• girdiğim çoğu a 101 şubesi aşırı düzensiz ve pis. her yer her yerde. reyon önlerinde mutlaka bir palet hatta bazen 2 palet mal var. öyle bekliyor. reyonda almak istediğim şeyi alamadan çıkıyorum bu yüzden. bim mesela hep düzenli tertipli. yol ortasında mallar bırakılıp gidilmiyor mesela. reyonlarında her zaman bir düzen mevcut. her şubesinde böyle neredeyse. bim yapabiliyorsa bunu a 101 de yapabilir diye düşünüyorum.
  • zihniyet farkı yönetim farkına sebep olur, yönetim farkı da hizmet farkına.

a101, kendimi bildim bileli tuhaf bir markettir. reklamları bile tuhaflığı görmek için yeterlidir.
  • ucuz marketler, mekan ve personel üzerinden tasarruf yaparak, fiyatlarda ucuzluğa gidiyorlar.3-4 tane eleman çalıştıran marketten nasıl bir nizam bekliyorsunuz. çalışan kasaya mı bakacak, ürünleri kontrol mü edecek, depodan mal mı çıkartacak, yoksa temizlik mi yapacak. tüm bunları 8-10 saatte yapıp, kaliteyi yakalayacağınızı iddia ediyorsanız, sizde buralarda çalışın ki daha iyi hizmet versinler.
  • çalışanlar hem kasiyer hem mağaza görevlisi hem temizlikçi hem de güvenlikçi olduğu içindir. paketi dizerken biri kasadan seslenince koşa koşa kasaya gelir, oradaki işi yarım bırakır. ortaya saçma sapan bir görüntü çıkar. bir nevi emek fedakarlığı (!) üzerinden ucuz bir market olmaya çalışır ama son zamanlarda üç harflilerde de fiyatlar baya yüksek hale geldi.

her şeye rağmen bu ekonomik koşullarda vazgeçilmesi pek mümkün değil.
  • maliyet düşürmenin bokunu çıkartmış olan marketin halidir.
    gitmeyin bu tarz yerlere.
  • çalışan içinde zor durum a101 olması gerekenden daha az personel çalıştırdığı için bu durum ortaya çıkıyor. tavuk gelmiş soğuk zincir bozulmadan dolaba yerleştirilmesi lazım ama bunu yapması gereken personel kasada müşteriyle ilgileniyor.
  • doğrudur, eski mahalle bakkalları gibi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. kurumsal bakkaldır a101.
  • a101 3 harfli marketler içinde maliyeti düşürmek için
    kendini en çok paralayan market
    ne bim ne şok ne diğerleri
    a101 başka bir şey tez konusu olur
  • hemen hemen her şubesinde yaşadığım, girdiğim an yüzüme vuran kötü bir kokusu da var.
  • benimde 3 harfliler içinde en beğenmediğim markettir kendisi. süt, yoğurt ve yumurta reyonları çoğunlukla boş. elemanlar yorgunluktan tükenmiş halde. minimum kişiyle çalışmanın bokunu çıkarmış markettir zannımca. o yüzden bim tercih ediliyor bence.
hesabın var mı? giriş yap