilin, en süper ülke burası. dağı taşı cennet. gerizekalılar.
  • samimiyetsiz, kolpa kurumsal ortam kurbanı olan çalışandır. hakkari güvenli deseydi asıl haber değeri olurdu. hiç gitmedim, doğru yada yanlış, 10 kişiye sorsanız kaçı güvenli der? askerliği veya ataması hakkariye çıkan kaç kişi rahat olur veya kaç kişi tatil için hakkariyi tercih eder?

(bkz: bu memlekette göte göt denir)
  • sanki cok güvenli bir yer de güvenli değil denmiş
  • tehlikeli denmesine neden valilik tepki gosteriyor ki?
    birak daga tirmanan dagciyi, insaatta calisan isciler öldürülüyor, is makinalari yakiliyor, adam bunu net bir sekilde ifade etmis.

dogru bir ifadedir
  • red bull kendi bacağına sıkmış. hakkari- yüksekova'nın bar, pub, disco, market ve eğlence yerlerinde artık red bull satılmayacaktır.

edit: imla.
  • yanlışlık aklayıcıları hemen damlamış başlığa. sadece devlete laf edilmemiş orada yaşayan insanlara da laf edilmiş demektir şu olay. ağır şekilde eleştirilmeliyken linç diyen var ya inanılmaz. kendiniz atansanız korkarsınız sürekli kalacağınız bir yer olduğundan. devlet çalışanı olarak değil de belirli bir süreliğine spor yapmaya giden adamınsa korkması için sebep yok. ayrıca hakkari'ye doğa turizmine gidiliyor diye biliyorum artık, eskisi kadar tehlikeli değil oralar.

edit: dağda terörist sanılabileceğini yazanlar olmuş. elbette valiliğe haber vermeli gideceği yerle ilgili. böylece gitmemesi gereken kesim varsa kaynağından öğrenir.

edit2: şirket yazışması hususunda başlık altındaki willst du mit mir nick'li yazarın entry'sini okuyunuz.
  • politik doğruculuk belası. adama bişey demeseler, oraya gitse, pkk falan kaçırsa ne olacak. bu sefer de "oraya niye gitmesine izin verildi" demeyecekler mi. sjw ve politik doğruculuk kanseri insanlığın sonu olacak.
hesabın var mı? giriş yap