• entarilere bakılırsa 2008 den beri heyecanla beklenmektedirler
  • ortaokulu bitirdiğim sene doğmuş olan küçükler. önlerinde kocaman bir yol var, ne güzel onlar için, çok sevecekler, üzülecekler, kendilerini tanıyacaklar. bazıları aptal olacak ve canları çok yanacak, bazılarıysa zehir gibi ne canlar yakacak. bir kısmı kocasından dayak yiyecek, bir kısmı plazalarda türlü çirkefliklerle adam ezecek. aralarından meşhur bir şarkıcı çıkacak belki ya da çok yetenekli bir aktris. bir grafik tasarımcı, öyle ki ne işler becerecek ya da bir yönetmen, oscar kazanacak belki de. bir kısmından bir baltaya sap olamayacak, ne analığı bir boka yarayacak ne de bir birey olarak bir hayrı olacak.

ne kadar küçükler yine de. ne çok şey yapabilir ya da koca bir hayatı boşa harcayabilirler. uzun bir yol var önlerinde. onların, onlardan 13 yaş büyük ablaları olarak, dilerim onların 30larına geldiklerinde yaşadıkları türkiye şu andakinden daha iyi bir yer olur. umarım sadece tek başlarına eğlenmek istedikleri için ya da 20'li yaşlarını biraz daha "hızlı" yaşamak istedikleri için kaşar olarak fişlenmezler, dilerim devlet dairelerinde kızlık soyadlarını tutmak istediklerine dair bir dilekçe verirken hıyar bir memurla kavga etmek zorunda kalmazlar, dilerim kendi haklarını savunacak kadar akıllı olurlar, öte yandan umarım erkekleri nasıl olsa maymun ederim kadınlığımla diyecek kadar çirkef ve basit olmazlar; karşısındakinden eşit bir birey muamelesi görmeyi beklerken onlar da karşılarındakine eşit ve insanca davranmayı öğrenirler, dilerim kendileriyle barışık bireyler olurlar.

insan olmanın zor olduğu bu ülkede kadın olarak akıllı olurlar umarım. önlerinde ne güzel yıllar var henüz, hepsi güzel kullansın onu.
  • üzülerek söylüyorum ki , seneye üniversite öğrencisi olucaklar...

edit : üzülmek ne kelime,kahroluyorum lan. 95 doğumlu insan mı olur amk.
  • kendilerinden hatun diye bahsedenlerin, 95li hatun babaları ile muhattab olmalarını dilediğim kız çocukları.
  • 95 model arabalar hakkında konuştuğumuz yıllardan, 95'li hatunlardan konuştuğumuz yıllara vardığımızı fark ettirenlerdir.

ne yaparsan yap, zaman geçiyor, saçlarına ak düşüyor. ellerin, yüzün buruşuyor. "ey gidisi" lafı ağzına daha çok yakışıyor...
    (bkz: ey gidisi)
  • üzülerek söylüyorum ki, şu anda karşıma bir tanesi çıksa, eline para tutuşturup sigara almaya yollarım.
    yaşlanıyorum lan...
  • burdaki yanlış hesaplamanın aksine, çoğunluğu liseden geçen sene mezun oldu.
  • 95'li hatun olmaz. olsa olsa kardeş olur.

2013'de reşit olacak olan kızlardır. *

5 yıl sonra editi: sevgilim 95'li beyler :(.
  • bugün bir mensubunun karşısındakine "senin gibi çoluk çocukla uğraşmıyorum ben" diyerek ayar vermeye çalıştığını gördüğüm kitle. e ölmüşüz lan biz?!..
  • yaşasalar 1913 yaşında olurlardı. * *
hesabın var mı? giriş yap