• foto: görsel

ekonominin aşırı şahlandığını gösteriyor. 3-4 kişi herkese hitap eden bir yere oturup kişi başı 2-3 bardak alkolsüz bir şeyler içiyorsunuz ve hesap 760 lira.

(bkz: ekonomik çöküş)
  • kızıl tutku nedir, masaya kons mu çağırdınız?

kazık hesap.
  • 3-4 kişi toplanıp köylü gibi 15 bardak çay, kahve ve soda içilmiş. uzun zamandır bu kadar vizyonsuz bir sipariş görmemiştim. belli ki bolca futbol ve siyaset konuşulmuş.

gezi'den sonra mado'ya hiç uğramadım, ama hesap diğer mekanlara göre normal geldi.
  • ya ben her şeyi anlıyorum da şu makaron denen nanenin neden bu kadar pahalı olduğunu bir türlü anlayamıyorum? sırf adından dolayı pahalı bence. çünkü içindeki malzemeler de, yapım şekli de öyle matah değil.

edit:

badem ezmesinden yapıldığını duyunca iyice çöktüm. yazık o bademlere. ben makaron severim ama söylenmese içinde bademe dair herhangi bir şey olduğunu söyleyemem.

badem ezmesi bir mucizedir. hele datça'da balla yapıyorlar, iyice felaket oluyor. bağımlılık yapar. acıbademe de çok yakışıyor. ama makaronun bademle bir ilgisi yok gibi. sanki içine badem ezmesi konmasa da tadı bundan farklı olmazmış.

büdüt:

toz bademden yapılıyormuş ama bademsiz de yapılıyormuş. o zaman iyice üzüldüm bademlere.
  • 15 çay, 3 kahve içeren hesap.
    okey takımı da götürdünüz mü dedirten hesaptır.
  • bir fakire göre yüksek hesap kabul, ama öyle paylaşılacak kadar da ahım şahım bir hesap değil. nusret hesabının yanında kürdan kalır.
  • 2023 yılında hala mado'ya gitmek kadar ilginç olmayan hesaptır.
  • tamam bi cay 19 lira fazla okey ama.. o kizil tutkuyu masaya agiran yavsak arkadasiniz kim? show yapmis
  • 1 bardak çayın 19 tl olmasının normalleşmesi beni çok üzüyor. çoğu mekanda çaydan para dahi alınmazdı.
  • 15 bardak çay içerseniz kitlerler, normal yani!
hesabın var mı? giriş yap